9.3 C
Sekmadienis, 28 balandžio, 2024

Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygoje – dar viena BC „Jūsų Panevėžys“ pergalė

AutoriusJPFotoDOMAS URBONAS, ŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Rungtynių akimirka.

Praėjusią savaitę Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygoje (PRKL) buvo sužaistos šešerios rungtynės, sulig kuriomis baigėsi sausio kovos. Tad tradicinėje savaitės apžvalgoje pateiksime ne tik įdomiausius dvikovų akcentus, bet ir atskleisime, kuriam krepšininkui atiteko praėjusio mėnesio MVP titulas.

Nauja PRKL savaitė prasidėjo dvejomis akistatomis. Pirmojoje „Rėklių-Alaus mėgėjų“ (2-4) ekipa dvikovoj svečiuose nepasigailėjo Panevėžio SC 2009 (2-3) jaunimo, o antrojoje, savo aikštėje žaidusi „Neformato“ (4-3) ekipa kiek netikėtai parklupdė KK „Draugų“ (4-2) atstovus.

Sezono pradžioje Justo Četkausko treniruojama Panevėžio SC 2009 ekipa daugelį privertė pakelti antakius, dėl savo kovingumo, netikėtų pergalių ir mestų iššūkių varžovams. Lygiai taip pat Panevėžio krepšinio mėgėjus stebino slogus „Rėklių“ startas, kuomet kone nuolatiniai finalo dalyviai patirdavo vieną nesėkmę po kitos.

Visgi šių dviejų komandų akistatoje nebuvo jokios magijos, jokio sensacingo rezultato ir, kas labiausiai apmaudu, jokios intrigos. Gerokai fiziškai stipresni, labiau patyrę bei pergalės skonio pasiilgę „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ nuo pat pirmų minučių atitrūko nuo varžovų, gana greitai įgijo triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai į savo sąskaitą įsirašė antrąjį tašką – 101:69.

Svečių ekipa šioje dvikovoje krepšį iš dviejų taškų zonos atakavo net 70,2% (26/37 dvit.), tritaškius metė elitiniu 40,6% (13/32 trit.), o nuo baudų metimų linijos taip pat įspūdingu 90,9% (10/11 baud.) taiklumu.

Įdomu tai, kad „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ šiose rungtynėse atliko net 38 rezultatyvius perdavimus taip pasiekdami naują PRKL rekordą.

Antrojoje akistatoje intrigos buvo gerokai daugiau. Savo aikštėje žaidusi „Neformato“ ekipa priėmė puikiai sezoną pradėjusį „Draugų“ kolektyvą.

Sužaidus dešimt minučių svečiai turėjo dviženklę persvarą (33:23), tad atrodė, jog pirmąją nesėkmę praėjusią savaitę patyrusiems „Draugams“ pavyks lengvai reabilituotis.

Vis tik, antrajame kėlinuke „Neformatas“ sugebėjo likviduoti visą turėtą deficitą, tad dvikovos pusiaukelėje rezultatas tapo visiškai lygus (52:52).

Po didžiosios pertraukos svečiams buvo pavykę susigrąžinti iniciatyvą, tačiau kraujo skonį pajutę aikštės šeimininkai neleido jiems įgyti apčiuopiamesnės persvaros.

Maža to, lemiamo kėlinuko pabaigoje „Neformatas“ sugebėjo perimti iniciatyvą, šaltakraujiškiau sužaisti rungtynių pabaigą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui švęsti gana netikėtą pergalę – 97:96.

Netikėtą nesėkmę patyrusių „Draugų“ vadovas Tadas Sniceris davė trumpą komentarą: „Sunkios rungtynės buvo, o pastaruoju metu kažkaip mums pradėjo nesisekti. Kita vertus, šiandien varžovas buvo tikrai pajėgus, nors turnyro lentelė to neparodo.”

Šioje dvikovoje „Draugai“ išprovokavo net 28 pražangas taip pasiekdami naują PRKL rekordą, tačiau pirmadienio vakarą koją svečiams pakišo net 12 (!) pramestų baudos metimų.

Antradienio vakarą PRKL buvo sužaistos vienerios rungtynės, kuriose savo aikštėje žaidusi Panevėžio raj. „Balso“ (6-1) ekipa priėmė „BC Jūsų Panevėžys“ (4-2) krepšininkus.

Aikštės šeimininkai iki tol fiksavo įspūdingą šešių pergalių iš eilės seriją ir kartu su „BC Velžio“ ekipa buvo tvirtai įsitaisiusi turnyro lentelės viršuje.

Vis tik, svečiai pirmą kartą šiame sezone rungtynėms registravo praėjusio sezono finalo MVP Tadą Buinauską, kuris buvo per plauką nuo trigubo dublio, surinko 41 naudingumo balą ir padėjo savo komandai pasiekti triuškinamą pergalę.

Pirmoje dvikovos dalyje aikštėje vyko apylygė kova. Nors „Jūsų Panevėžys“ komanda ilgesnę laiko dalį pirmavo, tačiau „Balso“ atstovai dar bandė kibti jiems į atlapus.

Visgi, po didžiosios pertraukos svečiai spurtavo, laimėjo dešimties minučių atkarpą net 27:7 ir praktiškai pateikė visus atsakymus į svarbiausius rungtynių klausimus (70:43).

Lemiamame kėlinuke abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus ir sulaukė finalinės sirenos paskelbusius įtikinamą „Jūsų Panevėžys“ atstovų pergalę – 82:63.

Nugalėtojų komandoje be keitimų žaidęs T.Buinauskas pataikė vos 2 tolimus metimus iš 15, tačiau vis tiek sugebėjo pelnyti 29 taškus, atkovoti 12 atšokusių kamuolių, atlikti 8 rezultatyvius perdavimus ir surinkti 41 naudingumo balą.

Verta pažymėti ir tai, kad „Balso“ ekipa vertėsi be naudingiausio savo žaidėjo Eirino Pilkausko, kuris prie komandos prisideda pelnydamas vidutiniškai po 27,5 taško ir 19,3 atkovoto kamuolio, tad šią triuškinamą nesėkmę tikrai galima suprasti.

Trečiadienį PRKL čempionate vyko dviejų jaunimo komandų akistata, kurioje susigrūmė R.Sargūno SG/SC (1-5) ekipa ir Panevėžio SC 2009 (2-4) atstovai.

Per penkerias iki tol sužaistas rungtynes PSC 2009 ekipa visuomet mesdavo iššūkius vyresnėms ir fiziškai stipresnėms komandoms, tad akistatoje su pergalių neturėjusiais bendraamžiais buvo laikoma rungtynių favorite.

Vis tik, šis statusas Justo Četkausko auklėtiniams veikiausiai ir pakišo koją. Savo aikštėje žaidusi R.Sargūno SG/SC komanda nuo pat pirmųjų dvikovos minučių išsiveržė į priekį ir dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (19:9).

Tačiau net ir toks šaltas dušas neatgaivino PSC auklėtinių. Anaiptol, antrajame kėlinuke toliau puolime strigę svečiai absoliučiai nieko nepadarė ir gynyboje, tad įpusėjus dvikovai atsiliko triuškinama persvara (17:43).

Antroje susitikimo dalyje abu treneriai jau leido pažaisti mažiau pasireikšti gaunantiems krepšininkams, tad komandos tiesiog sutvarkė formalumus ir sulaukė finalinės sirenos paskelbusios pirmąją R.Sargūno SG/SC pergalę PRKL čempionate – 77:50.

Nugalėtojų komandos strategas Tadas Mykolaitis nedaugžodžiavo: „Komanda išėjo žaisti su tikrai gera energija, užsivedę. O visa tai matėsi ne tik, puolime, bet ir ypač gynyboje. Sveikinimai komandai su pergale!”

Tuo tarpu Panevėžio SC 2009 treneris Justas Četkauskas davė išsamesnį komentarą: „Atėjom į rungtynes ir, velnias žino, ko atėjom. Sveikinam varžovus su pergale! Jei tiksliau, tai atėjome į rungtynes pasivaikščioti ir pasivaikščiojom. Pailsėjo lyderiai, kurie nenorėjo žaisti, tad pažaidė tie, kurie mažiau gauna žaisti.

Tai judam toliau. Žiūrėsim su kuo čia toliau žaisti, stengsimės, kad noras atsirastų ir kad pergalės kažkokios galbūt grįžtų.”

Įdomu tai, kad aikštės šeimininkai pataikė vos 1 tolimą metimą iš 22 (4,5%), tačiau pergalę pasiekė įspūdinga persvara laimėję kovą dėl atšokusių kamuolių (66-31).

Ketvirtadienio vakarą sužaistos dar dvejos PRKL dvikovos. Savo aikštėje žaidusi VT (3-3) ekipa iškovojo svarbų tašką akistatoje su „BC Žilvinu“ (1-6), tuo tarpu „Draugai“ (5-2) akistatoje svečiuose nutraukė dviejų pralaimėjimų iš eilės seriją įveikdami Panevėžio SC 2007 (1-5) atstovus.

Praėjusiame ture pirmąją pergalę iškovojusi „Žilvino“ komanda rungtynes pradėjo užsivedusi ir pirmoje jų dalyje tvirtai laikė jų vairą savo rankose, o įpusėjus dvikovai pirmavo 36:29.

Visgi, po ilgosios pertraukos, tarsi po laikrodžiui išmušus dvyliktą pasakoje apie Pelenę stebuklai baigėsi ir VT ekipa vos per dešimt minučių grąžino svečius į realybę (55:54). Lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkai jau nebesižvalgė atgal, pamažu didino savo pranašumą ir dvikovos pabaigoje šventė įtikinamą pergalę – 78:67.

Nugalėtojų komandoje sunkiai sulaikomas buvo Arnas Sarapas, pelnęs 23 taškus, atkovojęs 10 atšokusių kamuolių, išprovokavęs 11 varžovų pražangų ir surinkęs 39 naudingumo balus.

Antrosiose vakaro rungtynėse svečiuose žaidę „Draugai“ išliejo visą sukauptą pyktį ant Panevėžio SC 2007 jaunimo, kuomet vien per pirmą rungtynių dalį pelnė net 58 taškus (!) ir jau dvikovos pusiaukelėje mėgavosi triuškinama persvara (58:38).

Tiesa, po ilgosios pertraukos Pauliaus Vilko auklėtiniai pakovojo dėl garbės ir ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau užtikrintą pergalę rezultatu 86:75 šventė „Draugų“ ekipa.

Nepaisant pralaimėjimo Panevėžio SC 2007 treneris Paulius Vilkas gyrė savo auklėtinius: „Pirmoje susitikimo pusėje nesilaikėme plano, kaip norėjome žaisti, ypač gynyboje. Tačiau po didžiosios pertraukos žaidėjai jau suprato ko noriu ir tai atsispindi statistikoje, nes praleidome kur kas mažiau taškų.

Labai džiaugiuosi, kad žaidėjai pagaliau perpranta aikštės gynybą, tad labai džiaugiuosi, kad turime galimybę žaisti su vyresniais kolegomis ir įgauti labai vertingos patirties.

Tad tobulėjame tam tikruose aspektuose, šitam (aikštės gynyboje) patobulėjome labai. Šiaip nebuvo blogos rungtynės, džiaugiuosi vyrų pastangomis, tik reikia žaidybinį planą įvykdyti ir žaisti nuo pirmo kėlinuko, o ne nuo trečio.“

Po „sauso“ praėjusio mėnesio MVP formą prisiminė „Draugų“ lyderis Vytautas Peleckas dvikovoje su jaunimu pelnęs 26 taškus (11/14 dvit.), atkovojo 9 atšokusius kamuolius ir surinko 37 naudingumo balus.

Įdomu tai, kad būtent „Draugų“ komandos atstovas antrą mėnesį iš eilės iškovojo MVP titulą. Šįkart jis atiteko Tomui Urbonui, kuris sausį vidutiniškai pelnė po 38,0 taško, atkovojo po 11,5 atšokusio kamuolio, atliko po 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 47,5 naudingumo balo.

Į simbolinį sausio mėnesio penketuką taip pat pateko puolėjai Daivaras Dulkė („BC Žilvinas“) ir Eirinas Pilkauskas (Panevėžio raj. „Balsas“) bei gynėjai Justas Četkauskas („BC Velžys“) ir Titas Kručas („Rėkliai-Alaus mėgėjai“).

Atsakingiausią sezono atkarpą pasitinkantis P. Valinskas: „Kai lūkesčiai dideli, pralaimėjimų serijos skauda“