16 C
Panevėžys
Šeštadienis, 15 gegužės, 2021

Konkurso „Lino žiedas“ baigiamoji šventė sukvietė poezijos mylėtojus į Upytę

Bendruomenės pirmininkas Audrius Zalatoris sveikina poezijos konkurso laureatę Jolandą Bukauskienę.
Bendruomenės pirmininkas Audrius Zalatoris sveikina poezijos konkurso laureatę Jolandą Bukauskienę.

Panevėžio rajono vietos veiklos grupei paskelbus kvietimus teikti vietos projektų paraiškas pagal priemonę „Gyventojų aktyvumo, verslumo iniciatyvų skatinimas, krašto tradicijų puoselėjimas“, gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ parengė projektą „Būkime kartu“.

Poezijos konkurso „Lino žiedas“ baigiamoji šventė sukvietė poezijos mylėtojus į Upytę, nuo seno garsėjusią mėlynuojančiais linais. Visą mėnesį plaukė eilės į „Upytės žemės“ internetinę svetainę, darbščios moterys kūrė dekoracijas šventės vietai papuošti ir suvenyrus poezijos kūrinių autoriams, jaunimas repetavo tradicinius lietuvių liaudies šokius. Socialiniuose tinkluose vis pasirodydavo skelbimai, kviečiantys amatininkus atvykti ir pardavinėti savo rankomis pagamintus dirbinius.

Nors visas birželis buvo labai karštas, šventės diena pasitaikė gaivi. Pulkelis poetų, kartu atvykusių jų artimųjų, Upytės ir aplinkinių kaimų gyventojų, rinkosi Upytės tradicinių amatų centro kiemelyje. Pasidairę po dvarvietėje įsikūrusį centrą, apžiūrėję neformaliojo vaikų švietimo būrelio „Esu Etno“ dalyvių molinukų parodą, pasikalbėję su sertifikuota tautinio paveldo produktų amatininke Aurelija Norvaišiene, kuri atvežė juostų, rankšluosčių parodą ir mokė pynikų amato, ieškojo vietos prisėsti.

Upytės jaunimas šventę pradėjo „Lelinderiu“ – tradiciniu žemaičių šokiu, šie metai Lietuvoje paskelbti Žemaitijos metais. Bendruomenės pirmininkas Audrius Zalatoris pasveikino poezijos konkurso dalyvius, pristatė svečius ir padėkojo susirinkusiems už dalyvavimą. Švente džiaugėsi kunigas dr. Gediminas Jankūnas, Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, jaunimas pašoko tradicinį aukštaičių šokį „Dirižablis“.

Upytės jaunimas šoka žemaičių tradicinį šokį „Lelinderis“.

Renginio vedėjai, Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojai metodininkei Vidai Ramoškienei, pakvietus pirmuosius skaitytojus, visi sukluso. Kilo žmonės iš savo vietų, ėjo prie mikrofono ir kai kas pirmą kartą gyvenime išdainavo išringavo savo meilę gimtai žemei, savo kraštui ir kelis tūkstančius metų Lietuvoje augusiems linams. Skambindamas gitara žinomas aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas jautriais žodžiais ir dainomis tęsė jausmų pynę. Poezijos mylėtojų posmai, sugulę knygelėje „Lino žiedas“, vietinės mokyklos mokytojos Rūtos Grybienės delnų sušildyti lininiai suvenyrai padovanoti kiekvienam autoriui.

Turbūt nelengva buvo komisijai iš dvidešimt keturių suaugusiųjų, trylikos vaikų ir jaunimo būrio išrinkti nugalėtojus. Jais tapo Jolanda Bukauskienė ir Unė Prakapaitė. Jolanda Bukauskienė visai nesitikėjo tokio įvertinimo, džiaugėsi ir visiems dėkojo, o Unei į Panevėžį gerą žinią ir laureatės apdovanojimus parvežė jos mokytoja Aušra Vaitkienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono kaimo bendruomenių projektams skirta nacionalinė parama

confident-noyce

Panevėžio savivaldybė laukia miestiečių idėjų

confident-noyce

Panevėžyje patvirtintas atnaujintas lėšų skyrimo bendruomenėms tvarkos aprašas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau