8.9 C
Panevėžys
Penktadienis, 26 balandžio, 2024

Žygyje pajūriu už donorystę dalyvavo ir panevėžiečiai

Šeštadienį Smiltynėje (Klaipėdoje) vyko žygis pėsčiomis pajūriu, kurio tikslas – skleisti žinią apie organų donorystę. Į VšĮ „TrenkTuro“ organizuotą ėjimą susirinko žmonės, gyvenantys su persodintais organais, jų artimieji ir tie, kurie palaiko organų donorystės idėją.

Daugiatūkstantinėje minioje išsiskyrė daugiau nei 112 žygeivių subūrusi Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ komanda, kurią sudarė dalyviai iš Kauno, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Ukmergės, Vilkaviškio ir Vilniaus.

Kaklaraiščiai ir marškinėliai su ryškiaspalviu užrašu „Pritariu organų donorystei“ skelbė pagrindinį žygeivių tikslą – skleisti visuomenėje informaciją apie organų donorystę, skatinti pasikalbėti šia tema su artimaisiais ir parodyti visuomenei, kad žmonės po organų transplantacijų gali gyventi pilnavertį gyvenimą, džiaugtis kiekviena diena bei mėgautis kiekviena akimirka.

Iškilmingo žygio atidarymo metu dalyviai galėjo ne tik pamatyti ir pabendrauti su žmonėmis, kurie gyvena su persodintu inkstu, širdimi, bet ir išgirsti persodintos širdies plakimą, tiesiogiai suprasti donorystės prasmę.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 950 žmonių po įvairių organų transplantacijų. Daugiausia jų – apie  850 – gyvena su dovanotu inkstu. Maždaug 100-ui atlikta širdies, kepenų ar plaučių transplantacija. Kai kuriems iš šių žmonių organų transplantacija prailgino gyvenimą daugiau nei 30 metų.

Simboliškai įprasmindami organų donorystės idėją „Gyvasties“ komandos dalyvių kartu su kitais žygeiviais paplūdimyje sustojo į vieną didžiulę širdį.

„Tas vieningumas ir bendrystė, kuomet visi susijungė bendram tikslui, išties jautriai palietė dalyvių širdis. Esame labai dėkingi savo draugams, kurie prisijungė prie donorystės idėjos skleidimo: Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Šiaulių skyriui, Neįgaliųjų klubui „Dvasinė šiluma“, Vilkaviškio šiaurietiško ėjimo klubui.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Šiaulių skyriaus vadovė Ilona Sungailienė pasakoja, kad organų donorystė jiems yra svarbi, kadangi vykdydami savo veiklas susiduria su žmonėmis kuriems reikalinga organų transplantacija, ar gyvenančiais pilnavertį gyvenimą su transplantuotais organais. Tačiau ir jos artimųjų rate yra du žmonės gyvenantys po organo transplantacijos vienas su persodintu inkstu, kitas su kepenimis.

Dauguma laukiantys organų transplantacijų ar gyvenantys su persodintais organais dalyviai pasirinko 12,5 km maršrutą, kiti 25 km.

„Labai palaikome šiuos žmones, žavimės jais, niekada nežinai ar neatsidursi tarp jų“, – apsisprendimą eiti už donorystę komentuoja Vilkaviškio šiaurietiško ėjimo klubo vadovė Irma Maurienė.

Mažamečiai anūkai Lukas ir Žemyna šiame žygyje ėjo kartu su mama, seneliu ir močiute, kuri laukia inksto transplantacijos. Vaikai tiki, kad savo dalyvavimu jie suteiks močiutei didesnės sveikatos.

„Donorystės srityje veikianti organizacija „Gyvastis“ neabejotinai yra visų mūsų žygių gyvastis. Jie dalyvauja kiekviename mūsų žygyje, o jų ėjikų kompaniją iš tolo visi atpažįsta ne iš geltonų kaklaraiščių, bet ir iš nuolat sklindančio juoko, geros nuotaikos, energijos ir gyvybingumo“,  – įspūdžiais dalijasi Vytautas Bartulis ir Deividas Urbonavičius, VšĮ „TrenkTuro“ įkūrėjai.

Laukiančių transplantacijos skaičius nemažėja

Šiuo metu Lietuvoje organų ir audinių transplantacijos laukia 390 žmonių, iš jų – 17 vaikų. Kasmet maždaug 350-čiai žmonių nustoja funkcionuoti savi organai.

Per metus atliekama apie 150 įvairių organų transplantacijų.

„Pagalvokime ir pasikalbėkime su artimaisiais apie organų donorystę. Žmonėms, kurių savi organai jau neatlieka gyvybiškai svarbių funkcijų, vienintelė galimybė sugrįžti į visavertį gyvenimą – organo persodinimo operacija“, – donorystės pokalbiui kviečia A. Degutytė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spalį Lietuvoje vyks Europos organų donorystės diena

confident-noyce

Žurnalistas, televizijos laidų vedėjas E. Žičkus: „Tvirtai tikiu, kad donorystė – aukščiausia kilnumo išraiška“

confident-noyce

Pažintiniai takai jau laukia lankytojų: kur šiemet žingsniuoti su batais, o kur – basomis?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau