Valčių lenktynes lydėjo linkėjimai Lietuvai

Valčių lenktynes lydėjo linkėjimai Lietuvai

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Miglės JUŠKIENĖS nuotr.

Mažųjų valčių nugalėtojai „Ėriškių vyrai“ su Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininku Kazimieru Binkiu.

Ėriškiuose šurmuliavo tradicinė kaimo bendruomenės šventė „Mes stiprūs ne po vieną“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Šventė prasidėjo padavimo „Kaip kaimas gavo Ėriškių vardą“ inscenizacija. Kiekvienoje kaimo šventėje padavimas skamba vis kitaip, šiais metais jį inscenizavo ir liaudiškomis dainomis susirinkusiuosius pasveikino Ėriškių kultūros centro folkloro grupė „Kupetynė“.

BIC

Kaimas turi gražų tvenkinį, sutvarkytą ir pritaikytą renginiams pakrantę. Todėl Ėriškių tvenkinyje jau trečią kartą Drakonų valčių lenktynėse varžėsi gausus būrys vandens sporto entuziastų. Šiomis varžybomis siekiama ne tik skatinti sveiką gyvenimo būdą renkantis aktyvias pramogas, tačiau taip pat pabrėžti komandinių sporto šakų svarbą.

Mažųjų ir didžiųjų valčių lenktynėse dalyvavo 12 komandų ne tik iš Ėriškių, bet ir Upytės, Vadoklių, Žibartonių. Šiemet savo komandas pristatė ir Panevėžio kredito unija bei Panevėžio rajono vietos veiklos grupė. Po atkaklios kovos mažųjų valčių rungtyje nugalėjo Ėriškių komanda „Ėriškių vyrai“, didžiųjų – jungtinė Upytės komanda.

Ėriškių šventės svečius vaišino medžiotojų būrelis.

Pralaimėjusių Drakonų valčių lenktynėse nebuvo – prizininkai apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi prakaitą lieję irkluotojai – drakono raktų pakabukais bei saldžiomis dovanomis. Prizus lenktynių dalyviams įteikė Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis.

Renginys padovanojo daug neišdildomų įspūdžių ne tik dalyviams, bet ir sirgaliams, aktyviai palaikiusiems savo komandas nuo kranto. Manoma, kad Drakonų valčių festivalis Ėriškiuose tik dar labiau įsišaknys ir kitais metais susirinks daug daugiau norinčiųjų palenktyniauti Drakonų valtimis.

O kol vandenyje virė sportinės aistros, veikos netrūko ir krante. Čia vyko mugė, kurioje dalyvavo vietos ūkininkai, amatininkai, verslininkai. Šventės dalyviams jie siūlė sūrius, prieskonines žoleles, linų sėmenų aliejų, medų, saldžius kepinius ar duoną. Pynėja mokė pynimo paslapčių. Vaikai pramogavo šokinėdami ant batuto, ėriškietis važnyčiotojas Valentinas Žitkevičius vežiojo vežimaičiu, verslininkas Eduardas Kubilius atvežė savo augintinius triušius bei dalijosi žiniomis apie jų auginimą ir priežiūrą. Kraštietė Audra Petronaitytė vedė įvairius sportinius žaidimus, o Upytės sporto metodininkas Vidas Bundzinskas organizavo virvės traukimo varžybas.

Šventėje taip pat veikė loterija, kurioje visi bilietai buvo laimingi. Prizų gausa ir įvairovė traukė ir didelius, ir mažus šventės dalyvius.

Bendruomenės moterys svečius vaišino kruopų koše su spirgučiais, saldžiais pyragėliais, kava ir arbata, šauni komanda kepė kiaušinienę, o Ėriškių medžiotojų būrelio nariai smaguriams parūpino žvėrienos.

Gerą nuotaiką ir energijos pliūpsnį dalyviams dovanojo grupė „Dar“. Šventę vainikavo vaikų į dangų paleisti 100 vėliavos spalvų balionų.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.