5.3 C
Šeštadienis, 27 balandžio, 2024

„Lietkabelis“ Lenkijoje pasiekė svarbią pergalę

Svarbią pergalę FIBA Čempionų lygos A grupėje pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (5/7) komanda, kuri išvykoje 85:81 (17:20, 20:20, 23:19, 25:22) antrą kartą nugalėjo Torunės „Polski Cukier“ (2/10) krepšininkus.

Pirmajame kėlinyje sužaidus beveik 6 minutes „Lietkabelis“ įgijo 4 taškų pranašumą – 15:11. Tuomet šeimininkai spurtavo 7:0 ir išsiveržė į priekį – 18:15. Kėlinys pasibaigė „Polski Cukier“ tebeturint 3 taškų atotrūkį – 20:17.

Antrajame ketvirtyje „Polski Cukier“ pradėjo 2 tiksliomis atakomis (24:17) ir čia pat svečiai kiek sušvelnino deficitą (19:24), bet Lenkijos klubo 4 taškai be atsako padidino pranašumą iki pavojingos ribos – 28:19. 15-ąją minutę skirtumas buvo nepakitęs (32:23), o tada „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 7:0 ir priartėjo – 30:32. Margiris Normantas baudomis buvo išlyginęs rezultatą (37:37), bet paskutinį žodį tarė tritaškį pataikęs Damianas Kuligas – 40:37.

Po didžiosios pertrauko dar reikėjo palaukti beveik 5 minutes, kol „Lietkabelis“ vėl išsiveržė į priekį – 49:48. Nors 29-ąją minutę persvara buvo kiek ūgtelėjusi (60:56), per likusį laiką „Polski Cukier“ pasižymėjo tritaškiu ir prieš lemiamą atkarpą komandas skyrė vos 1 taškas – 59:60.

Paskutiniajame ketvirtyje „Lietkabelis“ bandė įgyti apčiuopiamą pranašumą, kai pelnė 5 taškus be atsako – 67:61. Netrukus Gilvydas Biruta dvitaškiu su pražanga jau suteikė savo komandai 7 taškų atotrūkį – 70:63. „Polski Cukier“ ekipa 36-ąją minutę sumažino deficitą iki vieno tikslaus metimo (73:75), bet Vytenis Lipkevičius pataikė svarbų tritaškį – 78:73.

Nors Chrisas Wrightas perėmęs kamuolį pelnė lengvus taškus (75:78), Paulius Valinskas atsakė dvitaškiu su pražanga – 81:75. „Polski Cukier“ išsigelbėjimui turėjo dar minutę, bet to padaryti nesugebėjo, todėl pergalę pasiekė „Lietkabelis“ ,kuris išsaugojo viltis patekti į kitą etapą.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 19 (6 atk. kam., 23 naud. bal.), Vytenis Lipkevičius 17 (5/6 tritaškiai), Tomas Dimša 13 (3/5 tritaškiai), Martynas Sajus ir Željko Šakičius (6 atk. kam., 10 rez. perd.) po 11, Margiris Normantas 9 (1/6 tritaškiai).

„Polski Cukier“: Alade Aminu 23 (9/10 dvitaškiai, 5 atk. kam., 29 naud. bal.), Chrisas Wrightas 21 (12 rez. perd., 28 naud. bal.), Damianas Kuligas 12, Keithas Hornsby 11 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).