11.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 17 rugsėjo, 2021

Naujienų portalo JP straipsnis – pretekstas nagrinėti politiko M. Leliuko elgesį

M. Leliukas.
M. Leliukas.

Panevėžio miesto savivaldybės Etikos komisija pradėjo nagrinėti Tarybos nario, opozicijos atstovo Manto Leliuko elgesį, ar jis galimai neprieštarauja Lietuvos valstybės politikų elgesio kodekso nuostatoms.

Pradės tyrimą

Tačiau etikos sargai nagrinėja ne gautą Juro P. kreipimąsi, kuriuo jis prašė komisijos pradėti tyrimą, ar M. Leliuko pasisakymai socialiniame tinkle „Facebook“ etiški, bet nutarė nagrinėti naujienų portale JP pasirodžiusį straipsnį apie Tarybos opozicijos nario M. Leliuko pasisakymus „Facebook“.

Praleido terminą

Etikos komisijos pirmininkas Tomas Josas naujienų portalui JP paaiškino, kodėl komisija atsisakė nagrinėti piliečio Juro P. prašymą.

„Kreipimasis iš Juro P. gautas 2019 metais liepos 29 dieną. Jo prašymo nagrinėti negalime, nes praėjo nagrinėjimo terminas. Gavus prašymą, Etikos komisija turi jį nagrinėti per 10 dienų. Išnagrinėti jo negalėjome laiku dėl objektyvių priežasčių – Etikos komisija neturėjo patvirtinto primininko, nes Tarybos opozicija užsispyrusiai siūlė į šį postą tą patį asmenį – Viktoriją Polzunovaitę, o miesto Tarybą nepritarė jos kandidatūrai“, – aiškino situaciją T. Josas ir tęsė:

Etikos komisija.

„Todėl komisija priėmė sprendimą Juro P. kreipimosi nenagrinėti, o pradėti tirti naujienų portalo JP straipsnį, kurioje paviešinti M. Leliuko išsireiškimai „Facebook“. Tokią teisę turime, pagal Panevėžio miesto savivaldybės tarybos etikos komisijos veiklos nuostatų 26.2. punktą: „pasirodžius visuomenės informavimo priemonėse pagrįstai informacijai, kurioje yra duomenų apie galimą politiko Elgesio kodekso ir kitų teisės aktų normų reikalavimų pažeidimą.“

T. Josas.

Suformuluos pažeidimus

Pasak Etikos komisijos pirmininko, nors komisijos posėdį paliko trys Tarybos opozicijos nariai, priimtas sprendimas.

„Per tris dienas suformuluosime politiko M. Leliuko galimo Etikos kodekso reikalavimų pažeidimus. Juos išsiųsime jam, o po to Etikos komisija nagrinės M. Leliuko elgesį“, – aiškino T. Josas.

Citavo reglamentą

Pasiteiravus, kodėl M. Leliukas ir Tarybos narė V. Polzunovaitė teigia, jog Etikos komisijos sprendimai neteisėti ir komisijos pirmininkas išrinktas taipogi neteisėtai, T. Josas pacitavo Tarybos veiklos reglamento straipsnius:

„156.1. Meras raštu teikia prašymą Tarybos mažumai (opozicijai), o Tarybos mažuma (opozicija) per 2 savaites nuo mero prašymo gavimo dienos raštu pateikia siūlomas Etikos komisijos ir Antikorupcinės komisijos pirmininkų kandidatūras. 156.2. Tarybai nepritarus siūlomai kandidatūrai, mažuma (opozicija) raštu per 1  savaitę po Tarybos posėdžio teikia merui kitą komisijos pirmininko kandidatūrą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Etikos sargai vertins panevėžiečio politiko pasisakymus socialiniuose tinkluose

Kadangi opozicija V. Polzunovaitės kandidatūrą į Etikos komisijos postą siūlė, berods, keturis kartus ir ji nebuvo patvirtinta, todėl pateikta kita kandidatūra ir Taryba nubalsavo – buvau išrinktas Etikos komisijos pirmininku. Manau, kad komisija veikia teisėtai ir priimti sprendimai – teisėti.“

Pasijuto medžiojamu

Etikos komisijos svarstymus perėjęs M. Leliukas, kaip ir žadėjo naujienų portalui JP, išplatino viešą pranešimą apie vakar vykusį posėdį ir save pavadino kone medžioklės taikiniu – esą opozicijos medžioklę pradėjo Etikos komisija ir pirmuoju taikiniu tapo jis.

„Kadangi Etikos komisijos sprendimai – neteisėti, todėl betkurį priimtą sprendimą apskųsiu. Kita vertus, neneigiu, kad socialiniame tinkle „Facebook“ mano išsireiškimai grubūs, bet su žmonėmis bendrauju taip, kaip jie bendrauja – taikau į jų toną“, – įvertino Etikos komisiją Tarybos narys M. Leliukas.

Tarybos nario M. Leliuko susirašinėjimas socialiniuose tinkluose


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ketvirtadienį posėdžiaus Panevėžio miesto Tarybos nariai

confident-noyce

Nuotolinis Panevėžio miesto tarybos posėdis

confident-noyce

Panevėžio politikai pasakė, ką galvoja apie vakcinavimą: nustebino tik P. Urbšio atsakymas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau