Optimizmo pasiilgusiems panevėžiečiams – pokalbiai „Iš lempos“

Optimizmo pasiilgusiems panevėžiečiams – pokalbiai „Iš lempos“

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / JUK media, asmeninio albumo nuotr.

Prieš du mėnesius prasidėjusi dviejų panevėžiečių draugystė jau išaugo į išskirtinį projektą, kurio rezultatais šiuo metu jau džiaugiasi netradicinių pokalbių mėgėjai. Justinas ir Rytis liepos 25 dieną pristatė pokalbius „Iš lempos“. Ketvirtadienio vakarais viename Respublikos gatvės barų vykstantys gyvi pasikalbėjimai paatvirauti jau kvietė stipruolį Dainių Repšį ir futbolininką Rafaelį Ledesmą.

„Bus ir daugiau, – duetu tikina idėjos autoriai. – Kol kas nesakysime kas, bet būsimi svečiai turėtų labai patikti būsimiems žiūrovams.“

BIC

Visiškos priešingybės

29-erių Rytis ir 23-ejų Justinas susipažino dirbdami Aukštaitijos krepšinio mokykloje. Rytis pasakoja, kad pirmą kartą sutikęs naująjį kolegą, pamanė, kad tai bus dar vienas galvos skausmas. Bet po pirmojo pokalbio jo nuomonė pasikeitė.

„Galėčiau pasakyti taip, kad aš esu tarsi vynas brandus, su metais vis geresnis, –  šmaikštauja pašnekovas. – O Justinas – kaip jaunos uogytės nesenai užpiltos cukrumi. Kai mus abu į vieną taurę supili – tai galva ir susisuka.“

Išgryninti idėjos organizuoti viešus pasikalbėjimus Panevėžyje vaikinai netruko. Nuo pirmosios minties, jos aptarimo, pirmųjų pašnekovų suradimo, pavadinimo sugalvojimo iki paties renginio praėjo tik dvi savaitės.

„Nebuvo jokio „pagalvokime“, iškart buvo – „darom“, –  prisimena Justinas. – Tam, kad kažką naujo sugalvotume mums nereikia nei alkoholio, nei kitokių svaigalų. Mintys pačios liejasi.“

Optimizmo nestokojantys jaunuoliai pripažįsta, kad abu yra labai skirtingi – vienas realistas, kitas veržlus entuziastas.  Abu svarsto, kad gal būtent dėl to jiems taip puikiai ir sekasi sutarti.

Tiesa, neišvengiama ir lengvų nesutarimų, bet jie  – tarsi prieskonis, paįvairinantis jų bendravimą.

Pokštavo ne vien jie

Paklausti ar suorganizuoti pirmuosius pasikalbėjimus buvo sunku abu pašnekovai purto galvą. Sakosi, kad didelis entuziazmas bei noras įgyvendinti naują idėją – geriausia motyvacija. Tik prieš pat renginį Justinui buvo neramu.

„Rytis parašė žinutę, kad supanikavo ir pasikalbėjimų „Iš lempos“ jau neves. Man taip jau yra buvę, kai keturios dienos iki renginio kolega pradingsta be žinios ir masinį susibūrimą tenka atšaukti. Dėl to ir susinervinau“, – pasakoja Justinas.

„Nusprendžiau padaryti jam šaltą dušą. Mes jau sėdėjome „Lazy Monkey Bar“, kaupėmės pokalbiui, laukėme kol jis atvažiuos ir tiesiog sugalvojome papokštauti“, – šypsosi Rytis.

Nors visas renginys praėjo sklandžiai, susidomėjusių pirmaisiais pasikalbėjimais netrūko, geros nuotaikos – taip pat, kai kas pakoregavo vakaro baigtį.

„Viską gali suplanuoti, sudėlioti. Vienintelis dalykas kurio nesuplanuosi – oras. Visą laiką oras buvo geras: dvi dienos, diena prieš, prasidėjus renginiui saulė švietė, įpusėjus pokalbiui – pasipylė liūtis. Palapinės kiemelyje plyšta, viskas šlapia, savu švarku projektorių pridengti teko, žmonės išsigando… Net pašnekovui už apykaklės vanduo varvėjo.  Bet pasikalbėjimus baigėme iki galo“, – pasakoja idėjos autoriai.

Niekur kitur

Abu pašnekovai sako, kad minčių organizuoti gyvus pasikalbėjimus kokiame nors kitame mieste nebuvo kilusių.

„Meilė Panevėžiui yra meilė Panevėžiui“, – sako penkerius metus Anglijoje gyvenęs ir birželio pradžioje į gimtą miestą grįžęs Justinas.

Anot jaunuolių, čia yra visos sąlygos idėjoms įgyvendinti: patogi vieta, smalsūs, naujovių pasiilgę žmonės, patiems pažįstama aplinka. Šiuo metu vaikinų duetas dirba ne tik ties pokalbių projektu, bet ir „JUK media“ organizacija, jungiančia jaunus žmones norinčius kurti bei dirbti su skaitmeniniu turiniu.  Ryžtingai nusiteikusių Ryčio ir Justino nebaugina net konkurencija.

„Kuo jos daugiau – tuo linksmiau. Ji tave augina ir stiprina. Jei su tavimi kažkas konkuruoja – vadinasi kažką darai gerai, jei ne – vadinasi labai į šoną kažkur nupjovei“,  sako pokalbių „Iš lempos“ iniciatoriai.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.