Parašus pateikė beveik 30 pretendentų į tris laisvas vietas Seime

Parašus pateikė beveik 30 pretendentų į tris laisvas vietas Seime

Milena ANDRUKAITYTĖ (BNS) / BNS nuotr.

Iki termino pabaigos parašus tikrinti pateikė beveik 30 pretendentų į tris laisvas vietas Seime.

Vilniaus miesto Žirmūnų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Eugenija Ibianskienė BNS teigė, kad sulaukė dvylikos pretendentų parašų lapų, tačiau savarankiškai išsikelti siekusi visuomenininkė Rasa Žemaitė pripažino neturinti reikiamo skaičiaus.

Patikrinti parašus planuojama iki ketvirtadienio.

BIC

Žirmūnų apygardoje dėl vietos Seime kovoti ketina Socialdemokratų partijos vadovas Gintautas Paluckas, sostinės tarybos narė konservatorė Paulė Kuzmicienė, buvę parlamentarai „socialdarbietis“ Eduardas Šablinskas, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Algis Čaplikas, „darbietis“ Darius Ulickas, Lietuvos centro partijos keliamas Povilas Gylys.

Naujai įsteigta Laisvės partija remia viešųjų ryšių specialistės Rimos Olberkytės kandidatūrą, išsikelti savarankiškai siekia Dovilas Petkus. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kelia Vilmą Galdikę, Lietuvos žaliųjų partija – Ievą Budraitę, Liberalų sąjūdis – Tomą Keršį.

Gargždų apygardos rinkimų komisijos vadovas Zigmas Bitinas tvirtino, kad daugiau kaip tūkstantį parašų tikrinti pateikė dešimt iš anksčiau registruotų vienuolikos pretendentų. Lietuvos žaliųjų partijos atstovas Saulius Povilaitis atsisakė kandidatuoti, pristatė neužpildytus parašų lapus, kaip reikalauja įstatymas.

„Per rytojų didžioji dalis parašų bus patikrinta, ketvirtadienį ryte turėtumėm turėti duomenis registracijai“, – BNS sakė Z. Bitinas.

Žiemgalos apygardoje, apimančioje Pakruojį, Joniškį ir dalį Šiaulių rajono, parašus pristatė šeši užsiregistravę pretendentai.

Į tris laisvas vietas Seime pretenduojantiems asmenims antradienį baigėsi terminas pateikti reikiamus parašus.

Kandidatais jie bus registruojami, jei surinks ne mažiau kaip tūkstantį apygardos, kurioje siekia kandidatuoti, rinkėjų parašų.

Papildomi rinkimai į Seimą trijose vienmandatėse apygardose – Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos – vyks rugsėjo 8 dieną.

Vilniuje, Žirmūnuose, Seimo nario vieta atsilaisvino Aušrą Maldeikienę išrinkus į Europos Parlamentą. Rinkimai Gargžduose ir Žiemgalos apygardoje rengiami, nes čia išrinkti Seimo nariai „valstietis“ Bronius Markauskas ir liberalas Vitalijus Gailius atsisakė mandatų dėl mero pareigų.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.