Prasidėjęs motociklų sezonas jau kelia aistras

Prasidėjęs motociklų sezonas jau kelia aistras

GNTV / JP nuotr.

baikeriai 10-07-03 foto zilenaites (16)Prasidėjęs motociklų sezonas kelia aistras tarp automobilių vairuotojų ir baikerių. Vieni kitus kaltina nekultūringu vairavimu, kas neretai baigiasi tragiškai. Medikai sako, jog motociklininkų sukeltos avarijos turi itin skaudžių pasekmių, tačiau plieninių žirgų vairuotojai čia pateikia statistiką – esą jie sukelia mažiausiai įvykių.

“Karstas ant ratų”, – tokiais žodžiais dažnas vairuotojas ar pėsčiasis palydi beprotišku greičiu praskriejančius nutrūktgalvius motociklininkus, kelyje sėjančius baimę, traumas, o kartais – ir mirtį. Į gatves ir kelius kiekvieną dieną išrieda vis daugiau dviračių transporto priemonių. Griausmingai riaumojantys motociklų varikliai praneša, kad keliuose reikėtų manevruoti kur kas atsargiau. Tiesa, ne visi eismo dalyviai motociklininkus nusiteikę priimti džiugiai.

Policija tvirtina, kad plieninių žirgų valdytojus stebėti pradėjo jau prieš gerą mėnesį, kai jų vis daugiau ėmė rodytis gatvėse. Specialių akcijų metu matuojamas greitis, atliekami kiti patikrinimai. Policijos pareigūnai sako, jog dviračių transporto priemonių vairuotojai nuo kitų išsiskiria ne tik chuliganišku vairavimu, bet ir tuo, kad jie itin dažnai nepaklūsta reikalavimui sustoti.

BIC

Medikai sako, jog atšilus orams, visuomet padaugėja iš avarijos vietų atvežamų vairuotojų. Tiesa, motociklininkų sukeliamos avarijos itin skaudžios, tad neretai plieninių žirgų savininkai net nebepasiekia gydymo įstaigos.

Labai skirtingomis aplinkybėmis įvykusios eismo nelaimės sufleruoja, kad nėra vienos nuolat problemas keliančios eismo dalyvių grupės. Motociklininkas Bigas Donis teigia, kad eismo nelaimių galėtų būti mažiau, jei tarp motociklininkų ir automobilių vairuotojų atsirastų daugiau abipusio supratingumo ir atidumo.

Plieninių žirgų savininkai sako, jog statistiškai automobiliai kur kas dažniau patenka į eismo įvykius, nei motociklai, tačiau pastariesiems kur kas griežtesnė kontrolė, todėl jau kreiptasi į Seimą, siekiant suvienodinti teises, nes ir daugelyje užsienio šalių dviračių transporto priemonių vairuotojai turi tokias pat privilegijas kaip ir kiti.

Kaip tarp automobilininkų, taip ir tarp motociklininkų yra ramių, atsakingų vairuotojų, bet yra ir tikrų kelių chuliganų. Baikeris tvirtino, kad patys motociklų mėgėjai netoleruoja neatsakingų „erelių“, kurie elgiasi su motociklu tarsi su žaislu ir mano, kad važinėti be šalmo ar lakstyti dideliu greičiu neva yra šaunu.

gntv logo

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.