1.2 C
Panevėžys
Penktadienis, 26 balandžio, 2024

Ikoniškoji lėlė Barbė bus gaminama iš perdirbto vandenynų plastiko

AutoriusGISMETEO.LT
FotoMATTEL

Ji vaikų mylimiausia buvo nuo pat jos išleidimo 1959 metais ir dabar „Barbie“ savo įprastą rožinę spalvą keičia žalia.

„Mattel“, šios visame pasaulyje pažįstamos lėlės kūrėja, paskelbė paleidžianti savo pirmąją lėlių kolekciją, pagamintą iš 90 proc. perdirbto, su vandenynais sieto, plastiko.

Kolekciją sudaro trys lėlės bei daugybė aksesuarų, kurie visi yra pagaminti iš perdirbto plastiko.

Šis išleidimas yra dalis platesnio „Mattel“ tikslo, iki 2030 m. visuose savo gaminiuose ir pakuotėse pasiekti 100 procentų perdirbtų, perdirbamų ar biologiškai pagamintų plastikinių medžiagų.

Kolekciją, pavadintą „Barbie Loves the Ocean“ (liet. Barbė myli vandenyną), sudaro trys lėlės bei daugybė su paplūdimiu susijusių aksesuarų.

Lisa McKnight, „Mattel“ vyresnioji viceprezidentė ir pasaulinė „Barbie & Dolls“ vadovė, sakė: „Mūsų 62 metų palikimas yra apimtas evoliucijos, kuomet mes nuolatos skatiname iniciatyvas, kurių tikslas geriau atspindėti pasaulį, kurį aplink save mato vaikai.  Mes aistringai siekiame panaudoti savo pasaulinės platformos apimtį ir pasiekiamumą, kad įkvėptume vaikus tapti pokyčių, kuriuos jie nori matyti pasaulyje, dalimi“.

Plastikinės dalys yra pagamintos iš 90 proc. plastiko, surinkto 50 km. atstumu vandens keliuose, tose vietovėse, kuriose nėra oficialių atliekų surinkimo sistemų.

Likę 10 procentų yra pagaminta iš „nekalto plastiko“ (angl. virgin plastic).

„Mattel“ paaiškino: „Šioje lėlių linijoje, tik barbės galva, plaukai ir batai yra pagaminti iš nekalto plastiko, siekiant taip išsaugoti tą pačią išvaizdą ir kokybę, dėl kurios yra žinoma „Barbie“. Toliau mokydamiesi, tyrinėdami naujas technologijas ir diegdami naujus būdus gaminti savo produktus iš tvarių plastikinių medžiagų, mes išliekame įsipareigoję siekti „Mattel“ tikslo iki 2030 metų tiek gaminiuose, tiek pakuotėse naudoti 100 procentų perdirbtų, perdirbamų ar biologinių plastikų.“

Naujosios perdirbtos lėlės išleidžiamos netrukus po to, kai „Mattel“ paskelbė „Mattel PlayBack“ žaislų grąžinimo programą, kuria siekiama surinkti ir busimiems produktams pakartotinai panaudoti medžiagas iš senų žaislų.

Ir šį įmonė nėra vienintelė, kuri su savo žaislais pasuko „žaliuoju“ keliu.

Neseniai „Lego“ paskelbė apie savo tikslą iki 2030 metų visuose savo produktuose ir pakuotėse naudoti tik tvarias medžiagas, pradedant lapais, krūmais ir medžiais, kurie dabar gaminami iš plastiko, gaunamo iš cukranendrių.

Tuo tarpu „MGA Entertainment“, gaminanti populiarųjį „LOL Surprise!“, kviečia savo klientus supakuoti visas susikaupusias atliekas ir išsiųsti jas į „TerraCycle“ perdirbimui.

Vis dėlto, dar daug turės būti padaryta, kad žaislai taptų ekologiškesni.

2012 metais, Didžiosios Britanijos ne pelno organizacija „British Toy and Hobby Association“ užsakė tyrimą, kas išsiaiškintų perdirbimą, siejamą su žaislų pakuotėmis, ir nustatė, kad vos 72-73 proc. pakuočių buvo perdirbama.

Buvo aiškinama: „Maždaug 0,7 proc. mažmeninės prekybos pakuočių, patenkančių į gyventojų namus, atkeliauja su žaislais ir laisvalaikio produktais, ir yra skaičiuojama, kad 90 proc. žaislų pakuočių galėtų būti perdirbamos, o šiuo metu ši dalis tesiekia 72-73 proc.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Dėl sudegusio plastiko įmonė turės atlyginti beveik 20 tūkst. eurų žalą aplinkai

confident-noyce

Seimas ketina nustatyti baudas už vienkartinių plastiko indų dalybas

confident-noyce

Vandenynų paviršiaus temperatūra išlieka rekordiškai šilta

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau