Panevėžys
Ketvirtadienis, 30 gegužės, 2024

PRKL atkrintamųjų starte – favoritų pergalės ir anuliuotas rezultatas

AutoriusjpFotoživilė večiorkutė

Trečiąją balandžio savaitę Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygoje (PRKL) prasidėjo tai, ko daugelis komandų ir jų gerbėjų laukė ištisą sezoną – atkrintamųjų kovos! Tad pirmadienį ir antradienį buvo sužaistos ketverios rungtynės, kuriose pergales šventė favoričių statusą turinčios komandos, tiesa, ne visos jos pirmauja ketvirtfinalio serijose.

Jau pirmojoje PRKL atkrintamųjų dvikovoje buvo užfiksuota kuriozas, po kurios Nuostatuose pasiklydusiems reguliariojo sezono nugalėtojams buvo įrašytas techninis pralaimėjimas.

Savo aikštėje žaidusi Panevėžio SC 2007 (8) komanda priėmė geriausią rezultatą pirmajame varžybų etape parodžiusią „BC Velžio“ (1) ekipą. Pirmajame kėlinuke jaunimas pademonstravo pavyzdingą puolimą ir daugeliui netikėtai žengė koja kojon su varžovais, o po dešimties minučių kovos net buvo priekyje (25:24).

Vis tik, antrajame ketvirtyje „Velžio“ ekipa ėmė kiečiau gintis, gana lengvai perėmė iniciatyvą ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi triuškinama persvara (55:41). Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, tad Justo Četkausko treniruojama ekipa sulig kiekviena minute tolo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę – 100:78.

Visgi „Velžio“ ekipos džiaugsmas dėl sėkmingai pradėtos serijos truko vos kelias sekundes, nes dar dvikovos metu paaiškėjo, jog reguliariojo sezono nugalėtojų gretose žaidė Lukas Paškauskas, kuris pirmajame varžybų etape sužaidė vos dvejas rungtynes, o pagal Nuostatus norint žaisti atkrintamosiose reikia būti sužaidus tris dvikovas.

Tad rungtynių rezultatas buvo anuliuotas, o techninė pergalė 20:0 įrašyta Panevėžio SC 2007 ekipai, kuris dabar ir pirmauja ketvirtfinalio serijoje rezultatu 1-0.

Antrojoje pirmadienio vakaro akistatoje savo aikštėje žaidę „Neformato“ (6) vyrai priėmė šio sezono sensaciją KK „Draugų“ (3) kolektyvą. Aikštės šeimininkai puikiai pradėjo dvikovą ir sužaidus dešimt minučių turėjo dviženklę persvarą (19:9).

Vis tik, vėliau „Draugai“ išsibudino, įjungė aukštesnę pavarą ir po puikiai sužaisto antrojo kėlinuko dvikovos pusiaukelėje jau buvo priekyje (37:31). Trečiajame ketvirtyje svečiai pademonstravo geležinę gynybą bei per dešimt minučių praleidę vos 3 taškus įgijo triuškinamą persvarą (56:34).

Lemiamame ketvirtyje abi komandos tiesiog sutvarkė likusius formalumus ir sulaukė finalinės sirenos paskelbusios lengvą „Draugų“ pergalę rezultatu 82:52.

Antradienį svečiuose žaidusiai „BC Jūsų Panevėžio“ (2) ekipa iššūkį bandė mesti antrajame etape fantastišką formą pademonstravusi R.Sargūno SG/SC (7) komanda.

Aikštės šeimininkai aktyviai pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (23:17). Vis tik, antrajame kėlinuke JP atstovai parodė tikrąjį savo veidą ir įjungę aukštesnę pavarą ne tik greit pavijo varžovus, bet ir dvikovos pusiaukelėje įgijo dviženklį pranašumą (43:32).

Po didžiosios pertraukos „Jūsų Panevėžio“ vyrai jau diktavo varžovams savo žaidimo sąlygas, tad sulig kiekviena minute skirtumas tarp komandų vis labiau augo. Lemiamame kėlinuke abi komandos jau tvarkė formalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą svečių pergalę rezultatu 90:74.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Titas Janeliauskas, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 10 atšokusių kamuolių, o naudingiausias buvo su trigubu dubliu flirtavęs Ernestas Ežerskis įmetęs 13 taškų, atkovojęs 9 atšokusius kamuolius ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Antrosiose vakaro rungtynėse didesnės staigmenų taip pat nebuvo, nes savo aikštėje žaidusi „Rėklių-Alaus mėgėjų“ (4) ekipa gana lengvai palaužė Panevėžio rajono „Balso“ (5) atstovus.

Aikštės šeimininkai apie save pareiškė dar pirmajame kėlinuke kurį laimėjo net 34:19.

Nors vėliau „Balso“ vyrai bandė gelbėtis, tačiau „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ žaidė užtikrintai, neleido varžovams net pagalvoti apie intrigos atkūrimą ir pasigirdus finaliniam švilpukui šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu – 92:73.

Atsakomosios ketvirtfinalių serijos rungtynės vyks balandžio 21-24 d., tad kviečiame atvykti palaikyti savo mėgstamas komandas.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ lyderis D. Sirvydis pasiekė susitarimą su „Žalgiriu“

Finalas pasiektas: K. Evanso netekęs „Žalgiris“ palaužė be N. Čanako likusius panevėžiečius