0.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 2 vasario, 2023

Panevėžio meras: „Augantis remiančių verslo įmonių skaičius ir auganti parama patvirtina, kad Savivaldybė eina teisingu keliu“

AutoriusJPFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
R. Račkauskas.

Apie suteiktas mokesčių lengvatas sporto, kultūros ir mokslo veiklas parėmusiam verslui – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą taikyti valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą juridiniams asmenims, 2022 metais mieste rėmusiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas. Kodėl miestui svarbu teikti tokias lengvatas?

Tokios lengvatos taikomos jau penktus metus, jomis kasmet pasinaudoja vis daugiau įmonių. Akivaizdu, kad ši iniciatyva pasiekia svarbiausią savo tikslą – skatinti verslo, sporto, kultūros ir mokslo bendruomenių bendradarbiavimą. Augantis remiančių verslo įmonių skaičius ir auganti parama patvirtina, kad Savivaldybė eina teisingu keliu. Šiemet įmonių skirtos lėšos sudarė virš 315 tūkst. Eur paramos gavėjų vykdomoms įvairioms sporto, kultūros ir mokslo veikloms.

Už tai joms pritaikyta virš 62 tūkst. Eur lengvatų – apie 52 tūkst. Eur nekilnojamojo turto mokesčio, apie 10 tūkst. Eur žemės ir valstybinės žemės nuomos lengvatų. Kadangi iniciatyva pasiteisina, neabejotinai tęsime jos įgyvendinimą.

Kokios taisyklės galioja paramos teikėjui?

Paramos teikėjui taikomų mokesčių lengvatų dydis sudaro iki 50 proc. nuo per einamuosius metus paramai skirtos sumos, bet ne daugiau kaip paramos teikėjui už einamuosius metus apskaičiuotų mokesčių sumos. Mokesčių lengvatos yra taikomos einamaisiais metais apskaičiuotiems mokesčiams ir jos suteikiamos, jeigu paramos teikėjas sudarė paramos teikimo sutartį su vienu ar keletu paramos gavėjų ir paramos sutartyje nurodė privalomus pateikti duomenis.

Taigi, taisyklės paprastos ir aiškios – kviečiame ir dar paramos neteikiančias įmones dalyvauti iniciatyvoje, remti sporto, kultūros ir mokslo bendruomenes ir taip prisidėti prie jų veiklos.

Gal Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendina ir kitas verslo iniciatyvas?

Taip, žinoma, nuolat siekiame kurti ir gerinti aplinką bei sąlygas mieste veikiančiam verslui. Stambiausi investuotojai, įsikūrę pramoniniuose miesto kvartaluose, jau įvertino Savivaldybės investicijas į kelių, susisiekimo ir susijusią inžinerinę infrastruktūrą, kurios projektavimą ir išpildymą inicijavo būtent verslo įmonės.

Taip pat smulkesniems prekybos ir paslaugas teikiantiems verslams yra nuolat atnaujinamos miesto viešosios erdvės, siekiame nuolat atliepti jų prašymus ir – kiek įmanoma – pritaikyti erdves paslaugų teikimui.

Vertinant „minkštąsias“ priemones – jau trečius metus Savivaldybė vykdo verslo plėtros sąlygų gerinimo projektų konkursą. Jo veiklomis siekiama paskatinti pažangių technologinių sprendimų kūrimą ir diegimą versle, paskatinti verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimą, kuriant ir komercializuojant aukštos pridėtinės vertės produktus, pritraukti kvalifikuotą darbo jėgą, formuojamas Panevėžio, kaip investicijoms ir verslui patrauklaus miesto, įvaizdis, stiprinama miesto strateginės Pramonės 4.0 krypties ekosistema.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Išaiškinta sukčiavimo ES fondų lėšomis schema, teisiamųjų suole – šeši asmenys

confident-noyce

Panevėžio meras R. Račkauskas: „Panevėžys tampa vis patogesnis – gyventi, dirbti, mokytis“

confident-noyce

Panevėžio meras su Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadu aptarė pasiruošimą pratyboms

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau