Žingsnis iki nelaimės: nebaigtą statyti daugiabutį pamėgo Panevėžio paaugliai

Žingsnis iki nelaimės: nebaigtą statyti daugiabutį pamėgo Panevėžio paaugliai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO, "Facebook" nuotr.

Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti ant nebaigto statyti namo vaikščiojantys paaugliai. Šis namas – Panevėžyje, Kniaudiškių gatvės pabaigoje.

Nebaigtas statyti ir neprižiūrimas daugiaaukštis – tampa grėsme šėlioti mėgstantiems paaugliams. Neprižiūrimi daugiabučiai vaiduokliai paaugliams kone rojus. Jie laisvai keliauja tokių namų stogais, šmirinėja po nebaigtas statybas, negalvodami, kad iki nelaimės – vienas žingsnis.

BIC

Apie šį statinį, kuris kelia pavojų, žino Panevėžio miesto Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrius vedėja Daiva Svirelienė. Pasak valdininkės, nebaigtu statyti daugiabučiu namu rūpintis turėtų jo savininkai. Jie ir turi prižiūrėti, kad į pastatą nepatektų nei paaugliai, nei valkatos.

Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža naujienų portalui JP aiškino, kad tokias nebaigtas statybas apvažiuoja Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai.

„Tačiau nepabaigtas statyti daugiabutis turi savininkus, kurie ir privalo rūpintis jo priežiūra taip, kad niekas nepatektų į vidų, o juo labiau ant stogo. Savivaldybė gali įpareigoti pastato savininką rūpintis juo. Dar gali skirti baudą už jo nepriežiūrą“, – sakė R. Pauža.

R. Pauža.

Panevėžio savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja D. Svirelienė portalui JP sakė žinanti šį pastatą.

„Nebaigtas statyti daugiabutis priklauso privačiam asmeniui, todėl Savivaldybė savininkui gali liepti tik jį sutvarkyti. Savivaldybės specialistai apvažiuoja tokius neprižiūrimus pastatus, nes šalia jų galima rasti daugybę neuždengtų šulinių. Šiaip yra tokia tarnyba – Statybų inspekcija, kuriai ir turi rūpėti tokios nebaigtos statybos, jų priežiūra, kontrolė“, – aiškino skyriaus vedėja ir pasiūlė kreiptis į tokią inspekciją.

Kadangi Panevėžyje nebėra Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento, o toks departamentas yra Šiauliuose, teko skambinti į Šiaulius – departamento direktorei Vitalijai Šukytei.

Tačiau į telefono skambutį niekas neatsakė.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.