Šeštadienis, 27 balandžio, 2024

Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lyga: mistinės serijos, revanšai ir dūžtančios jaunimo viltys

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Rungtynių akimirka.

Per pastarąsias septynias dienas Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygoje (PRKL) įvyko ketverios rungtynės, po kurių atsirado dar daugiau intrigos, o ypač – antroje turnyro lentelės dalyje, kurioje komandos kovoja dėl trijų likusių kelialapių į atkrintamąsias.

Dvejos rungtynės buvo sužaistos pirmadienio vakarą, o jose dėl svarbių įskaitinių taškų kovojo BOTTOM grupės ekipos.

Pirmojoje vakaro akistatoje pergale vėl džiaugėsi „BC Žilvino“ (3-10) ekipa dvikovoje svečiuose palaužusi Panevėžio SC 2009 jaunimą ir atsirevanšavusi jam už nesėkmę pirmojo rato akistatoje.

Nors atrodė, kad šioje dvikovoje galima laukti intrigos, tačiau svečiai galingai startavo ir jau pirmojo kėlinuko viduryje įgijo triuškinamą pranašumą (17:4).

Šaltą dušą gavęs jaunimas atsitokėjo ir gana greitai apkarpė turėtą deficitą, tačiau „Žilvino“ ekipa žaidė užtikrintai bei neleido jaunimui perimti iniciatyvos.

Intriga rungtynėse laikėsi tris kėlinukus, vis tik lemiamame ketvirtyje svečiai padidino apsukas, atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę – 88:75.

Nepaisant apmaudžios nesėkmės Panevėžio SC 2009 ekipos treneris Justas Četkauskas šiose rungtynėse įžvelgė teigiamų dalykų: „Sveikiname „Žilvino“ vyrus su pergale, antrą kartą nepavyko nustebinti jų. Sunkiai pradėjome rungtynes, gavome šaltą dušą nuo pirmų dvikovos minučių. Vėliau buvome kiek prisiviję, bet tuomet ir vėl paleidome varžovus.

Dvikovos pabaigoje tiesiog jėgų mažiau turėjome, o varžovų fiziškumas leido jiems pasiekti pergalę. Džiaugiuosi, tuo, kad besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrę vyrai nenuleido rankų ir net keletą kartų buvo atkūrę intrigą.

Trečiadienį laukia dar vienos sunkios rungtynės, tad bandysime pasiruošti ir pakovoti jose dėl pergalės.“

Tai buvo jau trečioji „Žilvino“ pergalė PRKL čempionate leidusi aplenkti PSC 2009 ekipą turnyro lentelėje ir vis dar išlaikyti gyvą atkrintamųjų viltį. Tuo tarpu fantastiškai sezoną pradėjęs jaunimas pastaruoju metu išgyvena ne pačius geriausius laikus, nes tai buvo jau ketvirtoji nesėkmė per pastarąsias penkerias rungtynes.

Antrojoje vakaro akistatoje „Neformatas“ (7-7) pratęsė savo mistinę kas antrų laimėtų-pralaimėtų rungtynių seriją, kuomet savo aikštėje palaužė VT (4-9) vyrus.

Didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo svečiai, tad atrodė, jog bręsta šiokia tokia sensacija. Visgi, lemiamo kėlinuko viduryje aikštės šeimininkai galiausiai pavijo varžovus, perėmė iniciatyvą į savo rankas ir puikiai sužaidę rungtynių pabaigą šventė pergalę rezultatu 84:74.

Pasibaigus dvikovai „Neformato“ ekipos vadovas Evaldas Grubinskas davė trumpą komentarą: „Pirma norisi padėkoti komandos draugams, kurie dideliu buriu renkasi į rungtynes. Dvikovą pradėjome sunkiai, nes nesuveikė numatyta gynyba, o tuo VT puikiai pasinaudojo ir sumetė tritaškių.

Visgi, po trijų kėlinukų Dovaras pasakė: „Šį vakarą tai – dar ne mūsų paskutinis šokis“, tad suintensyvinome gynybą ir sugebėjome perimti iniciatyvą.

Aišku, labai padėjo mūsų turime rotacija ir rungtynių pabaigoje pataikyti keli svarbūs tritaškiai metimai.“

Tuo tarpu VT vadovas Donatas Skiotys taip pat nedaugžodžiavo: „Lemiamame kėlinuke pagrindiniams žaidėjams prisirinkus pražangų sugriuvo gynyba, o vėliau bandymai sugrįžti paleidus kontrolę ir žaidžiant po vieną visiškai nepasiteisino.

Eilinį kartą per anksti pradedame galvoti, kad rungtynės jau laimėtos ir leidžiame varžovams atsigauti.“

Tai buvo jau šeštoji VT nesėkmė paeiliui turnyro rikiuotėje nustūmusi juos už aštuntuko ribos, tuo tarpu septintąją pergalę pasiekę „Neformato“ vyrai pagaliau užsitikrino vietą atkrintamosiose ir paliko tik du laisvus kelialapius į svarbiausias sezono kovas.

Antradienio vakarą puikią formą pastaruoju metu demonstruojanti „BC Jūsų Panevėžys“ (9-2) ekipa dvikovoje svečiuose įrodė savo pranašumą prieš traumų išretintą Panevėžio rajono „Balso“ (7-4) ekipą.

Dvikovos pradžioje aikštės šeimininkai dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau antrajame kėlinuke „Jūsų Panevėžio“ atstovai įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 27:10 ir pasiuntė varžovus į nokdauną (49:25).

Po didžiosios pertraukos abi komandos daugiau tvarkė formalumus ir laukė finalinės sirenos paskelbusios lengvą svečių pergalę – 87:66.

Tai buvo jau septintoji JP pergalė paeiliui leidžianti čempionės titulą ginančiai komandai įsitvirtinti antroje turnyro rikiuotės vietoje, tuo tarpu „Balso“ atstovai patyrė jau ketvirtą nesėkmę per pastarąsias penkerias rungtynes ir šiuo metu jau kovoja dėl ketvirtos pozicijos leisiančios turėti savo aikštės pranašumą atkrintamosiose.

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė monstriškas rungtynes sužaidęs Augustas Gaivenis, pelnęs 36 taškus (17/31 dvit.), atkovojęs 15 atšokusių kamuolių, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs net 41 naudingumo balą.

Tuo tarpu Tadas Buinauskas šioje dvikovoje atliko net 13 rezultatyvių perdavimų ir pasiekdamas naują šio sezono PRKL rekordą.

Įdomu tai, kad T.Buinauskas dar atkovojo 11 atšokusių kamuolių, tačiau nesugebėjo surinkti trigubo dublio, nes… pelnė „vos“ 9 taškus.

Šioks toks netikėtumas užfiksuotas trečiadienį, kuomet savo aikštėje žaidusi R.Sargūno SG/SC (5-8) ekipa netikėtai lengvai įrodė savo pranašumą prieš Panevėžio SC 2009 (3-11) atstovus.

Dabar net keista prisiminti, kaip sezono pradžioje jauniausiai PRKL ekipa kibo į atlapus kone visoms komandoms, o vienu metu su dviem pergalėmis ir dviem pralaimėjimais buvo turnyro rikiuotės viduryje.

Vis tik vėliau perspektyviąją PSC ekipą pradėjo vertinti rimčiau, tad Justo Četkausko auklėtiniai per sekančias dešimt rungtynių pasiekė vos vieną pergalę.

Tęsiant keistenybių temą įdomu tai, jog sezono pradžioje jaunimas kaip lygus su lygiai kovojo su gerokai labiau patyrusiais varžovais, o štai šiame ture patyrė triuškinamą nesėkmę akistatoje su vos metais vyresniais kolegomis.

Trečiadienio vakarą Tado Mykolaičio treniruojami aikštės šeimininkai gana greitai atitrūko nuo varžovų, o dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi triuškinama persvara (59:36).

Po didžiosios pertraukos PSC 2009 ekipa kiek stabilizavo savo žaidimą, visgi R.Sargūno SG/SC atstovai gana lengvai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę – 94:73.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos treneris Tadas Mykolaitis atrodė labai patenkintas: „Komanda pastaruoju metu yra geroje fizinėje formoje ir emocinėje būsenoje. Neseniai laimėjome MKL 3×3 čempionatą, kelias svarbias rungtynes moksleivių U16 čempionate, sekasi skinti ir pergalės PRKL pirmenybėse. Svarbiausia nesustoti, o to ir palinkėčiau savo šauniai komandai!“

Panašu, kad T.Mykolaičio auklėtiniai pačiu laiku pagavo gerą bangą, nes vakar jie įveikė varžovus buvo jau trečią kartą paeiliui ir ketvirtą per pastarąsias penkerias rungtynes.

Tuo tarpu į pralaimėjimų liūną įklimpusi PSC 2009 ekipa turi vienintelį šansą pasiekti atkrintamąsias, tą jie padarytų jei likusiose rungtynėse įveiktų dviem metais vyresnius kolegas iš Panevėžio sporto centro ir dar sulauktų palankių rezultatų kitose akistatose.