4 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 15 balandžio, 2021

Panevėžio tarybos opozicija nepasiduoda: nori naujos Etikos komisijos

V. Polzunovaitė.

Susikirto Panevėžio miesto Tarybos opozicijos narės, net keturis kartus bandžiusios tapti Etikos komisijos pirmininke, Viktorijos Polzunovaitės ir Tarybos sekretoriaus Manto Navaruckio nuomonės dėl Panevėžio savivaldybės Tarybos veiklos reglamento atitikties įstatymams bei Vyriausybės nutarimams.

Perskaitė pranešimą

Praėjusią savaitę, kai Etikos komisijos posėdyje buvo svarstomi Tarybos opozicijos atstovo Manto Leliuko pasisakymai socialiniame tinkle „Facebook“, Tarybos narė V. Polzunovaitė perskaitė pranešimą, kad Etikos komisija sudaryta grubiai pažeidžiant teisės aktus.

Esą Etikos komisijos pirmininkas Tomas Josas patvirtintas paminant opozicijos teises, o Tarybos veiklos reglamentas nesuderintas su Vietos savivaldos įstatymu. Todėl opozicinių frakcijų atstovai (V. Polzunovaitė, Indiana Grigienė ir Maurikijus Grėbliūnas), nepripažįsta Etikos komisijos ir nelegalios komisijos sprendimų, priėmime nedalyvaus – trijulė iš posėdžio išėjo.

Reikalauja posėdžio

Be to, Tarybos narė V. Polzunovaitė socialiniame tinkle „Facebook“ patalpino vaizdo įrašą, kuriame reikalauja Panevėžio mero Ryčio Račkausko ir Tarybos valdančiosios daugumos neįgnoruoti opozicijos teisų.

Taip pat prašoma sušaukti Savivaldybės tarybos veiklos reglamentui patikslinti komisijos posėdį, inicijuoti Tarybos veiklos reglamento pataisas bei paskirti Etikos komisijos pirmininku opozicijos atstovą, kaip to reikalauja Vietos savivaldos įstatymas.

Pasijuto apriboti

Pasiteiravus, kodėl prašoma sušaukti Tarybos veiklos reglamento komisijos posėdį ir kodėl būtina jį keisti, V. Polzunovaitė naujienų portalui JP aiškino:

„Panevėžio savivaldybės Taryba ir meras gavo Vyriausybės atstovo Vilniaus ir Alytaus apskrityse, laikinai atliekančio Panevėžio ir Utenos apskrityse pareigas, Juliaus Arlausko teikimą, kuriame siūloma pakeisti Panevėžio tarybos veiklos reglamentą, kad jis neprieštarautų Lietuvos įstatymams ir kitiems teisės aktams. Šie keitimai susiję su Etikos komisijos sudarymu ir pirmininko rinkimais. Pakeitus Panevėžio tarybos reglamento punktus, nepagrįstai apribojama opozicijos tarybos narių teisė siūlyti kandidatus, renkant Etikos komisijos pirmininką.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Naujienų portalo JP straipsnis – pretekstas nagrinėti politiko M. Leliuko elgesį

Pavyko išsireikalauti

Pasak V. Polzunovaitės, nors Vyriausybės atstovo raštas adresuotas Tarybai buvo išsiųstas praėjusių metų gruodžio 19-ąją, bet jį pavyko išsireikalauti tik šią savaitę.

„Teikimas turi būti apsvarstytas artimiausiame Tarybos posėdyje, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį, nuo teikimo gavimo dienos. Dokumento svarstymas vėluoja – terminas jau artėja į pabaigą. Labai nustebau, kad teko išreikalauti Vyriausybės atstovo raštą. Keista, jeigu jis adresuotas Tarybai, jį turi gauti visi jos nariai. Lauksime Tarybos posėdžio, kuris bus sausio 30 dieną“, – aiškino situaciją jaunoji politikė.

Teiginiai nepagrįsti

Panevėžio savivaldybės Tarybos sekretorius Mantas Navaruckis naujienų portalui JP pristatė dokumentą, kuris buvo išsiųstas, vos tik socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė V. Polzunovaitės vaizdo įrašas, kuriame kalbama apie Panevėžio miesto Tarybos veiklos reglamentą.

„Politikė teigia, kad Tarybos reglamentas neatitinka Vietos savivaldos įstatymo, kad Etikos komisija veikia neteisėtai, kad meras R. Račkauskas ir valdantieji ignoruoja Vyriausybės atstovo raginimus reglamentą koreguoti, kad esą merui neparanki informacija, skirta Tarybos nariams, opozicijai priklausiančių Tarybos narių nepasiekia ir yra blokuojama. Visi šie teiginiai yra nepagrįsti, neatitinka tikrovės, melagingi“, – aiškino Tarybos sekretorius ir tęsė:

„Todėl V. Polzunovaitės reikalaujame paneigti socialiniame tinkle „Facebook“ paviešintą tikrovės neatitinkančią informaciją ir neklaidinti Panevėžio gyventojų apie Etikos komisijos darbo teisėtumą. Taip pat ją perspėjome, kad, jei klaidinanti informacija nebus paneigta, svarstysime galimybę kreiptis į teismą teisės aktų nustatyta tvarka. Beje, vos tik informacinis dokumentas buvo išsiųstas V. Polzunovaitei, ji dieną atsakė, kad paneigti paviešintos informacijos neketina.“

Panevėžio miesto meras R. Račkauskas ir Tarybos sekretorius M. Navaruckis.

Terminas atidėtas

Pasiteiravus, ar bus sukviestas Tarybos veiklos reglamento komisijos posėdis, ar artimiausiame Savivaldybės tarybos posėdyje bus pristatytas teikimas gautas iš Vyriausybės atstovo, T. Navaruckis aiškino, kad viskas bus padaryta vadovaujantis teisės aktais.

„Tarybos nariai su Vyriausybės atstovo teikimu bus supažindinti artimiausiame Tarybos posėdyje, kuris vyks sausio 30 dieną. Tačiau kol kas Tarybos veiklos reglamento komisijos posėdis neįvyks. Apie tai informavome Vyriausybės atstovą ir terminas komisijos posėdžiui sušaukti pratęstas. Manau, kad per vasario mėnesį komisijos posėdis įvyks. Beje, kai bus paskelbta sausio 30 dienos Tarybos posėdžio darbotvarkė, joje bus paviešintas ir Vyriausybės atstovo teikimas. Su juo politikai galės susipažinti“, – teigė Tarybos sekretorius ir tvirtino, kad jokia informacija nuo Tarybos narių, tuo labiau ir nuo opozicijos atstovų, nėra slepiama.


1 komentarai

dalija 2020-01-16 20:46 at 20:46

Sakykite, kodėl tada, kai paskaitysiu apie opoziciją, vėl prisiminsiu savo močiutės posakį, kad prisiminė miręs persti?

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nesutariama dėl subsidijų nukentėjusioms savivaldybių įmonėms

confident-noyce

Patvirtintos Panevėžio rajono savivaldybės ir administracijos direktoriaus 2020 m. veiklos ataskaitos

confident-noyce

Lietuvoje atnaujintas judėjimas tarp savivaldybių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau