8.9 C
Panevėžys
Penktadienis, 26 balandžio, 2024

5 patarimai perkančiam lėktuvo bilietus: apsisaugokite nuo netikėtų išlaidų

„Padėkite man nusipirkti lėktuvo bilietus, bijau pridaryti brangių klaidų!“ Tokį prašymą keliaujantieji savarankiškai dabar išsako dažniau nei bet kada. Tačiau baimintis nėra ko, kai kelionę planuoji atsakingai ir viskuo pasirūpini dar prieš lipdamas į lėktuvą. 17 metų lėktuvų bilietų pardavimo srityje veikiančios „Greitai.lt“ ekspertai keliautojams pateikia 5 patarimus, kaip perkant lėktuvo bilietus išvengti neplanuotų išlaidų ir teisingai suplanuoti pigią, jūsų poreikius atitinkančią bei nepamirštamą kelionę.

Lėktuvų bilietų pardavimo verslas dabar diktuoja naujas taisykles: anksčiau pirkdavome bilietą už 100 eurų ir į šią kainą buvo įskaičiuota viskas – bagažas, maitinimas, sėdimų vietų pasirinkimas. O dabar galime rinktis bilietą vos už 10 eurų ir likusį paslaugų paketą susidėlioti pagal asmeninius poreikius. Taigi, jei leidžiatės į trumpą kelionę, galite netgi sutaupyti pasirinkdami tik tas papildomas paslaugas, kurios jums iš tiesų reikalingos. Vis dėlto, norint sutaupyti, viskuo patartina pasirūpinti dar iki kelionės, o geriausia – perkant skrydžio bilietus.

1. Bagažas. Kokio tipo bagažo reikės – užteks mažos kuprinės ar būtinas 20 kilogramų lagaminas? Kiek, kokio svorio ir kokių matmenų bagažo vienetų galite ir norite su savimi vežtis? Atsakykite sau į šiuos klausimus dar rinkdamiesi lėktuvo bilietus. Vis daugiau aviakompanijų registruoto bagažo neįtraukia į lėktuvo bilieto kainą ir siūlo jį įsigyti už papildomą mokestį. Kartu su bilietais įsigyti papildomą bagažą dauguma atvejų bus pigiau nei panorėjus įsigyti bagažą jau praėjus kuriam laikui po bilietų pirkimo. O jei galimybę gabenti papildomą lagaminą norėsite įsigyti pačiame oro uoste, už bagažo vienetą galite sumokėti net iki 100 eurų. Prieš kelionę atidžiai patikrinkite bagažo svorį ir išmatavimus, nes pigių skrydžių bendrovės ypatingai atidžiai tikrina šiuos parametrus ir standarto neatitinkančius vienetus apmokestina papildomai.

2. Kombinuoti skrydžiai. Lėktuvo bilietus parduodančiuose tinklalapiuose dažnai galite rasti itin patrauklių kombinuotų skrydžių pasiūlymų. Tai reiškia, kad iš taško A į tašką B galite keliauti su pigių skrydžių oro bendrove, o iš taško B į tašką C – su kita aviakompanija. Tai reiškia, kad tarpiniame oro uoste jums reikės atsiimti bagažą (jei tokį gabenate), iš naujo atlikti patikrą ir užsiregistruoti į kitą skrydį. Jei jaučiate nerimą, kad galite nespėti, rekomenduojame įsigyti kelionės jungties draudimą, kuris įprastai kainuoja apie 20 eurų. Nutrūkus tokiai kelionei dėl nenumatytų aplinkybių, jums būtų kompensuota tam tikra pinigų suma ar nupirkti nauji lėktuvo bilietai ir jūs galėsite tęsti kelionę.

3. Registracija. Įsigiję lėktuvo bilietus pasidomėkite, ar aviakompanija, su kuria skrisite, reikalauja užsiregistruoti skrydžiui internetu kelios dienos prieš kelionę ar tai galima padaryti nemokamai jau atvykus į oro uostą. Įprastai pigių skrydžių oro bendrovės galimybę nemokamą registraciją skrydžiui internetu suteikia likus kelioms dienoms iki kelionės ir nebeleidžia registruotis iki skrydžio likus mažiau nei 3 valandoms. Tokiu atveju, neužsiregistravus skrydžiui internetu ir neturint atsispausdintos įlaipinimo kortelės arba elektroninio jos varianto telefone, už registraciją oro uoste teks papildomai sumokėti mažiausiai 35 eurus. Vis dėlto kai kurios avialinijos registraciją vykdo tik oro uoste ir ji yra nemokama, tad prieš skrydį patartina pasidomėti jus skraidinsiančios oro bendrovės taikoma politika šiuo klausimu.

4. Patikimas pardavėjas. Lėktuvo bilietus pirkite tik iš patikimo pardavėjo, turinčio vietinį klientų aptarnavimo skyrių. Tokiu atveju, jei turėtumėte su kelione susijusių klausimų ar staiga prireiktų keisti skrydžio bilieto informaciją, galėtumėte būti tikri, kad į jūsų užklausą bus operatyviai atsakyta ir nekils nesusipratimų dėl kalbos barjero.

5. Galutinės kainos testas. Perkant lėktuvo bilietus svarbiausia yra ne pradinė, o galutinė kaina, t. y. ta, kurią matote su visų pasirinktų paslaugų paketu ir aptarnavimo mokesčiais. Daugybė lėktuvų bilietų pardavėjų vilioja klientus mažomis pradinėmis kainomis, tačiau su kiekvienu užsakymo etapu kaina didėja dešimtimis eurų priklausomai nuo to, kokias papildomas paslaugas pasirenkate. Ypač reikėtų atkreipti dėmesį į taikomą aptarnavimo mokestį: ne visi bilietų pardavėjai šį mokestį rodo jau pirmuose užsakymo žingsniuose. Taip pat dar kartą kainą patikrinkite apmokėjimo metu, nes kai kurie pardavėjai vis dar taiko atsiskaitymo mokesčius, ką daryti pagal ES direktyvą yra draudžiama. Dėl to galutinė bilieto kaina gali išaugti ir 20 eurų, o gal ir daugiau.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau