VTEK tirs informaciją dėl 15 asmenų galbūt neteisėtai vykdyto lobizmo

VTEK tirs informaciją dėl 15 asmenų galbūt neteisėtai vykdyto lobizmo

BNS / BNS nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tirs informaciją dėl 15 asmenų galbūt neteisėtai vykdyto lobizmo.

VTEK nusprendė aiškintis informaciją, jog jie galėjo raštu teikti konkrečius pasiūlymus keisti teisės aktus Žemės ūkio ministerijai, Vidaus reikalų ministerijai ir Valstybinei mokesčių inspekcijai, nors nebuvo įsiregistravę lobistais.

Tyrimai pradėti dėl Nacionalinės elektros technikos verslo asociacijos direktoriaus Gedimino Abarčio, Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus Danuko Arlausko, Žvejų ir žuvies perdirbėjų asociacijos „Baltijos žvejas“ pirmininko Algirdo Aušros, Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos pirmininko Alfonso Bargailos, mažosios bendrijos „Švenčių fabrikas“ atstovo Andriaus Butrimo, Lietuvos ir Prancūzijos bendrovės „Naftelf“ direktoriaus Arvydo Gailiaus.

BIC

VTEK tyrime taip pat įtrauktas Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas, bendrovės „Baltic Ground Services” direktorius Gytis Gumuliauskas, Žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ tarybos pirmininkė Siga Jakubauskienė, bendrovės „FL Technics“ generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas, „Ernst&Young Baltic“ partneris Leonas Lingis, Klaipėdos žvejybos įmonių asociacijos „Jūros žvejys“ pirmininkas Artūras Maželis, priekrantės verslinės ir rekreacinės  žuvininkystės asociacijos pirmininkas Mindaugas Rimeikis, bendrovės „Rikneda“ direktorius Stasys Vagnorius, įmonės „BAA Training“ direktorė Eglė Vaitkevičiūtė.

Tyrimus VTEK pradėjo savo iniciatyva, jiems užbaigti komisija turi tris mėnesius.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.