15 metų Velžio gimnazijai vadovaujantis R. Baltušis: „Esu trečios kartos mokytojas“

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, "TĖVYNĖ"
R. Baltušis.

Velžio gimnazijos bendruomenė džiaugiasi jau 15 metų turinti puikų, suburiantį kolektyvą, puoselėjantį mokyklą direktorių Rimtą Baltušį. Tokią gražią sukaktį mokyklos kolektyvas virtualiai minėjo dar praėjusių metų gruodį.

Trečios kartos mokytojas

„Taip jau sutapo, kad pas mus gruodį buvo ir konkursas dėl dar 5 metų kadencijos direktoriaus pozicijoje, kurį aš ir laimėjau. Tad dar 5 metus matysite mane kaip Velžio gimnazijos direktorių. Šią ir 15 metų sukaktį paminėjome su gimnazijos bendruomene per direktoriaus valandėlę virtualiai. Viskas tikrai labai paprastai, kadangi aplinkybės kitaip ir neleidžia“, – pasakojo R. Baltušis.

Paklaustas, ką jam reiškia Velžio gimnazija, direktorius atviravo, kad mokykla jam visada buvo svarbi.

R. Baltušis.

„Tai trečioji mano darbovietė, bet ši gimnazija man reiškia išties be galo daug. Jau beveik pusė mokytojų pasikeitė per tą laiką, nes 15 metų tikrai nėra mažas laikotarpis. Mano šeimoje mokykla visada užėmė didelę ir svarbią gyvenimo dalį, nes tėvai, seneliai buvo mokytojai. Tad ir pats norėjau sukurti tokią mokyklą, kurioje ir pats norėčiau mokytis, ir kad ten būtų gera“, – pasakojo jau galima sakyti ilgametis gimnazijos vadovas.

Profesionali komanda

„Aš manau, mūsų gimnazija yra tikrai gerai žinoma ne tik rajone, bet ir visoje šalyje. Jei net sunkiai telpame joje, jau tikrai geras ženklas (juokėsi). Kiekvienam vadovui pirminis prioritetas turi būti šeima, sveikata, o tik po to darbas, bet kaip bebūtų – man šioje mokykloje kiekvienas kampas pažįstamas, savas. Tiek išoriškai pati mokykla, tiek darbuotojai man ypatingai svarbūs. Nemažai pačiam teko atrinkti, priimti į darbą, tad drąsiai galiu teigti, kad subūriau profesionalių žmonių komandą, kuriuos galiu didžiuodamasis įvardyti kaip Velžio gimnazijos darbuotojus“, – sakė R. Baltušis.

R. Baltušis.

Pasak jo, reikšmingiausias gimnazijai atliktas darbas per šitiek metų – suburta nuostabi, profesionali, darbą išmananti ir mylinti komanda.

„Mokykla per 15 metų pasikeitė neatpažįstamai: tiek savo darbuotojais, tiek aplinka. Ji tapo modernia gimnazija, kuri virto pavyzdžių rajono mokykloms. Ir ne tik“, – pripažino R. Baltušis.

Naujovės – pradedant nuo savęs

Direktorius pripažino, kad nors daugeliui kitų mokyklų nuotolinis mokymas ir koronavirusas tapo dideliu iššūkiu, Velžio gimnazija su šiomis negandomis susidorojo puikiai.

„Mūsų mokyklai tai nebuvo didžiausias iššūkis. Mes pasižymėję geru skaitmeniniu turiniu ir bene 10 metų dirbame su tuo. Gimnazijos kryptis – informacinių technologijų diegimas, tad kai pandemijos pradžioje pradėjome dirbti su „Teams“ programa, didžioji dauguma neišsigando, nes jau buvo bandę, kai kurie net pripratę“, – sakė jis.

R. Baltušis.

R. Baltušiui smagu, kad stipri administracinė komanda taip pat atliko didelį darbą nuotoliniame mokyme.

„Jie iškart galėjo padėti tiek mokytojams, tiek šeimoms, susiduriančioms su problemomis dėl nuotolinio mokymu, tad greitai persilaužėme. Mes padėjome ne tik savo bendruomenei, bet ir kitoms rajono mokykloms. Iššūkis buvo, bet tikrai ne ypatingas. Mes esame tie, kurie drąsiai diegia naujoves. Juk reikia pradėti nuo savęs, jei nori įvesti kažką naujo kitur. Tačiau visų svarbiausia, kad ne tik administracija, bet ir visi gimnazijos žmonės norėtų tų naujovių“, – aiškino Velžio gimnazijos direktorius.

Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis praėjusių metų gruodžio mėnesį minėjo 15-ąsias direktoriavimo metines. Panevėžio miesto ir rajono švietimo srities specialistų klausėme, kaip, jų nuomone, pasikeitė gimnazija per šį laikotarpį.

 

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas teigė, kad Velžio gimnazija buvo žinoma ir anksčiau, dar prieš R. Baltušio vadovavimą. Bet per šiuos 15 metų mokykla pasikeitė neatpažįstamai.

R. Dambrauskas.

„Be jokios abejonės, direktoriaus nuopelnas milžiniškas. Jis moka suburti kolektyvą. Be to, gimnazija pilna mokinių, o vien tas faktas, kad moksleiviai net iš miesto keliauja į Velžio gimnaziją, jau daug ką pasako. Ten puikios sąlygos mokytis, geras maistas, sporto salė, informacinės technologijos. Nors ir prieš tai gimnazija buvo garsi, bet per šiuos 15 metų – dar labiau pagerėjo. 15 metų yra tas laikas, kai jau, atrodo, viską pasiekei, bet šiame sudėtingame laike linkime direktoriui neprarasti optimizmo, pažinimo džiaugsmo. Toliau likti lyderiais dar ilgai, ilgai!“

 

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus tikino, kad Velžio gimnazija išties yra lyderė tarp rajono gimnazijų, o taip yra tik puikių mokytojų ir direktoriaus dėka.

K. Rimkus.

„Taip, didelį indėlį įdėjo ir direktorius. Tačiau direktoriaus asmenybę formuoja patirtis kitose organizacijose ir veiklos: 15 metų veikla Panevėžio rajono savivaldybėje, veikla Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje, mokyklų išorės vertintojo patirtis Nacionalinėje švietimo agentūroje ir kt. Taip pat didelę įtaką padarė Panevėžio rajono savivaldybės šimtaprocentinis palaikymas projektinėse veiklose, Velžio gimnazijos įtraukimas į gimnazijos edukacinių erdvių atnaujinimo projektus.“

 

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sigita Jasiūnienė antrino A. Rimkui teigdama, kad Velžio gimnazija yra lyderė ne tik Panevėžio rajone, bet ir už Lietuvos ribų.

S. Jasiūnienė.

„Pritariu vedėjo minčiai. Gimnazija yra lyderė ne tik tarp rajono gimnazijų. O puikių rezultatų galima pasiekti tik sutelkus puikų kolektyvą, sprendimus priimant kartu. Mokytojai inovatyvūs, aktyviai dalyvauja šalies ir tarptautiniuose projektuose, skleidžia gerąją patirtį ne tik šalyje, bet ir už jos ribų. Gimnazijos direktorius ne tik sudaro sąlygas, skatina mokytojus, bet ir pats aktyviai dalyvauja.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vilniaus administracijos direktorius P. Poderskis karjerą tęs privačiame versle

confident-noyce

V. Valiušaitis traukiasi iš Genocido centro direktoriaus patarėjo pareigų

confident-noyce

Seimas nepritarė siūlymui iš viso atsisakyti kadencijų mokyklų direktoriams

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau