Panevėžyje siautė literatūrinė žiema

Panevėžyje siautė literatūrinė žiema

JP / Arūno REVOTO nuotr.

15288545_1241354655887979_4453374910772843689_oSavaitgalį G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko XIII tarptautinis literatūros festivalis „Literatūrinė žiema“. Dvi paras čia vyko esė, Panevėžio krašto poetų, tarmiški skaitymai, diskusijos, naujausių poezijos ir eseistikos knygų pristatymas ir kt.

„Festivalyje vyko stiprūs tarmiški skaitymai su šiaurės aukštaičių tarme, parašyta Stasio Eidrigevičiaus poema, tai tarmiškos kūrybos atradimas visai Lietuvai. Festivalį puošė solidūs svečiai iš užsienio. Didelį vaidmenį atliko literatūrinių festivalių žvaigždė, skaitovė, aktorė Olita Dautartaitė. Baigiamajame renginyje lijo prizais, buvo teikiama daug įvairių ir netikėtų apdovanojimų“, – sakė festivalio iniciatorė ir siela poetė Elvyra Pažemeckaitė.

Tryliktas tarptautinis festivalis „Panevėžio literatūrinė žiema 2016“ prasidėjo menininko Stasio Eidrigevičiaus grafikos darbų parodos „Šaknys ir šakos“ atidarymu

BIC

„Gražiau ir įspūdingiau pradėti Panevėžio literatūrinės žiemos, ko gero, neįmanoma. Maestro Stasys Eidrigevičius ir jo kūryba – tai mūsų šalies, ir, kuo aš ypač džiaugiuosi, mūsų miesto kokybės ženklas. Unikalaus, nepakartojamo ir puikiai visame pasaulyje atpažįstamo menininko grafikos darbų paroda šiandien papuošė mūsų miestą. Šią parodą galime vadinti gražia įžanga. Dirbame ir, neabejoju, pasieksime, kad Panevėžys turėtų išskirtinį Stasio Eidrigevičiaus menų centrą, kuris maestro darbų ekspozicijomis ir kūrybinėmis iniciatyvomis. Taip pat sveikinu visus su prasidedančia literatūrine žiema, kuri maloniai stebina stipria ir plačia programa, tad linkiu visiems nepakartojamų įspūdžių ir puikios nuotaikos“, – atidaryme sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

„Panevėžio literatūrinėje žiemoje“ dalyvavo žodžio meistrai iš kitų šalių: į rusų kalbą lietuvių poetų kūrybą verčianti poetė Ana Gerasimova, Venecijos tarptautinio poezijos festivalio direktorius Maurilijo de Miguel Lapuente, buvęs Lenkijos atašė Italijoje lenkų poetas Jarosław Mikołajewski, maršrutu Kijevas-Vilnius gyvenantis ukrainietis poetas Vladislavas Žurba.

Renginiuose dalyvavo Nacionalinės premijos laureatai poetai Aidas Marčėnas, Kornelijus Platelis, Vladas Braziūnas, Kęstutis Navakas, Rolandas Rastauskas, 2016-ųjų festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatė Ramutė Skučaitė.

Dviejų dienų esė ir poezijos skaitymuose, parodų pristatymuose dalyvavo žodžio meistrai iš įvairių Lietuvos miestų, Lenkijos, Rusijos, Ispanijos, Ukrainos.

 

iškilmingame baigiamajame poezijos ir eseistikos vakare buvo įteiktos Julijono Lindės-Dobilo, Elenos Mezginaitės, Panevėžio miesto savivaldybės mero premijos.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.