8.9 C
Panevėžys
Penktadienis, 26 balandžio, 2024

Pažangiausias pasaulyje keturkojis robotas – Lietuvoje

Autoriusjp
Fotoorganizatorių

Lietuvoje pažangūs keturkojai robotai yra retenybė. Tačiau ateityje šaligatviais zujantys, gamyklose ar namuose dirbantys elektriniai šunys nieko nestebins. „Nusipirkti robotą šuniuką ar kitą gyvūną ateityje bus visai nebrangu“ – teigia Henrikas Simonavičius, „Rubedo sistemos“ robotikos ir projektavimo padalinio vadovas.

Keturkojus robotus šiuo metu kuria ne viena kompanija. Vienas populiariausių jų pritaikymų – pramoninių gamybinių objektų reguliarus stebėjimas bei darbas pavojingose zonose.

Tikimasi, kad ateityje tokie robotai taps įprasta mūsų gyvenimo dalimi, kaip ir dronai ar robotai žoliapjovės. Greičiausiai jie pristatinės siuntinius į namus bei atliks buities darbus.

Kaune robotikos specialistai dirba su amerikiečių kompanijos „Boston Dynamics“ sukurtu keturkoju robotu šunimi.

„Rubedo sistemos“ pirmieji Lietuvoje įsigijo įspūdingą plastiškų judesių robotą, kurio lankstumas ir aktyvi reakcija į aplinkos pokyčius primena tikrą gyvūną.

COVID-19 pandemijos metu lietuvių inžinieriai ieškojo būdų, kaip tokį robotą pritaikyti efektyviai viešojo transporto dezinfekcijai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Planeta ant delno. Barbė, Openheimeris ir storiausias šunsnukis per visą gyvybės istoriją

confident-noyce

Planeta ant delno #17: Majų civilizacijos žlugimas ir suprimityvėję apskritažiomeniai

confident-noyce

Panevėžio robotikos centro ugdytinės pelnė pagrindinį prizą projekte „Ateities inžinerija“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau