Panevėžio jaunimui – sudarytos galimybės įsidarbinti vasarą

AutoriusjpFotofreepik.com

Jau ketvirti metai Panevėžio miesto savivaldybėje veikia jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa. Jos tikslas – didinti pagalbą jaunimui integruotis į darbo rinką, skatinti jaunus žmones įgyti praktinių įgūdžių, įsidarbinti. Panevėžio miesto savivaldybės taryba, atsižvelgdama į miesto strateginę kryptį Pramonė 4.0, patvirtino programos prioritetus.

„Siekdami jaunuolius paskatinti įsidarbinti Panevėžio miesto įmonėse, diegiančiose inovatyvius sprendimus, patvirtinome jaunimo vasaros užimtumo programos prioritetus. Tikimės, kad tai taps paskata jaunimui vasarą leisti produktyviai – įgyti profesinių, praktinių įgūdžių, kuriuos, neabejoju, pritaikys ir ateityje. Drauge tai galimybė jauniems žmonėms susipažinti su miesto verslo potencialu, galimybėmis tęsti profesinę karjerą gimtajame mieste. Vasara nebetoli, tad lauksime aktyvaus jaunimo, norinčio naudingai praleisti laiką, integruotis į darbo rinką ir įgyti patirties“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas.

Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa skirta Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusiam jaunimui nuo 14 iki 29 m. Įgyvendinant šią programą siekiama didinti jaunimo motyvaciją vasaros atostogas leisti turiningai, kaip vieną iš užimtumo priemonių pasirenkant sezoninį darbą, pagerinti jaunimo profesinį orientavimą, paskatinti kituose miestuose studijuojantį jaunimą rinktis darbo vietą Panevėžyje, skatinti niekur nedirbantį ir nesimokantį jaunimą integruotis į darbo rinką.

Atkreipiame dėmesį, kad jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programoje gali dalyvauti tik Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje veiklą vykdančios įmonės, įstaigos. Prioritetai teikiami jaunimo su negalia įtraukimui į darbo rinką, jaunuolių įdarbinimui apdirbamosios gamybos įmonėse, taip pat įmonėms, kurios ugdys jaunimo įgūdžius ir kompetencijas vasaros atostogų metu. Prioritetai išskirti siekiant įgyvendinti strateginę Pramonė 4.0 kryptį bei skatinti glaudų verslo, švietimo, mokslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimą, kuriant aukštą pridėtinę vertę.

Darbdaviui už įdarbintą visu darbo krūviu jauną žmogų (14–29 metų) per mėnesį gali būti kompensuojama 300 Eur, už įdarbintą jaunuolį su negalia per mėnesį kompensuojama 400 Eur, pramonės įmonei už visu darbo krūviu įdarbintą darbingą jaunuolį ar jaunuolį su negalia per mėnesį kompensuojama 50 proc. nuo minimaliosios mėnesinės algos, t. y., 462 Eur. Jeigu jaunas žmogus dirba ne visu darbo krūviu, kompensacija skaičiuojama proporcingai pagal dirbtas darbo dienas. Jeigu jaunas žmogus dirba pagal suminę darbo laiko apskaitą, kompensacija skaičiuojama proporcingai pagal dirbtas valandas. Maksimali suma už vieną įdarbintą jaunuolį dviem vasaros mėnesiams sudaro 600 Eur, už vieną įdarbintą jaunuolį su negalia – 800 Eur, pramonės įmonei už vieną įdarbintą jaunuolį – 924 Eur.

Maksimali kompensavimo trukmė – ne daugiau kaip du mėnesiai. Kompensuojamų išlaidų periodas – 2024 m. liepos–rugpjūčio mėnesiai, ne ugdymo proceso metu.

Panevėžio miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad jaunuoliai dėl darbo vasaros metu gali kreiptis ir į neseniai duris atvėrusį Panevėžio regioninį karjeros centrą tel. + 370 658 25899, el. paštu vilda.alekniene@uzt.lt arba apsilankyti centre adresu Savanorių a. 13, Panevėžys.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Užimtumo tarnyba: vyresnių žmonių užimtumas Lietuvoje – vienas didžiausių Europoje

confident-noyce

VDI: Klaipėdos regione nepilnamečius įdarbinančiose įmonėse pažeidimų fiksuojama nuolat

confident-noyce

Kas trečias šalies gyventojas vasarą dirba ar planuoja dirbti nuotoliu. Ar tikrai dirbti galima iš bet kur?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau