Muziejų naktį Dailės galerija kviečia į kūrybines dirbtuves

Muziejų naktį Dailės galerija kviečia į kūrybines dirbtuves

JP / Dailės galerijos nuotr.

Šeštadienį, Europos muziejų naktį, vakarinių lankytojų lauks Panevėžio miesto dailės galerija. Nuo 18 iki 1 valandos po vidurnakčio panevėžiečiai ir miesto svečiai galės ne tik nemokamai aplankyti galerijoje veikiančias parodas, bet ir dalyvauti projekto „Šimtmetis su gėle“ atvirose kūrybinėse dirbtuvėse.

18 val. į galeriją atėjusiems lankytojams atsivers ypatingas reginys – floristinės instaliacijos kūrimas. Daugiau kaip dviejų metrų aukščio objektą kurs floristė, keramikė Jurgita Jurėnienė. Menininkė stažavosi žinomose floristikos mokyklose: tarptautinio floristikos meistro Sigito Kaminsko floristų mokykloje Klaipėdoje, Jelgavos floristų mokykloje „Grieta“, Janis Buševics studijoje  „Shi Shi“ (Latvija), „Flowers school“ (Jungtinė Karalystė). Jurgita yra baigusi  pasaulinio garso floristo, ilgamečio Vatikano gėlininkų vadovo, augalinės skulptūros pradininko Peterio Hesso kursus.

Galerijos lankytojai turės galimybę ne tik stebėti floristės darbą, bet ir dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Lietuviškų gėlių charakteriai“.

BIC

19 val. prasidės monotipijos kūrybinės dirbtuvės „Įgėlinti“, jas ves žinomas tapytojas, edukacijos specialistas Artūras Stančikas.

Nuo 20 val. šamotinio vazono kūrimo procesą demonstruos keramikos menininkas, Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų dalyvis Eugenijus Čibinskas.

21 val. jaunuosius lankytojus pakviesime dalyvauti dinamiškame „Moliasviedyje“ – didelės apimties keraminio paveikslo kūrime.

21 ir 24 val. ekskursijas po Dailės galerijos ekspozicijas ves parodų kuratorė, menotyrininkė Aurelija Seilienė ir Keramikos paviljono vedėja Rasa Stružienė.

Pagrindinio galerijos pastato erdvėse veikia paroda „Lietuvos šimtmečio tautodailė Panevėžio krašte“. Keramikos paviljone lankytojai išvys Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspoziciją ir architektų, dalyvavusių Stasio Eidrigevičiaus menų centro konkurse, darbų parodą. Gaivi žaluma ir žinomų pasaulio kūrėjų skulptūrinės keramikos darbai akį džiugins galerijos kiemelyje.

Tolesnis maršrutas iš galerijos drieksis į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką ir Kraštotyros muziejų, kur lauks daug kitų magiškos Muziejų nakties įdomybių.

Visi renginiai nemokami.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.