2.1 C
Panevėžys
Penktadienis, 26 balandžio, 2024

Magnio trūkumas – ne vienintelė mėšlungio priežastis

Netikėtas intensyvus raumenų spazmas, kitaip žinomas kaip mėšlungis, pažįstamas daugeliui. Dažniausiai mėšlungio atsiradimo priežastis yra vitaminų trūkumas. Ypač dažnai mėšlungį sukelia magnio stygius, nes šis vitaminas užtikrina tinkamą raumenų veiklą. Vis dėlto kelis kartus per savaitę reguliariai pasireiškiantys spazmai gali signalizuoti ir apie kur kas rimtesnius sutrikimus, pavyzdžiui, venų varikozę.

„Eurovaistinės“ farmacijos specialistė Ilma Plynytė sako, kad raumenų spazmų priepuoliai dažniausiai pasireiškia naktį, nes tuo metu raumenys yra atsipalaidavę. Nors nemalonus spazmas gali pasireikšti visiems, didesnę riziką turi sportuojantys, sunkų fizinį darbą dirbantys ar vyresnio amžiaus žmonės.

„Aktyvia fizine veikla užsiimantys žmonės gausiai prakaituoja, todėl iš jų organizmo pasišalina didelis kiekis mikroelementų, tarp jų ir magnis. Vyresnio amžiaus žmonėms mikroelementų stygių neretai lemia tam tikrų vaistų vartojimas“, – paaiškina farmacininkė.

Pasak I. Plynytės, dažnesnių mėšlungio atakų neturėtų išsigąsti ir nėščiosios. Joms mėšlungis gali pasireikšti ne tik dėl mineralinių medžiagų trūkumo intensyviai vystantis kūdikiui, bet ir dėl hormonų pokyčių bei pablogėjusios venų kraujotakos.

Tačiau ne visada priežastis slypi magnio ar kitų svarbių medžiagų trūkume – dažnai pasikartojantys kojų raumenų spazmai, pasak specialistės, gali būti ženklas, kad sutriko venų vožtuvų veikla. Jei mėšlungis kamuoja itin dažnai – kasdien arba keletą kartų per savaitę – reikėtų nedelsiant apsilankyti pas gydytoją.

Greičiau numalšinti

Pasireiškus mėšlungiui, nereikėtų kentėti ir laukti kol nemalonus skausmas praeis savaime, nes yra būdų, kurie gali padėti jį greičiau numalšinti. Farmacininkė nurodo, jog vienas efektyviausių metodų – atsipalaiduoti ir įtempti skaudamą raumenį.

„Jeigu pasireiškė kojų mėšlungis, rekomenduojama suimti skaudamos kojos pirštus ir riesti juos į save taip tempiant mėšlungio kamuojamą raumenį“, – pataria „Eurovaistinės“ vaistininkė.

Patyrus mėšlungio spazmą naktį, skausmas turėtų greičiau nurimti pasivaikščiojus. Taip pat greičiau numalšinti nemalonius pojūčius gali padėti šiltas dušas arba kompresai. Verta naudoti ir šildančius tepalus, jie gali ne tik padėti kovoti su skausmu, bet yra tinkami ir profilaktiniam naudojimui.

Stiprinti organizmą

Norint išvengti mėšlungio, naudinga reguliariai atlikti kraujotaką gerinančius pratimus, rinktis saikingą fizinį krūvį, taip pat pilnavertiškai maitintis. Svarbiausia pakankamai gauti magnio, kalcio ir B grupės vitaminų.

„Į valgiaraštį reiktų įtraukti špinatus ir kitas lapines daržoves, riešutus, ruginę duoną, žuvį, bananus, avokadus arba vartoti magnio preparatus. Naudingi ir kompleksiniai vitaminai, pavyzdžiui, magnio ir kalcio arba magnio ir B6 vitaminų kompleksas“, – sako „Eurovaistinės“ farmacininkė ir primena, jog būtent vitaminas B6 pagerina raumenų veiklai svarbaus magnio įsisavinimą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apie ką gali signalizuoti dažnai pasikartojantis mėšlungis bei kaip elgtis jam užklupus?

confident-noyce

Profesorius A. Unikauskas pataria: kaip kovoti su mėšlungiu?

confident-noyce

A. Unikauskas atskleidė, kaip kovoti su diafragmos mėšlungiu: pratimai, kurie pavyks tiek vaikams, tiek senjorams

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau