Parodos atidarymu prasidėjo „Panevėžio literatūrinė žiema 2016“

Parodos atidarymu prasidėjo „Panevėžio literatūrinė žiema 2016“

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien menininko Stasio Eidrigevičiaus grafikos darbų parodos „Šaknys ir šakos“ atidarymu prasidėjo jau tryliktas tarptautinis festivalis „Panevėžio literatūrinė žiema 2016“. Gruodžio 2–3 dienomis festivalio širdimi taps Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

„Gražiau ir įspūdingiau pradėti Panevėžio literatūrinės žiemos, ko gero, neįmanoma. Maestro Stasys Eidrigevičius ir jo kūryba – tai mūsų šalies, ir, kuo aš ypač džiaugiuosi, mūsų miesto kokybės ženklas. Unikalaus, nepakartojamo ir puikiai visame pasaulyje atpažįstamo menininko grafikos darbų paroda šiandien papuošė mūsų miestą. Šią parodą galime vadinti gražia įžanga. Dirbame ir, neabejoju, pasieksime, kad Panevėžys turėtų išskirtinį Stasio Eidrigevičiaus menų centrą, kuris maestro darbų ekspozicijomis ir kūrybinėmis iniciatyvomis. Taip pat sveikinu visus su prasidedančia literatūrine žiema, kuri maloniai stebina stipria ir plačia programa, tad linkiu visiems nepakartojamų įspūdžių ir puikios nuotaikos“, – linkėjo miesto meras Rytis Račkauskas.

„Panevėžio literatūrinėje žiemoje“ dalyvaus žodžio meistrai iš Rusijos, Italijos, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos. Renginiuose matysime ir girdėsime Nacionalinės premijos laureatus poetus Aidą Marčėną, Kornelijų Platelį, Vladą Braziūną, Kęstutį Navaką, Rolandą Rastauską, 2016-ųjų festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatę Ramutę Skučaitę. Kaip kiekvienąkart tribūna suteikiama Aukštaitijos regiono moksleiviams ir Panevėžio krašto poezijos kūrėjams.

BIC

Tryliktas tarptautinis festivalis „Panevėžio literatūrinė žiema 2016“ Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji bibliotekoje vyks gruodžio 2–3 dienomis.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.