G. Nausėda ir A. Duda pabrėžia Ukrainos pergalės, transatlantinio ryšio reikšmę ES saugai

AutoriusDominykas Biržietis (bns)Fotobns
A. Duda ir G. Nausėda.

Lietuvos ir Lenkijos vadovai sutaria, kad pagrindinis iššūkis Europai šiuo metu yra Rusijos karas Ukrainoje, todėl Bendrija turi spartinti Ukrainos atstatymą ir narystės procesą, taip pat išlaikyti glaudų ryšį su JAV.

Apie didžiausius Europos Sąjungos (ES) šiuo metu patiriamus iššūkius Gitanas Nausėda ir Andrzejus Duda (Andžejus Duda) penktadienį kalbėjo Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Kaune surengtame tarptautiniame forumas „Europos idėja“.

A. Duda: ES turi atverti duris Moldovai, Ukrainai

Lenkijos prezidento teigimu, ES patiria daug geopolitinių iššūkių, tačiau kiekvienai valstybei jie kitokie, priklausantys nuo skirtingos realybės, kurios šalys gyvena.

„Mūsų (Lenkijos – BNS) tikrovė šiuo metu, deja yra, Rusijos agresija prieš Ukrainą ir potencialios Rusijos invazijos į kitas šalis grėsmė“, – kalbėjo A. Duda.

„Didelis iššūkis ES šiandien yra iš tikro atverti duris į Bendriją Ukrainai ir Moldovai. Nepaisant karo, Rusijos agresijos, galbūt siaubingos Ukrainos atstatymo kainos po šio karo“, – pabrėžė Lenkijos prezidentas.

Jo teigimu, tiek Lenkijos, tiek kitų Baltijos valstybių ir visos ES saugumui privalu prisiimti Ukrainos paramos naštą.

„Turime padėti Ukrainai, atstatyti Ukrainą, padėti ukrainiečiams ir daryti viską, ką galima, kad ateityje turėtume Ukrainą kaip lygiavertę ES narę. Tai didžiausias iššūkis Lenkijai, taip pat Lietuvai, Baltijos valstybėms, apskritai ES“, – teigė A. Duda.

G. Nausėda kvietė kliautis partneriais, saugumu rūpintis patiems

Lietuvos vadovas sakė negalintis įsivaizduoti savo šalies saugumo be Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pėdsako šalyje.

„Iš to veda, kad labai svarbu, nepaisant politinių ciklų ir rinkimų baigties abiejose Atlanto pusėse, turime išlaikyti transatlantinį ryšį stiprų, kadangi tai labai svarbu NATO ir ES“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis savo sveikinimo kalboje forume taip pat deklaravo, kad nepaisant saugumo garantijų, kurias teikia ryšys su JAV, „atėjo laikas patiems imtis daugiau atsakomybės dėl mūsų saugumo aplinkos“.

„Atėjo laikas mums pasipriešinti žalingų idėjų ir įtakų sklaidai mūsų galiniame kieme. Iššūkis mums dabar yra didinti sprendimų priėmimo spartą, kad atrakintume savo potencialą. Privalome pritaikyti savo ekonomikas, investuoti į savo saugumą ir atstatyti tvarią saugumo pramonę“, – teigė Lietuvos prezidentas.

Jis su Lenkijos vadovu penktadienį taip pat stebėjo Suvalkų koridoriuje, Alytaus rajone, vykusias karines pratybas „Narsus Grifonas 24/II“ (angl. Brave Griffin 24/II). Pratybose dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Portugalijos, JAV pajėgos, iš viso – 1,5 tūkst. karių ir 200 karinės technikos vienetų.

Minint Lietuvos prisijungimo prie ES 20-metį, penktadienį vykusio tarptautinio VDU forumo pagrindinės temos buvo ES plėtra ir su tuo susiję iššūkiai, migracija bei Europos konkurencingumas pasaulyje.

Pirmasis „Europos idėjos“ forumas vyko 2022 metais, kaip „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda apie Šiauliuose dislokuotą gynybos sistemą „Patriot“: tai turės teigiamą poveikį šalies oro erdvės saugumui

confident-noyce

L. Kasčiūnas: dėl rotacinės oro gynybos greitu laiku turėsime gerų žinių

confident-noyce

G. Nausėda apie pokyčius Vyriausybėje: tikiuosi, kad klausimas bus išspręstas labai greitai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau