5.3 C
Šeštadienis, 27 balandžio, 2024

„Lietkabelis“ sutriuškino Estijos čempionus ir žengė į BBL ketvirtfinalį

Pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) aštuntfinalio atsakomajame mače pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris namuose 96:75 (20:15, 30:23, 20:18, 26:19) sutriuškino Estijos čempionus Talino „Kalev/Cramo“ ekipą su Mindaugu Kupšu.

Pirmoji tarpusavio dvikova baigėsi estų pergale namuose 78:64, todėl laimėjimas 21 taško skirtumu leido „Lietkabeliui“ žengti į ketvirtfinalį, kur panevėžiečiai susitiks su „Šiaulių“ ir „Parnu“ poros laimėtoju. Pirmasis susitikimas Šiauliuose baigėsi šeimininkų pergale 108:71.

Svečiai iš Estijos geriau pradėjo mačą ir prabėgus kiek daugiau nei dviem minutėm pirmavo 7:4. Tuomet „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 11:0 ir atitrūko – 15:7. Čia pat Estijos čempionai atsakė savo 7 taškais iš eilės – 14:15. Kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant 20:15.

Per pirmąsias 3 antrojo ketvirčio minutes panevėžiečiai į savąjį krepšį nepraleido nė taško, o patys įmetė 9 bei pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 29:15. „Lietkabeliui“ pirmaujant 33:18, „Kalev/Cramo“ sėkmingai sužaidė kelias minutes ir tai leido estams priartėti – 27:33. Greitai „Lietkabelis“ susigrąžino saugesnę persvarą ir ją turėjo įpusėjus rungtynėms – 50:38.

Po didžiosios pertraukos prabėgus 5 minutėms skirtumas nebuvo pakitęs – 60:48. Lietuvos klubui kelias minutes nepavyko pasižymėti, o tuo pasinaudojo varžovai – 54:60. „Lietkabelis“ per likusias 3 minutes į savąjį krepšį praleido vos 2 taškus, o pats pelnė 10 ir prieš lemiamą atkarpą išlygino dviejų mačų bendrą santykį – 70:56.

Ketvirtajame kėlinyje „Liekabelis“ dar labiau padidino apsukas – 9 taškai per beveik 4 minutes leido įgyti jau 23 taškų persvarą – 79:56. Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes panevėžiečiai pirmavo 91:65, bet estai per trumpą laiką pataikė du tritaškius iš eilės ir atgaivino viltį išsigelbėti šioje serijoje – 71:91. Vis dėlto savaitgalį Eurolygos „Top 16“ etapo dalyvį  Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ klubą net 110:76 sutriuškinę „Kalev/Cramo“ krepšininkai nesugebėjo atsitiesti ir buvo priversti kapituliuoti su lyg finaline mačo sirena.

„Lietkabelis“: Evaldas Žabas 24 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Egidijus Dimša 19 (13 atk. kam.), Ivanas Neliubovas (5 atk. kam.) ir Mantas Kazonas (4/5 tritaškiai) po 16, Dainius Šalenga 10 (4 rez. perd.).

„Kalev/Cramo“: Rainas Veidemanas 19, Gregoras Arbetas 18, Scottas Machado 17 (13 rez. perd.), Frankas Elegaras 13 (12 atk. kam.), M. Kupšas 4.