Apleistu daugiabučiu Panevėžyje susidomėjo pareigūnai atnaujinta

Apleistu daugiabučiu Panevėžyje susidomėjo pareigūnai atnaujinta

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO, "Facebook" nuotr.

Nebaigto statyti daugiabučio Kniaudiškių g. 115 savininkui Vidmantui Karalevičiui (dešinėje) ne tik tenka sandarinti pastatą į metus kelis kartus, bet ir susitikti su Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) atstovais bei aiškintis, kodėl į jo nuosavybę vis patenka pašaliniai.

Nebaigti statyti ir neprižiūrimi daugiaaukščiai vaiduokliai ir grėsmė šėlioti mėgstantiems paaugliams, ir kone linksmybių rojus. Paaugliai laisvai laksto tokių namų stogais, šmirinėja po nebaigtas statybas, negalvodami, kad iki nelaimės – vienas žingsnis.

Socialiniame tinkle „Facebook“ išplito vaizdo įrašas iš Panevėžio, kuriame užfiksuoti ant nebaigto statyti namo stogo Kniaudiškių gatvės gale vaikščiojantys paaugliai.

BIC

Užsandarinimai įveikiami

Tokių namų vaiduoklių savininkams – problemos. Iš jų reikalaujama užsandarinti nebaigtus statinius taip, kad į juos negalėtų patekti nei paaugliai, nei valkatos. Tačiau tokie užsandarinimai, norintiems patekti į pastatus vaiduoklius, ne motais – jie visi įveikiami.

Nebaigto statyti daugiabučio Kniaudiškių g. 115 savininkui Vidmantui Karalevičiui ne tik tenka sandarinti pastatą į metus kelis kartus, bet ir susitikti su Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) atstovais bei aiškintis, kodėl į jo nuosavybę vis patenka pašaliniai.

Socialiniame tinkle „Facebook“ išplito vaizdo įrašas iš Panevėžio, kuriame užfiksuoti ant nebaigto statyti namo stogo Kniaudiškių gatvės gale vaikščiojantys paaugliai.

Bendras reidas

Po pasirodžiusio straipsnio naujienų portale JP apie nebaigtą statyti ir apleistą daugiabutį Kniaudiškių g. 115, VTPSI inspektoriai kartu su aplinkosaugininkais tikrino V. Karalevičiaus nuosavybę.

Pasak Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūros vedėjo pavaduotojo Giedriaus Motiejausko, tikrinimo metu pažeidimų nerasta.

„Į patikrinimą pakvietė statybų inspekcija. Kartais su inspektoriais dalyvaujame bendruose reiduose. Šiuo atveju tikrinome nebaigtą statyti daugiabutį Kniaudiškių g. 115, jokių pažeidimų iš aplinkosauginės pusės nenustatyta“, – aiškino aplinkosaugininkas.

VTPSI atstovai naujienų portalui JP kol kas negali pasakyti, kokias sankcijas taikys namo vaiduoklio Kniaudiškių g. 115 savininkui. Inspekcija laukia namo savininko V. Karalevičiaus pasiaiškinimo.

Parašė pasiaiškinimą

Nebaigto statyti daugiabučio namo savininkas ponas Vidmantas portalui JP teigė, kad pasiaiškinimą parašė ir jį pateiks VTPSI Panevėžio teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriui.

Pasak Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūros vedėjo pavaduotojo Giedriaus Motiejausko, tikrinimo metu pažeidimų nerasta.

„Visus pastebėjimus, kaip saugau ir užsandarinu pastatą, surašiau pasiaiškinime ir jį pateiksiu inspekcijai. Pasiaiškinime įrašiau retorinį klausimą, kokį sprendimą priimtų inspektoriai, jei aptverčiau nebaigtą statyti pastatą 3 m aklina tvora, o valkatos arba paaugliai vis tiek patektų į statinį? Kita vertus, man atrodo, jog tokiais įsiveržimais į pastatą, tikrinama kantrybė. Po jų ir po pasirodžiusių straipsnių iškart susidomima, ar pastatą parduodu ir siūloma neadekvati pirkimo suma. Kažkas domisi nebaigtu statiniu ir jam priklausančiu žemės sklypu. Juolab, kad žemės sklypo paskirtis – daugiabučio statyba“, – svarstė nebaigto statyti statinio savininkas.

Užrašai vandalų nestabdo

Pasak jo, net sudarė sutartį su kariškiais. „Leisiu jiems pasinaudoti pastatu pratyboms, o jie už tai padės sutvarkyti aplinką bei užsandarinti pastatą“, – sakė V. Karalevičius.

Kniaudiškių g. 115 pastato savininkas V. Karalevičius aiškino, kad nebaigtą statinį ne tik prižiūri, bet yra ir pakabinti perspėjimo skelbimai.

„Sklypas aptvertas spygliuota tvora, sukabinti perspėjantys skelbimai, kad į privačią teritoriją įeiti draudžiama, kad tai pavojinga gyvybei. Tačiau vandalų užrašai nestabdo – tai akivaizdu. Turiu sukaupęs įvairios medžiagos įrodančios, kad rūpinuosi nebaigtų statyti pastatų“, – aiškino turto savininkas.

ATNAUJINTA, kovo 1 d.

Inspekcija patikrino

VTPSI Strategijos ir analizės skyriaus specialistė Ligita Luščiauskaitė naujienų portalui JP patikslino, kad buvo atliktas patikrinimas netvarkingos statybvietės žemės sklype ir nebaigtame statyti daugiabutyje Kniaudiškių g. 115.

„Patikrinimas atliktas vasario 23 dieną. Patikrinimo metu nustatyta, kad statybvietė aptverta, statybos darbai nevykdomi, pastato rūsio angos, per kurias galima patekti į statinį, yra užkaltos medinėmis konstrukcijomis, o žemės sklype esantys du šuliniai yra uždengti. Patikrinimo metu pažeidimų dėl netvarkingos statybvietės nenustatyta. Statinio savininkas įpareigotas pateikti paaiškinimą dėl statinio priežiūros“, – pristatė patikrinimo išvadas L. Luščiauskaitė.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.