16 C
Panevėžys
Sekmadienis, 16 gegužės, 2021

Aiškėja, kurį kandidatą į prezidentus palaikytų panevėžiečiai politikai

Likus beveik aštuoniems mėnesiams iki šalies prezidento rinkimų, norą juose jau dalyvauti oficialiai pareiškė Seimo nariai Aušra Maldeikienė ir Naglis Puteikis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis ir Lietuvos liberalų sąjūdžio iškeltas europarlamentaras Petras Auštrevičius bei buvęs diplomatas Vygaudas Ušackas ir bankininkas Gitanas Nausėda.

Prie šios plejados prisijungė filosofas Arvydas Juozaitis ir Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Beje, tarp galimų kandidatų dar minimos Kauno mero, verslininko Visvaldo Matijošaičio ir premjero Sauliaus Skvernelio kandidatūros.

Naujienų portalas JP nusprendė panevėžiečiams politikams užduoti vieną klausimą: už kurį kandidatą balsuotų, jei Lietuvos prezidento rinkimai įvyktų šį sekmadienį, rugsėjo 30 dieną?

B. Matelis.

Kalbos – populistinės

Seimo narys panevėžietis Bronislovas Matelis

„Labai atidžiai stebiu, kas kelia savo kandidatūras, kas atsiima: pirmyn-atgal, žemyn-aukštyn. Kai bus aiški starto linija, kai viskas išsigrynins, tuomet ir apsispręsiu. Šiuo metu nesu apsisprendęs. Kandidatų kalbėjimas gali nuomonę pakeisti. Buvo netikėta, kai neigiamai atsiskleidė G. Nausėda, kuris lyg ir buvo favoritas. Tačiau jo kalbėjimo maniera, šiuo metu, yra pernelyg populistinė.

Tai žmogus, kuris dirbo banke ir dabar pradėjo kalbėti apie vargstančius žmones, apie skurdo mažinimą. Akivaizdu, kad prieš porą metų jis nežinojo tokių žodžių. Tai rodo, kad žmogus ne visai nuoširdus.

Kitas dalykas, jis neatėjo į televizijos debatus tik todėl, kad ten dalyvavo A. Maldeikienė. Prezidentas juk ne konservatorių ar kokios kitos partijos? Prezidentas vienodai turi mokėti bendrauti ir su elgeta, ir su milijonieriumi, ir su skurstančiuoju. Prezidentas yra visų žmonių, bet, jeigu jis į studiją atsisako ateiti tik todėl, kad ten yra ekonomistė A. Maldaikienė… Tai reiškia, tapęs prezidentu, jis rinksis su kuo bendrauti, o su kuo ne. Todėl kyla pavojus, kad jis atstovaus ne visiems žmonėms.“

P. Urbšys.

Pamiršo savivaldos rinkimus

Seimo narys panevėžietis Povilas Urbšys

„Oficiali kandidatų rinkimų procedūra nėra prasidėjusi. Čia yra tik pretendentai į kandidatus. Kiekvienas pretendentas, panoręs tapti kandidatu, privalo surinkti ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų. Tuomet ir bus aišku, kas yra oficialus kandidatai. Tada ir bus galima komentuoti.

Kol kas visi kandidatai nori gero Lietuvai, o jų pasisakymai prasidėjo kaip niekada anksti, nors rinkiminė kampanija dar nepaskelbta, debatai jau vyksta.

Kita vertus, debatai gal padės žmonėms geriau pažinti pretendentus į kandidatus. Tik, duok, Dieve, kad žmonės nebūtų persisotinę debatais. Labai keista – artėja savivaldos rinkimai ir jie įvyks anksčiau, bet apie juos niekas nekalba ir nediskutuoja.

Pretendentai į prezidentus kalba apie valstybės reikalus, bet, mano įsitikinimu, valstybė, jeigu ji demokratinė, prasideda nuo savivaldos. Tačiau savivaldos rinkimuose žmonių aktyvumas mažesnis nei renkant prezidentą arba Seimą. Tai – problema. Nesuvokiama, juk žmogui artimesnė valdžia yra išrinkta savivaldos rinkimuose?“

R. Račkauskas.

Savo favorito neturi

Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas

„Dar negaliu pasakyti, neapsispendžiau. Nemanau, kad jau yra tvirtai žinančių, už ką balsuos. Be to, ne visi kandidatai pasiskelbė. Nors jau dabar kandidatų yra nemažai, bet savo favorito neturiu.

Kita vertus, dar turime laiko. Už I. Šimonytę tikrai nebalsuočiau, V. Ušackas ir G. Nausėda – charizmatiškos asmenybės, bet ir už juos nebalsuočiau. Manau, kad turėtų būti, koks nors kita kandidatas, už kurį atiduočiau savo balsą.“

P. Nevulis.

Banko žmogaus nerinktų

Seimo narys „valstietis“ Petras Nevulis

„Mano favorito tarp pasiskelbusiųjų kandidatuoti į prezidentus dar nėra. Reikia visiems žmonėms pasakyti, kad G. Nausėda yra banko žmogus. O ką bankai davė gerą žmonėms? Ypatingai užsienio bankai? Tegu žmonės mąsto, ką reikia ir verta rinkti.

Kita vertus, kas jį (G. Nausėdą) finansuos rinkimuose? Todėl ir sakau, kad savo kandidato, už kurį galėčiau balsuoti, dar nėra. Jeigu premjeras S. Skvernelis pasakytų savo lemiamą žodį, tuomet jau kaip bus taip ir bus.“

J. Bečelis.

Favoritą turi

Panevėžio miesto tarybos narys Juozas Bečelis

„Šiandien jei reikėtų balsuoti, tai būtų V. Ušackas. Atvirai kalbant, svyruoju tarp I. Šimonytės ir V. Ušacko. Kandidatas G. Nausėda neturi tarptautinės patirties, todėl jį nelabai palaikau. Be to, jis bankininkas. Jis, galbūt tiktų būti finansų ministru.

Kodėl V. Ušackas? Juk prezidento prerogatyva – užsienio politika. Aišku, ir vidaus politika, bet pagrindas užsienio. Jis turi didelę patirtį užsienio politikoje. Dirbo ir užsienio ministru, buvo diplomatu. Turi pažinčių Europos Sąjungoje.

Galu gale, kaip sakė Popiežius, mes turime būti tiltu tarp Vakarų ir Rytų. O V. Ušackas nemažai pabuvęs Rytų šalyse. Todėl tiltu V. Ušackas būtų geras.“

V. Satkevičius.

Pasirinks, kai žinos

Panevėžio miesto tarybos narys, konservatorius Vitalijus Satkevičius

„Man dar visai neaišku, nes dar turime (TS-LKD) išsirinkti pretendentą iš dviejų kandidatų. Mūsų vidiniai rinkimai dar neįvyko. Dar yra laiko. Neaišku, kurį reikia rinktis? Čia panašiai, kai žaidžia „Žalgiris“ arba buvęs „Lietuvos rytas“. Nežinai, kurią komandą palaikyti.

Kita vertus, dar daug kas nežino, ką daryti. Kai jau tikrai žinosiu kandidatus, tada ir pasirinksiu. Mūsų partijos abu kandidatai turi savo pliusų ir privalumų. Nežinau, kuris geriau, ar I. Šimonytė, ar V. Ušackas. Patinka abu, abu gražus… Kalbu tautos balsu.“

G. Umbrasienė.

Moteriškai solidari

Panevėžio miesto tarybos narė Gema Umbrasienė

„Jeigu šį sekmadienį vyktų rinkimai, į juos nenueičiau. Šiandien Tarybos posėdis ir nespėčiau gerai apmąstyti ir perskaityti, ką kandidatai į prezidentus yra pasakę ir kokias vizijas formuluoja. Galėčiau pasakyti savo emocijas.

Pirmoji mano emocija – laikytis moterų solidarumo ir ekonomistų solidarumo. Tuomet dairyčiausi į moteris ekonomistes. Tačiau, kuri iš jų – sunku pasakyti. Būtų įdomus pasirinkimas, bet būtų viena moteris ekonomistė: arba A. Maldeikienė arba I. Šimonytė. Tačiau tai yra emocija. Laiko iki rinkimų nemažai ir galime dar pasiruošti.“

J. Katinas.

Žino, už ką balsuotų

Panevėžio rajono tarybos narys Jonas Katinas

„Jei prezidento rinkimai vyktų šį sekmadienį, balsuočiau už P. Auštrevičių. Šis kandidatas yra diplomatas, gerai žino užsienio šalis – pasaulį pažįsta. Tikrai balsuosiu už P. Auštrevičių, bet, man atrodo, kad Lietuvai labiausiai padėtų V. Ušackas. Jis gerai žino pasaulį, o pasaulis žino jį. Kita vertus, nespėliokime iš anksto. Pavyzdžiui, G. Nausėda gal ir labai gerai, bet tegu jis pirmiau pabūna premjeru, o tik tada taiko į prezidentus.“

D. Viržonis.

Sprendimo dar neturi

Panevėžio miesto tarybos narys Darius Viržonis

„Negalėčiau dar pasakyti pavardės. Dar nesu apsisprendęs ir nematau konkretaus žmogaus, už kurį galėčiau balsuoti. Balsuoti reikia motyvuotai ir prieš tai reikėtų dar išgirsti, ką kandidatai šneka, kokios jų programos. Be to, dar gali atsirasti ir kitų kandidatų. Todėl pasakyti, už ką balsuočiau – dar ankstoka.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šeimų maršo metu sveikinimą išplatino G. Nausėda: šeimų labui mes vis dar padarėme per mažai

confident-noyce

G. Nausėda apie biudžetą ir ekonomikos gaivino planą: priimti sprendimai yra geri

confident-noyce

G. Nausėda: vakcinų skyrimas Rytų partnerėms yra solidarumą rodantis savalaikis sprendimas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau