Panevėžio regionui Lietuvos gimnazijų protų kovų lygos superfinale atstovaus V. Žemkalnio gimnazijos...

Panevėžio regionui Lietuvos gimnazijų protų kovų lygos superfinale atstovaus V. Žemkalnio gimnazijos komanda

JP / Organizatorių nuotr.

Ar žinote, iš kur kilo Dubingių pavadinimas, kas yra socialinio draudimo įmokų „grindys“, kokia yra vandens virimo temperatūra ir kiek „sveria“ pitonas? Šiuos ir panašius klausimus tarsi riešutėlius visą sezoną gliaudė „Sodros“ ir Roberto Petrausko organizuotos Lietuvos gimnazijų protų kovų lygos „Nepamiršk parašiuto“ dalyviai. Praėjusią savaitę vyko sezono finalas ir paaiškėjo 20 komandų, dalyvausiančių balandį sostinėje vyksiančiame SUPERfinale.

Jaunimo švietimo projektas „Nepamiršk parašiuto“ – tai „Sodros“ iniciatyva padėti ugdyti moksleivių  finansinį raštingumą ir didinti jaunų žmonių supratimą apie jų socialines garantijas, rizikas ir jų įtaką kiekvieno žmogaus gyvenimui. Šiame projekte 2018–2019 mokslo metais dalyvauja apie 150 pedagogų ir tūkstančiai moksleivių iš visos Lietuvos.

BIC

Mokytojai, praėjusį rudenį dalyvavę kvalifikacijos kėlimo mokymuose ir aprūpinti „Sodros“ specialistų parengta medžiaga, kalba su savo moksleiviais apie pirmąjį darbą, socialinio draudimo įmokas ir išmokas, šešėlio įtaką visuomenės gerovei, galimybes dirbti savarankiškai ir šių pasirinkimų niuansus. Aktyvių projekte dalyvaujančių mokytojų dėka svarbi informacija, integruojama į pamokas, klasės valandėles ir pan. pateikiama paprastai, patraukliai ir suprantamai pasiekia tūkstančius moksleivių visoje Lietuvoje.

„Būdami savo sričių specialistai pasistengėme iššifruoti burtažodį „valstybinis socialinis draudimas“, o aktyvūs mokytojai šiomis žiniomis dalijasi su moksleiviais. Sužinoti ir suprasti, kaip veikia socialinio draudimo sistema, niekada nėra per anksti“, – sakė „Sodros“ atstovas Ježy Miskis.

Siekdama, kad projektas „Nepamiršk parašiuto“ būtų ne tik naudingas, bet ir įtraukiantis bei įdomus patiems moksleiviams, pernai „Sodra“ suvienijo jėgas su kūrybinguoju R. Petrausku ir jo komanda. Taip 2018–2019 mokslo metais atgimė Lietuvos gimnazijų protų kovų lyga, šiemet pavadinta „Nepamiršk parašiuto“.

Daugiau kaip pusantro šimto moksleivių komandų 12-oje divizionų varžėsi, kas kiekviename žaidime yra sumanesni, greitesni ar kūrybiškesni. „Sodros“ Panevėžio skyriaus aptarnaujamoje teritorijoje projekto „Nepamiršk parašiuto“ protų kovose varžėsi 6 komandos. Po penktojo, finalinio, žaidimo paaiškėjo, kad SUPERfinale Panevėžio regiono garbę gins Vytauto Žemkalnio komanda.

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.