2.1 C
Panevėžys
Penktadienis, 26 balandžio, 2024

Panevėžio močiučių pamėgta kavinė, kur brangiausias kokteilis kainuoja 1 eurą

Panevėžio centre įsikūręs pieno baras patraukia dėmesį ne savo reklamos iškabomis ar ypatingu vitrinų dizainu, o tuo, kad duris viena po kitos čia varsto vietinės močiutės.

Pasirodo, interjeras šioje autentiškoje vietoje nesikeičia jau 22 metus, o už prekystalio besisukiojanti pardavėja Roma čia dirba nuo pat pradžių, kai buvo atidaryta parduotuvė-kavinė.

„Anksčiau čia buvo pieno parduotuvė „Karvutė“, o vėliau pavertė į pieno parduotuvę su baru. Laikas eina greitai. Atrodo, kad pats nesikeiti, bet pajauti tada, kai užauga tie vaikai, kuriuos čia matydavai mažus ateinančius“, – pasakojo pardavėja Roma.

Maistą pieno barui gamina restoranas „Žara“, o bandeles jau daugelį metų kepa Panevėžio mieste esanti kepykla. Tad šviežios bandelės čia pristatomos kiekvieną rytą.

Kavinėje apsilankęs DELFI Maistas sutiko ir vietinę klientę – panevėžietę Bronislavą, kuri čia lankosi jau 22 metus. Ji pieno bare geria tik kavą. Už kavą su pienu moka 1,05 euro. Moteris sakė, kad nebrangu, o juoda kava čia kainuoja dar pigiau.

„Kol yra galimybė, leidžiu sau tokį malonumą. Yra tokia mūsų draugių kompanija – kavos gėrėjų“, – sakė panevėžietė.

Skaitykite Moterys čia susitinka keturiese. Aptaria dienos naujienas, papolitikuoja. Anksčiau Bronislava dirbo teisės saugos sistemoje, Vidaus reikalų ministerijoje.

„Vakare, grįždama iš darbo, visada užeidavau. Ir taip labai daug metų, jau net nežinau, kiek, gal kokį dvidešimt metų ar daugiau. Tai mano antri namai“, – pasakojo kavą pieno bare gerianti Bronislava.

Pieno bare lankosi ir vaikai, ir senjorai

Žmonės čia mėgsta gerti ne tik kavą – vasarą kur kas populiaresni ledai ir kokteiliai.

Pavyzdžiui, brangiausias pieno kokteilis kainuoja 1,15 euro, jų čia net 23 rūšys. O ledai – natūralūs, pagaminti iš grietinėlės, juos pagardina uogiene ir šokoladu. Štai blyneliai su bananais, aplieti karštu šokoladu ir kokoso drožlėmis, čia kainuoja 2,35 euro. Tad dažniausiai čia apsilanko šeimos su mažais vaikais.

„Savaitgaliais čia dažnai lankosi šeimos. Tie maži vaikai užauga ir dabar atėję sako, kad mane prisimena, o dabar jie jau patys su savo vaikais ateina“, – prisiminimais dalijosi pardavėja Roma. Nuo pusės aštuonių ryto iki septintos vakaro dirbantis pieno baras klientų sulaukia nuo pat pirmųjų minučių – čia jie ateina atsigerti pirmojo puodelio kavos. Kol kas kavinėje dirbanti Roma klientų trūkumu nesiskundžia, tačiau pripažįsta, kad anksčiau laikai buvo geresni – Panevėžys buvo pilnesnis.

„Seniau nebūdavo kada kalbėti, žodžio negalėdavai pasakyti, nes buvo nusidriekusios eilės žmonių. Aišku, kai lauke atšyla, tada ir lankytojų būna daugiau, ir pasisėdėti gali laisviau. Nes dabar viduje yra ankštoka“, – apie panevėžiečių įpročius kalbėjo moteris.

Vos išėję iš pieno baro, kitoje Laisvės aikštės pusėje esančioje kavinukėje „Kava“, pastebėjome dar dvi močiutes, geriančias kavą. Atrodo, kad Panevėžys galėtų būtų tituluojamas – kavą geriančių močiučių miestu.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kviečia balsuoti už bendruomenių pasiūlytas iniciatyvų idėjas Panevėžiui

confident-noyce

„Financial Times“ įvertinimas: Panevėžys – tarp trijų investicijoms perspektyviausių Europos ateities miestų

confident-noyce

Panevėžyje mokyklas lanko per 9 800 moksleivių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau