Panevėžio rajono architektas spjovė į įstatymus: darbo metu protestuoja prieš „Garso“ griovimą

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoJP, RIMVYDAS ANČEREVIČIUS, BNS
Panevėžio rajono architektas D. Malinauskas spjovė į įstatymus: darbo metu protestuoja prieš „Garso“ griovimą.

Vos kelis mėnesius Panevėžio rajono savivaldybėje vyriausiuoju architektu dirbančiam Donatui Malinauskui, pasirodo, šalies įstatymai negalioja. Jau kuris laikas valdininkas gana kategoriškai pasisako prieš Panevėžyje esančio kino centro „Garsas“ restauravimą: jis kartu su bendraminčiais, dirbdamas valstybės tarnyboje, sugebėjo įkurti asociaciją, taip pat darbo metu savo kabinete nuotoliniu būdu dalyvavo nuotolinėje diskusijoje su kultūros ministru dėl „Garso“ likimo.

Neatmetama, kad Panevėžio rajono valdininkas galimai supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Ministro prašymas

Eilinį kartą diskusijos ir prieštaravimai dėl kino centro „Garsas“ užvirė praėjusią savaitę, kai Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna prakalbo apie prasidėsiantį kino teatro griovimą.

Praėjusią savaitę kultūros ministras S. Kairys paprašė Panevėžio savivaldybės laikinai stabdyti „Garso“ kino teatro griovimą bei inicijavo nuotolinę diskusiją su visuomenininkais ir politikais.

Išgirdę šią naujieną, visuomenininkai, tarp kurių yra ir Panevėžio rajono valdininkas D. Malinauskas, kreipėsi į Lietuvos valdžią, ragindami išsaugoti neva kultūros paveldu laikomą „Garso“ kino teatrą.

Praėjusią savaitę kultūros ministras Simonas Kairys paprašė Panevėžio savivaldybės laikinai stabdyti „Garso“ kino teatro griovimą bei inicijavo nuotolinę diskusiją su visuomenininkais ir politikais.

Visuomeninė veikla darbo metu

Praėjusį antradienį nuotolinė konferencija su kultūros ministru prasidėjo darbo metu, 16 valandą. Joje dalyvavo tiek Panevėžio miesto vadovai, kultūros atstovai, Panevėžio miesto tarybos politikai, kai kurie visuomenininkai ir valdininkas, Panevėžio rajono savivaldybės architektūros skyriaus vedėjas D. Malinauskas.

Dar nespėjęs sušilti kojų Panevėžio rajono savivaldybėje, D. Malinauskas galimai supainiojo viešuosius ir privačius interesus, mat darbo metu dalyvavo nuotolinėje konferencijoje – „gelbėjo“ kino centrą „Garsas“ nuo rekonstrukcijos.

Dar nespėjęs sušilti kojų Panevėžio rajono savivaldybėje, Architektūros skyriaus vedėjas galimai supainiojo viešuosius ir privačius interesus, mat darbo metu dalyvavo nuotolinėje konferencijoje – „gelbėjo“ kino centrą „Garsas“ nuo rekonstrukcijos.

Jis negali dalyvauti darbo metu ne su darbiniais santykiais susijusiuose renginiuose, negali veltis į politinius reiklaus

Panevėžio rajono meras Povilas ŽAGUNIS

Sumelavo

Paties D. Malinausko pasiteiravus, kaip praėjo nuotolinė konferencija, kurioje jis dalyvavo, naujienų portalui JP architektas teigė, jog darbo metu nelabai gali kalbėti su darbu nesusijusia tema.

„Jeigu trumpai, „Garso“ rekonstrukcija nepristabdyta, o menininkas Stasys Eidrigevičius iš tiesų nesutinka, kad būsimam statiniui naudotų jo vardą. Be to, sprendimai griauti kino teatrą ir vietoje jo statyti menų centrą priimti pažeidžiant teisės aktus. Ministerijos surengtą konferenciją pavadinčiau viešųjų ryšių akcija“, – aiškino D. Malinauskas, o išgirdęs klausimą, ar galėjo nuotolinėje konferencijoje dalyvauti darbo metu ir darbo vietoje, sumelavo: „Konferencija vyko po darbo ir prasidėjo 17 val.“

Tačiau turimos nuotolinės konferencijos nuotraukos rodo ką kita. Jose matoma, kad Panevėžio rajono savivaldybės valdininkas dar prieš 16 valandą jau buvo pasijungęs į nuotolinę diskusiją.

Nuotolinės diskusijos nuotraukose matoma, kad Panevėžio rajono savivaldybės valdininkas dar prieš 16 valandą jau buvo pasijungęs į nuotolinę diskusiją.

Beje, iš pat pradžių nebuvo matomas D. Malinausko atvaizdas. Tačiau jau kiek vėliau, 16.08 val., D. Malinauskas sėdi savo kabinete, esančiame Panevėžio rajono savivaldybėje, ir darbo metu diskutuoja su darbu nesusijusiais klausimais.

Tiesa, D. Malinauskas kartu su dar dviem bendražygiais yra įkūręs asociaciją „Netildom Panevėžio garso“. Kaip skelbiama Registrų centre, asociacija įkurta 2020 m. Ji yra registruota Panevėžyje, vienos iš asociacijos įkūrėjų bute. Beje, šios asociacijos vadovu yra paskirtas Panevėžio rajono savivaldybės valdininkas D. Malinauskas.

D. Malinauskas, galimai pažeisdamas įstatymus, nuotolinėje diskusijoje dalyvavo būdamas savo kabinete, esančiame Panevėžio rajono savivaldybėje.

Pagrindinis asociacijos tikslas – saugoti, ginti ir vystyti nacionalinį, pilietinį, kultūrinį identitetą.

Su D. Malinausku apie šį įvykį jau kalbėta. Sveikiname jo visuomeninę veiklą, bet reikia įvertinti pasikeitusi statusą ir atitinkamai laikytis įstatymų – suderinti su Savivaldybės vadovais

PANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS EUGENIJUS LUNSKIS

Negali veltis į politiką

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis patvirtino žinąs, kad Architektūros skyriaus vedėjas D. Malinauskas darbo metu dalyvavo nuotolinėje konferencijoje, kuri nesusijusi su jo darbu.

P. Žagunis.

„Jis negali dalyvauti darbo metu ne su darbiniais santykiais susijusiuose renginiuose, negali veltis į politinius reiklaus. D. Malinauskas neturėjo dalyvauti minėtoje konferencijoje. Darbo metu jo darbo santykiai turi būti susiję su darbdavio nustatytomis sąlygomis, o darbdavys – Panevėžio rajono savivaldybės administracija. Teks su juo pasikalbėti“, – žadėjo rajono meras P. Žagunis.

Visuomeninės veiklos nederino

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis teigė, kad valstybės tarnautojui nustatyta bendra tvarka.

E. Lunskis.

„Interesų deklaravimo tvarka yra nustatyta. Darbo metu valstybės tarnautojas užsiimti visuomenine ir asmenine veikla gali tik suderinęs su vadovais. Tokia sistema yra nustatyta. Gali būti pakeistas darbo grafikas, leidžiama naudotis inventoriumi. Su D. Malinausku apie šį įvykį jau kalbėta. Sveikiname jo visuomeninę veiklą, bet reikia įvertinti pasikeitusi statusą ir atitinkamai laikytis įstatymų – suderinti su Savivaldybės vadovais“, – aiškino E. Lunskis.

Iš Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo

 

Valstybės tarnautojų teisė dirbti kitą darbą

 

Valstybės tarnautojui leidžiama dirbti įmonėse, įstaigose, organizacijose, nepaisant jų nuosavybės formos, teisinės formos, rūšies bei veiklos pobūdžio, ir gauti už šį darbą darbo užmokestį ar atlyginimą (toliau – dirbti kitą darbą), jeigu tai nesukelia interesų konflikto valstybės tarnyboje, nesudaro prielaidų valstybės tarnybą panaudoti privačiais interesais, nediskredituoja valstybės tarnybos autoriteto, nekliudo asmeniui, einančiam pareigas valstybės tarnyboje, tinkamai atlikti jo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, taip pat kai tai nėra darbas tose įmonėse, įstaigose, organizacijose, kurių atžvilgiu valstybės tarnautojas turi valdingus įgaliojimus arba kontroliuoja, prižiūri jų veiklą arba priima kokius nors kitus sprendimus dėl tos įmonės, įstaigos ar organizacijos, ir kai nėra kitų aplinkybių, dėl kurių valstybės tarnautojai negali dirbti kito darbo ir gauti už šį darbą darbo užmokestį ar atlyginimą.


13 komentarų

Raimundas 2021-01-26 08:35 at 08:35

Jukna irgi dalyvavo darbo metu-ar Garsą nugriauti yra jo tiesioginis darbas?

Atsakyti
Rytis Mykolas 2021-01-26 09:04 at 09:04

Gal jūs galvą persisvieski su staline lempa. Radote prie ko prisikabinti, geriau darykite tyrimą kaip Račkauskas ES įsisavina, o ne pilietiškus asmenis persekiokite .

Atsakyti
panevėžietis 2021-01-26 10:18 at 10:18

Garso kino teatras yra vienintelis Aukštaitijoje plačiaformatis, inteligento dalyvavimas yra savo rajono intereso pilietiškas gynimas.

Atsakyti
Panevėžietis 2021-01-26 10:24 at 10:24

Panevėžyje yra tokių neadekvačių, savo gyvenime nieko nenuveikusių liūzerių kaip architektas D. Malinauskas. Jiems visas pasaulis yra blogas, jų specialybė yra kritikuoti kitus ir kenkti. Greičiau griaukit tą sovietinį monstrą ir nustokit klausyti keistuolių, kurie nieko konstruktyvaus nepasiūlo.

Atsakyti
Svajunas 2021-01-26 12:23 at 12:23

Rajono savivaldybes vadovams reiktu tik dziausgtis, kad ju darbuotojas gali bendrauti su kulturos ministru.

Atsakyti
Andzejus 2021-01-26 14:14 at 14:14

Kaip minite,Tomas Jukna dalyvavo irgi.Tik esme -tai yra jo tiesiogines pareigos,o kaip rajono savivaldybes architektas ,susijes su mieste vykstanciais procesais???

Atsakyti
omis 2021-01-26 18:51 at 18:51

Visi jus darba imituojat. Jei galima nuotoliniu budu dirbt, vadinasi taip ten vyksta ir stacionare darbai.

Atsakyti
Janė 2021-01-26 19:44 at 19:44

Kiekvienas pilietis gali.pareikšti savo nuomone. Ir nieko.čia blogo nematau.

Atsakyti
Egidijus 2021-01-27 10:41 at 10:41

Nematau nieko blogo, jei vyriausias Panevėžio architektas gina, kad nenugriautų Panevėžio ,,Garso“, nes jis yra architektas, ir jis, kaip ir dauguma panevėžiečių, mato, kad šis pastatas yra geros būklės, tik jį reikia apšiltinti. O naujas pastatas vietoj jo nebūtų mažesnis ir geresnis. Taigi, reikia kai kuriuos pastatus ir išsaugoti, o ne griauti.

Atsakyti
Panevėžietė 2021-01-27 10:41 at 10:41

O į ką spjovė žurnalistė:
– pažeidimai ruošiant projektus;
– griovimas turėjo būti sustabdytas, bet kažkodėl vis tiek vykdomas;
– pastato visiškas nugriovimas vadinamas „rekonstrukcija“;
– S. Eidrigevičius atsiėmė sutikimą menų centrą vadinti savo vardu, tai kam bus skirtas šis pastatas-monstras Panevėžio senamiestyje?;
– ministras rengia nuotolinę diskusiją su visuomenininkais darbo metu, tai ar dalyvauti gali tik bedarbiai?
GĖDA negarbingai žurnalistikai!

Atsakyti
Paukštė 2021-01-27 13:35 at 13:35

Raimonda, pažiūrėkite į nuotrauką Donato rankose. Ar jums viskas atrodo gerai??? Ar jums nesudreba širdis žiūrint į tą gargarą žemaaukščiame senamiestyje. Ir taip turim jį mažutį, tai dabar visai sunaikinsim, užgrūsim. Kur stovės mašinos, jei ten vyks kokie nors „pasauliniai“ renginiai???Ar vyks jie iš viso, jei S. Eidrigevičius atsisako suteikti savo vardą? Kas išlaikys tokį monstrą, jei „Garsui“ nebuvo pinigų?????…….

Atsakyti
Dėkingas 2021-01-27 13:39 at 13:39

Ačiū Donatui, kad gina mūsų vaikystės kino teatrą, kur kainos niekada „nenuplėšdavo kišenės“.

Atsakyti
Liūdna 2021-01-31 11:23 at 11:23

Perskaičius tokį straipsnį liūdna ir pikta darosi. Pilietiškas valstybės tarnautojas valstybinėje tarnyboje dirbti negali, asmeninės nuomonės turėjimas nesuderinus – nusikaltimas?! O nesuderinus sėdėti, nieko nedaryti, na gal tik orą gadinti – norma? Tą veiksmą su Prt Scr sunkiau užfiksuoti – sutinku.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prijungtose Panevėžio rajono švietimo įstaigose ugdymo procesai nenutrūks

confident-noyce

Panevėžio rajono Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimui skirta 40 tūkst. eurų

confident-noyce

Paaiškėjo, kaip šiais metais išlaidaus Panevėžio rajono savivaldybė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau