5.3 C
Panevėžys
Šeštadienis, 27 balandžio, 2024

Ministerija: atostogos ankstinamos nebus, visuotinio nuotolinio mokymo įvesti nesiūloma

AutoriusbnsFotoRimvydas ANČEREVIČIUS

Mokinių žiemos atostogos, nepaisant koronaviruso situacijos, ankstinamos nebus, taip pat nesiūloma įvesti visuotinio nuotolinio mokymo, trečiadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Jos teigimu, sprendimas dėl atostogų trukmės priimtas po kartu su epidemiologais atliktų situacijos analizių švietimo įstaigose.

„Mokiniai kalėdinių atostogų išeis gruodžio 23 dieną, baigs atostogauti sausio 5 dieną“, – rašoma ministerijos pranešime.

Kadenciją baigiantis švietimo ministras Algirdas Monkevičius teigia, kad sprendimas nesiūlyti įvesti visuotinio nuotolinio ugdymo priimtas po konsultacijų su mokyklų vadovais, ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo įstaigas ir gimnazijas jungiančių asociacijų vadovais, savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociacijos valdyba, tėvų atstovais.

„Dauguma pasisako, kad visuotinio nuotolinio mokymo nereikia“, – pranešime teigė A. Monkevičius.

Jo teigimu, nuotolinį mokymą atskirose savivaldybėse galima įvesti ir dabar savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu ir pritarus Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, sprendimą taip pat gali priimti ir mokykla.

Ministerijos teigimu, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu mokykla dirba, matyti, kad susirgimų ar izoliuotų asmenų skaičius nuo to nepriklauso.

„Nepriklausomai nuo to, kokiu būdu mokykla dirba, matyti, kad susirgimų ar izoliuotų asmenų skaičius nuo to nepriklauso, mokyklos nėra pagrindiniai užsikrėtimo židiniai“, – teigia ministerija.

Jos turimais duomenimis, per visą karantino laikotarpį vidutinis susirgimų skaičius per parą švietimo įstaigose buvo apie 36, įskaitant ir nepedagoginius darbuotojus.

Tai, anot ministerijos, sudarydavo apie 2,4 proc. susirgimų nuo bendro susirgusiųjų Lietuvoje skaičiaus.

„Iš mokyklų gautais duomenimis, apie 75 proc. mokyklų pasisako už kontaktinį arba mišrų būdą“, – tvirtina ministerija.

Jos teigimu, šiuo metu 57 proc. bendrojo ugdymo mokyklų dirba mišriu būdu, tai – daugiausia ilgosios gimnazijos, 15 proc. rengia įprastas pamokas, tai – daugiausia pradinės mokyklos, o 28 proc. mokyklų dirba nuotoliniu būdu, tai – daugiausia keturmetės gimnazijos.

Paankstinti mokinių atostogas dėl koronaviruso grėsmės siūlė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, įvesti visuotinį nuotolinį mokymą prašė kai kurios pedagogų profsąjungos.


2 komentarai

Ilma 2020-12-03 02:42 at 02:42

Dar vienas įrodymas, jog nėra taip blogai,kaip skalambija žiniasklaida

Atsakyti
Onutė 2020-12-03 20:20 at 20:20

Tai reiškia, kad yra tragiškai blogai, bet apsimeskim, kad problemos nėra, gal kaip nors “pralysim”. Beje, pasidomėkite (nustebsite, kaip nieko nežinote) kiek sergančių jūsų mokykloje mokytojų, vaikų (kurie netiriami nors 100% sergų), klasiokų tėvų… Kaip kiekvienas, kas gali, šoka lauk iš šio skęstančio laivo (mokyklos vadovybė), o lieka, tik eilinis mokytojas, kol nesuserga. Kiek reikia atvejų, kad mokyklą uždarytų?
Ir ko reikia, kad priimtume teisingus sprendimus? Mirčiu?
… AŠ NORIU GYVENTI!!!

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

IT perspektyvos Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

confident-noyce

Aktualu savarankiškai dirbantiems: artėja laikas sumokėti per karantiną nemokėtas PSD įmokas

confident-noyce

Sukurta nauja suaugusiųjų mokymo platforma, gyventojai galės pasinaudoti parama kursams

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau