3.9 C
Panevėžys
Šeštadienis, 27 balandžio, 2024

Šiomis naktimis stebėkite paskutinę šių metų superpilnatį

Paskutinė šių metų superpilnatis savo didžiausioje ir ryškiausioje fazėje bus nuo šio vakaro iki ankstyvų ketvirtadienio ryto valandų.

NASA teigė: „Mėnulis pilnas atrodys maždaug tris dienas, nuo antradienio vakaro iki penktadienio ryto.“

Šio mėnesio pilnatis dar vadinama „Gėlių pilnatimi“ dėl to, kad tai žymi tikrąjį pavasarį, kuomet sužydi daugelis gėlių.

Pilnatis įvyksta tada, kai Mėnulis atsiduria priešingoje Žemės pusėje nuo Saulės. Tai lemia, kad visas Mėnulio paviršius yra pilnai apšviestas.

Superpilnatis įvyksta tada, kai Mėnulis pasiekia perigėjų, kuris reiškia artimiausią Žemei Mėnulio orbitos tašką. Gegužės mėnesio superpilnatis yra trečioji iš eilės šių metų superpilnatis.

Kai Mėnulis atsiduria savo artimiausiame Žemei taške, tuo metu jis atrodo esantis 14% didesnis ir 30% ryškesnis nei įprasta.

Pirmą kartą superpilnaties sąvoka Richard Nolle buvo aprašyta dar 1979 metais, o šiuo metu ji yra naudojama gan plačiai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Odysseus“ tapo pirmuoju privačiu Mėnulyje nusileidusiu erdvėlaiviu

confident-noyce

Indijos mėnuleigis pradėjo tyrinėti Mėnulio pietinį ašigalį

confident-noyce

Rusija pranešė, kad jos kosminis zondas „Luna-25“ sudužo ant Mėnulio paviršiaus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau