Tęsiama nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį iniciatyva: pastebimas išaugęs lankytojų skaičius

AutoriusELTAFotoKM

Šiais metais Kultūros ministerija tęsia nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį iniciatyvą. Muziejų atstovai sveikina šią iniciatyvą ir sieja ją su padidėjusiu lankytojų skaičiumi.

„2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai, ir dėl apribojimų muziejai neturėjo galimybės veikti ištisus metus“, – sakė kultūros viceministras Rimantas Mikaitis.

Lankytojų skaičius pernai augo beveik visuose Kultūros ministerijai pavaldžiuose muziejuose, tačiau labiausiai jis padidėjo Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (84 proc. daugiau lankytojų nei 2021 m.), Žemaičių muziejuje „Alka“ (66 proc.), Maironio lietuvių literatūros muziejuje (53 proc.) ir Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje (52 proc.).

„Lankytojų skaičius pastaruosius metus mūsų muziejuje tendencingai augo. Keičiasi visuomenės požiūris į muziejus. Raginimas aplankyti muziejus kartą per mėnesį nemokamai taip pat prisidėjo prie teigiamo muziejų įvaizdžio bei pratina žmones muziejų lankymą traktuoti kaip prasmingą laiko praleidimą su šeima“, – Eltai teigė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus (LTMKM) atstovė Vykintė Stundytė-Pier.

„Buvo vykdyta lankytojų apklausa, kuri taip pat parodė, jog ši iniciatyva yra svarbi ir įvairioms lankytojų grupėms“, – pridūrė V. Stundytė-Pier.

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Generalinio direktoriaus pavaduotoja parodoms ir edukacijai Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė antrino ir teigė, kad lankytojų skaičius tik auga.

„Ir kuo toliau, atrodo, tuo labiau įsibėgėja. Gal žmonės vieni iš kitų sužino, vis daugiau pradeda lankytis, tai su kiekvienais metais stebime augimą. O praėjusiais metais buvo ženklus augimas“, – Eltai sakė J. Marcišauskytė-Jurašienė.

Muziejų atstovės pažymėjo, kad paskutiniais mėnesių sekmadieniais muziejai parengia papildomus užsiėmimus, taip stengiantis sudominti lankytojus.

„Kiekvieną kartą sugalvojame dar papildomas įtraukimo programas, kad tą dieną būtų ne tik apsilankymas, bet dar ir papildomai kokios nors edukacijos, renginiai“, – sakė nacionalinio dailės muziejaus atstovė J. Marcišauskytė-Jurašienė.

Anot V. Stundytės-Pier, muziejai nuostolių dėl nemokamų paskutinių mėnesio sekmadienių nepatiria, nes už lankymą tomis dienomis kompensuoja Kultūros ministerija.

„2022 metų nemokamiems apsilankymams finansuoti Kultūros ministerija skyrė didžiausią iki šiol sumą – daugiau kaip pusantro milijono eurų“, – pažymėjo viceministras R. Mikaitis.

Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Kauno IX forto muziejus, Lietuvos aviacijos muziejus, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Lietuvos jūrų muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Trakų istorijos muziejus, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, Žemaičių muziejus „Alka“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvos muziejuose pernai apsilankė beveik 5 mln. lankytojų

confident-noyce

Valdovų rūmuose bus eksponuojami 33 tapybos šedevrai iš Lvivo

confident-noyce

Atnaujintas Žemaičių vyskupystės muziejus vasarą kvies į varpinės bokštą, naujas erdves

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau