Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydį puošia trys spalvos

Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydį puošia trys spalvos

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Dovilės BARVIČIŪTĖS nuotr.

Šiandien Liūdynėje tęsiasi graži tradicija. Jau penkioliktą vasarą visos rajono bendruomenės susiburs į vieną svarbiausių metų renginį – Panevėžio rajono kaimo bendruomenių sąskrydį. Šiemet jis ypatingas – skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir pavadintas „Brangiausios spalvos trys…“.

 

BIC

Tradiciją vienija bendrystė

Sąskrydį organizuojanti Velžio seniūnija džiaugiasi, kad bene didžiausias metų renginys į Velžio seniūniją burtų keliu atkeliauja jau antrą kartą. Pasak Velžio seniūnijos seniūno pavaduotojos Rūtos Survilienės, kasmetinė šventė bendruomenių gyvenimą daro gražesnį, kokybiškesnį ir skatina didesnę bendrystę.

„Tai puiki proga ne tik plėtoti geros patirties pasidalijimą bei partnerystę, bet kartu įprasminti bendruomenių savanorišką veiklą, kartu praleisti laiką, geriau pažinti vieni kitus“, – sako R. Survilienė.

Velžio seniūnija didžiajam renginiui ruošėsi beveik pusę metų. Ir nors atsakomybė krito ant Liūdynės kaimo bendruomenės pečių, jos pirmininkė Laima Ivanovienė teigia, kad organizuojant renginį prisidėjo labai daug žmonių, Velžio seniūnijos gyventojų bendruomenės, seniūnijos atstovai, Liūdynės kultūros centro darbuotojai, Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga.

Kviečiami ir mažieji rajono gyventojai

Dvylika metų Liūdynės kaimo bendruomenei vadovaujanti L. Ivanovienė džiaugėsi, kad šiemet sąskrydį nuspręsta rengi Liūdynėje. Kaime asfaltuotos visos gatvės, yra parkas, šalia didelis futbolo stadionas, Europos Sąjungos lėšomis restauruota krepšinio aikštelė bei stacionari scena.

„Manau, turime viską, ko reikia gražiai šventei. Esame pasinaudoję visais galimais projektais, kad kaime būtų gera ir jauku gyventi. Be to, kultūros centre vyksta daug edukacinių užsiėmimų, kurie suvienija gyventojus“, – sako L. Ivanovienė.

Nors Liūdynėje gyvena apie 700 gyventojų, tačiau bendruomenėje susibūrė vos 68 nariai. Anot pirmininkės, gyventojus darosi vis sunkiau įtraukti į bet kokią veiklą. Laimei, bent dalis liūdyniečių jaučia bendravimo poreikį, ieško savirealizacijos ir nori prisidėti prie bendruomenės tikslų.

Siekiant dar labiau suvienyti žmones, šiemet pirmą kartą bendrystės sąskrydyje yra įrengta speciali erdvė vaikams. Tad į šventę kaimų rajono bendruomenių nariai kviečiami atvykti kartu su šeimomis bei palaikymo komandomis. L. Ivanovienė sako, kad svarbiausias šio renginio tikslas – visiems pabendrauti ir nuotaikingai praleisti laiką.

Šventė be įsipareigojimų

Šiandien 12 valandą prasidėjusiame renginyje originalumo netrūksta. Už kultūrinę programą atsakinga Liūdynės kultūros centro direktorė Karolina Raziūnienė visų paslapčių neatskleidžia ir žada, kad staigmenų tikrai bus.

„Iki šiol kiekviename sąskrydyje bendruomenės turėdavo paruošti prisistatymo programą, tačiau iš patirties žinome, kad tai bendruomenes gąsdina. Prisistatymas reikalauja papildomo darbo ir specialaus pasirengimo, todėl šiemet nusprendėme pakeisti tradicijas. Atsisakėme šios minties, bet ją pakeitėme kita“, – paslaptingai kalbėjo K. Raziūnienė.

Pasak Velžio seniūnijos seniūno pavaduotojos Rūtos Survilienės, kasmetinė šventė bendruomenių gyvenimą daro gražesnį, kokybiškesnį ir skatina didesnę bendrystę.

Kadangi sąskrydis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, renginį kviečiama įprasminti trispalviais akcentais, o geriausiai temą atspindėjusio kiemelio laukia specialus prizas. Šventėje dalyviams taip pat numatytos įvairios sportinės ir pramoginės rungtys, trispalvio šaliko mezgimas, amatų demonstravimas ir turgelis, bendruomeniškos vaišės. Kartu dainuoti ir kojas pakilnoti kvies folkloro kolektyvas „Raskila“ iš Panevėžio bei atlikėjas Vaidas Dzežulskis. Renginio pabaigoje tradiciškai bus traukiami burtai, kurie lems, kur kitąmet vyks jau šešioliktasis bendruomenių sąskrydis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.