Panevėžio rajono savivaldybė skiria nemokamą transportą vienišiems gyventojams

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS

Vienišiems rajono gyventojams (senjorams ar neįgaliems asmenims) dažnai kyla klausimas, kaip karantino metu patekti į gydymo ar kitas būtinas įstaigas, neturint transporto. Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Virginija Savickienė pateikia visus atsakymus.

Transporto paslaugos rajono gyventojams

Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtintas „Transporto paslaugų teikimo ir mokėjimo už paslaugas tvarkos aprašas“, kuriame nurodoma, kad transporto paslaugų skyrimą ir teikimą organizuoja Panevėžio rajono socialinių paslaugų centras, transporto paslaugas turi teisę gauti Panevėžio rajono savivaldybėje gyvenantys ir deklaravę gyvenamąją vietą arba įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Panevėžio rajono savivaldybėje.

Transporto paslaugos gali būti teikiamos vykstant į (iš): gydymo ir reabilitacijos įstaigas, į Gydytojų konsultacinę komisiją ar Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą; socialines ir kitas paslaugas teikiančias įstaigas; kitais krizinių situacijų atvejais (smurtą patyrusioms šeimoms ir asmenims, esant grėsmei jų fizinei ir psichinei gerovei, nuvežti į laikiną apgyvendinimo vietą).

Atvejai, kada transporto paslaugos nemokamos

Panevėžio rajono savivaldybės teritorijoje transporto paslaugos, pateikusiems gyvenamosios vietos seniūno rekomendaciją, teikiamos nemokamai:

neįgaliam asmeniui, judančiam vežimėliu, ir jį lydinčiam asmeniui; asmeniui, kuriam nustatytas darbingumo lygis nuo 0 iki 25 procentų ar didelių specialiųjų poreikių lygis ir turinčiam judėjimo, regos funkcijų ar proto/psichikos sutrikimų, ir jį lydinčiam asmeniui; neįgaliam vaikui, kuriam nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, ir jį lydinčiam asmeniui; asmeniui, kuriam nustatytas darbingumo lygis nuo 30 iki 55 procentų ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis ir turinčiam judėjimo funkcijų sutrikimų, ir jį lydinčiam asmeniui; asmeniui, kuriam nenustatytas darbingumo ar specialiųjų poreikių lygis, po operacijų, patyrusiam traumą, susižalojimą ar turinčiam kitų sveikatos sutrikimų; socialiai remtiniems asmenims, kurie dėl sunkios materialinės padėties negali naudotis visuomeniniu transportu.

Už rajono teritorijos

Už Panevėžio rajono savivaldybės teritorijos suteiktos transporto paslaugos yra mokamos. Transporto paslaugos kaina – 0,17 euro už 1 kilometrą.

Asmenys už suteiktas transporto paslaugas moka:

kai asmens vidutinės pajamos per mėnesį vienam asmeniui yra iki 3 VRP, – 50 procentų mokėjimo dydžio pagal 1 kilometro tarifą;

kai asmens vidutinės pajamos per mėnesį vienam asmeniui viršija 3 VRP, – visą mokėjimo dydį pagal 1 kilometro tarifą.

V. Savickienė.

Geriausia kreiptis į seniūniją

„Visą šią informaciją asmenims gali suteikti ir seniūnijų socialinės darbuotojos. Kreiptis dėl paslaugos suteikimo reikia į Panevėžio rajono socialinių paslaugų centrą. Šiuo metu centras persikrausto į naujas patalpas, esančias Savivaldybės pastate, tad reikėtų kreiptis į direktorių Gintarą Navicką, tel. 8682 18704. Kadangi reikia rašyti prašymą dėl paslaugos teikimo, tai geriausia kreiptis į savo seniūniją, į socialinę darbuotoją, ir prašymas bus perduotas centrui“, – teigė Virginija Savickienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvos bedarbių karalius paįstrietis Z. Zebkinas įtūžo: už pašalpą seniūnas jam liepė atidirbti

confident-noyce

Stichinė bėda – potvynis Panevėžio rajoną aplenkė

confident-noyce

Sodininkų bendrijos kviečiamos teikti prašymus finansinei paramai gauti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau