Bandoma gelbėti dėl deguonies trūkumo Senvagėje gaištančias žuvis

Bandoma gelbėti dėl deguonies trūkumo Senvagėje gaištančias žuvis

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO, "Facebook" nuotr.

Panevėžiečiai sunerimę – Senvagės tvenkinyje pradėjo dūsti žuvys. Tvenkinio pakraščiuose ir ant pagrindinio tako praeiviai pastebėjo besivoliojančius nudvėsusius ešeriukus. Į pagalbą iškviesti ne tik aplinkosaugininkai, bet ir už Senvagės tvenkinį atsakingi Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros specialistai.

Deguonies per mažai

BIC

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos viršininkas Valdemaras Jakštas, tik išgirdęs apie dūstančias žuvis, naujienų portalui JP pažadėjo iškart važiuoti ir apžiūrėti Senvagės tvenkinį.

„Su specialistais nuvažiavome ir radome ant Senvagės krantų uždususius nedidelius ešeriukus. Pamatavome deguonies kiekį Senvagėje – jis per mažas. Nustatyta, kad vandens telkinyje deguonies yra 1,5 mg litre. Tai dvigubai mažesnis kiekis nei norma. Turėtų būti 3 mg litre“, – aiškino aplinkosaugininkas ir tęsė:

„Nežinau, kaip Savivaldybė elgsis ir ką darys. Kita vertus, nėra taip blogai, nes prieš keletą metų buvo dar blogiau – baltieji amūrai buvo net prišalę prie ledo. Tada, pamenu, kirto eketes, į jas kišo meldus, pumpavo vandenį. Po to buvo leista nuo rudens iki pavasario žvejoti Senvagėje. Kai žvejai iškerta eketes, vandenyje atsiranda deguonies. Tik negaliu pasakyti, ar žvejai Senvagėje žvejoja ant ledo.“

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos viršininkas V. Jakštas teigė, jog Senvagėje per mažas deguonies kiekis.

Prileisti daugiau amūrų

Pasak aplinkosaugininko, geriau Savivaldybė nekirstų ekečių ir nepumpuotų vandens į Senvagę.

„Reikia ekonomiškai mąstyti. Išdvėsė ešeriukai, o ne baltieji amūrai. Geriau būtų daugiau lėšų skirta, kad pavasarį būtų galima į Senvagę prileisti daugiau amūrų“, – svarstė V. Jakštas.

Statys kompresorių

Miesto infrastruktūros skyriaus Vyriausioji specialistė Rūta Taučikienė naujienų portalui JP patvirtino, kad Senvagės krantuose rasta keliasdešimt uždususių ešeriukų.

„Išmatavę deguonies kiekį telkinyje, aplinkosaugininkai jo čia terado 1,5 mg litre. Tai yra per mažas kiekis. Uždusę ešeriukai nedideli – net nesiekia sprindžio dydžio. Tačiau buvo nutarta statyti kompresorių ir pumpuoti vandenį į Senvagę, kad padidėtų deguonies kiekis vandenyje. Beje, Senvagėje nuo rugsėjo 1 dienos iki gegužės 1 dienos leidžiama žvejoti. Taip tikėtasi iš dalies spręsti šiame vandens telkinyje uždūstančių žuvų problemą. Tačiau nėra tiek žvejojančių ant Senvagės ledo, kad iškirstos eketės padėtų prisotinti vandenį deguonimi“, – sakė R. Taučikienė ir tikisi, kad kompresorius padės išspręsti deguonies trūkumą Senvagės tvenkinyje.

Duso žuvys ir Liberiškio tvenkinyje

Šiais metais jau teko gelbėti negiliame, dirbtiniame Liberiškio tvenkinyje sausio mėnesio viduryje dūstančias žuvys. Jų gelbėtis ėmėsi aplinkosaugininkai ir  žvejai – gręžė eketes, pumpavo vandenį ir sotino jį deguonimi. Nustatyta, kad deguonies lygis tvenkinyje yra žemiau kritinės ribos – vos 0,6 miligramo litre, kai norma siekia 3 mg litre.

Buvo leista žvejams gaudyti dūstančias žuvis ir perkelti juos į kitus vandens telkinius.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.