1.2 C
Panevėžys
Penktadienis, 26 balandžio, 2024

Lietuviai dėl galimybių šiemet keliauti – optimistiški: 69 proc. planuoja keliones

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM

Kelionių išsiilgę lietuviai atostogas planuoja nepaisydami besitęsiančios pandemijos. „Citadele“ banko užsakymu kovo mėnesį atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa rodo, kad 69 proc. lietuvių yra nusiteikę šiemet pakeliauti. Šiuo požiūriu mūsų šalies gyventojai yra labiau optimistiški nei latviai ar estai, kurių atitinkamai 56 ir 61 proc. šiemet tikisi išsiruošti į kelionę.

„Pandemijos metai ir įvairūs karantino suvaržymai neabejotinai visus išvargino, kita vertus, per šiuos metus prisitaikėme ir išmokome gyventi naujomis sąlygomis. Pernai daug žmonių poilsio kelionių patys atsisakė ar jos buvo atšauktos, o šiemet gyventojai jau pradeda aktyviau planuoti, kur poilsiaus per atostogas. Optimizmą stiprina pernykštė patirtis, kai šiltuoju metų laiku buvo mažiau susirgimo atvejų ir, atitinkamai, apribojimų. Be to, pradėję anksčiau planuoti gyventojai tikisi rasti pigesnių poilsio ir kelionių pasiūlymų“, – atkreipia dėmesį „Citadele“ banko Verslo ir mažmeninės bankininkystės vadovas Darius Burdaitis.

Maždaug penktadalis (19 proc.) apklaustų lietuvių nurodė, kad į ilgesnę nei 3 dienų kelionę ruoštųsi tik keliavimo apribojimams pasibaigus, 7 proc. – tuomet, kai jau bus pasiskiepiję. Beveik kas penktas gyventojas (17 proc.) šiemet ketina apsiriboti vidaus turizmo galimybėmis.

15 proc. apklaustųjų Lietuvoje nurodė, kad šiemet ruošiasi bent vienai kelionei lėktuvu. Jas dažniausiai planuoja jaunimas (18–29 metų) ir vidutinio amžiaus (30–39 metų) gyventojai. Apie užsienio kelionę automobiliu galvoja 12 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų. Keliones į užsienį automobiliu dažniau nurodė planuojantys 40–49 metų asmenys.

„Keliaujant pandemijos sąlygomis gali kilti papildomų rūpesčių, ir tam gyventojai turėtų būti pasiruošę. Keliaujant po užsienį COVID-19 užsikrėtimo ir galimos hospitalizacijos svetimoje šalyje rizika išlieka nemaža. Jei asmuo nepasirūpins kelionės draudimu, padengiančiu medicinines išlaidas ar, esant reikalui, ir medicininę repatriaciją namo, kelionės išlaidos gali būti kur kas didesnės, nei planuota. Šią apsaugą įprastai suteikia bankų kredito kortelės, tad vykstant į užsienį reikėtų įsitikinti, kad turima kortelė yra aktyvinta ir galiojanti“, – komentuoja „Citadele“ banko atstovas D. Burdaitis.

„Citadele“ banko atstovas taip pat atkreipia dėmesį, kad bankas, atsižvelgdamas į situaciją dėl pandemijos, draudimo apsaugas papildė – keliaujantys į užsienį šiuo metu yra apdraudžiami ir COVID-19 susirgimo atveju. Jei bus reikalinga medicininė pagalba, bus kompensuojamos medicininės išlaidos ir papildomos bilietų išlaidos, jei dėl ligos neįmanoma grįžti numatytu laiku, kompensuojama ir medicininė evakuacija. Be to, pandemijos metu draudimo apsaugomis kredito kortelės turėtojai gali naudotis ir keliaudami po Lietuvą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tyrimas: kone pusė šalies gyventojų renkasi atostogas užsienyje

confident-noyce

Šeimos gydytojas įvardijo privalumus keliaujant pavasarį: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite imunitetą

confident-noyce

Tyrimas: beveik pusė Lietuvos gyventojų atostogauja užsienyje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau