Panevėžyje siaučia tradicinė literatūrinė žiema

Panevėžyje siaučia tradicinė literatūrinė žiema

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Arnualdo DALINDOS nuotr.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje prasidėjo tarptautinis literatūros festivalis „Panevėžio literatūrinė žiema“.

Festivalio renginiai vyks ir rytoj. Net 70 poetų iš Estijos, Islandijos, Latvijos ir Lietuvos dalinsis savo kūryba tarptautiniame literatūros festivalyje.

BIC

Festivalio programa itin plati – kiekvienas ras sau kažką netikėto. Vyks skaitymai, diskusijos, pamokos. Bibliotekos erdvės pasipuoš teminėmis parodomis, veiks knygų mugė, bus rašomas bendras poetų ir klausytojų eilėraštis.

Lietuvos poetai dalinsis patirtimi su trijų Panevėžio gimnazijų – Juozo Balčikonio, Vytauto Žemkalnio, Juozo Miltinio – moksleiviais. Kartu jie diskutuos apie literatūros pasaulio naujienas, skaitys savo kūrinius, bus išgirsti Aukštaitijos regiono moksleivių skaitymai, ypač laukiami ir publikos pamėgti tarmiški skaitymai.

Festivalį gruodžio 8 dieną vainikuos iškilmingas baigiamasis vakaras. Poetams bus teikiamos Julijono Lindės-Dobilo, Elenos Mezginaitės, Panevėžio miesto savivaldybės premijos ir daug kitų prizų.

Šiandien po festivalio atidarymo pristatyta Alio Balbieriaus fotografijos iš parodos „Ledo inkliuzai“ ir prasidėjo „Panevėžio literatūrinės žiemos 2018“ knygų mugė bei poezijos pamokos trijose gimnazijose – J. Balčikonio, J. Miltinio ir V. Žemkalnio.

Po pietų G. Petkevičaitės-Bitės konferencijų salėje vyks poezijos skaitymai, festivalio svečių kūrybos vakaras, ankstesnių metų laureatų kūrybos vakaras.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.