3.9 C
Panevėžys
Šeštadienis, 27 balandžio, 2024

Kaip kuriami lietuviški lazeriai?

2
Lietuvos mokslininkų kuriami lazeriai naudojami ne tik mokslui, bet gali kaip „Žvaigždžių karuose” pjaustyti medžiagas.

Prieš 160 metų ryšys tarp Europos ir Amerikos buvo palaikomas tik laivais. Visos naujienos, žinios keliaudavo laiškais. O kartais dėl atšiauraus oro ir didelių audrų net laivai negalėdavo plaukti. XIX amžiaus viduryje tarp miestų ir valstybių jau buvo tiesiamos telegrafo linijos.

Samuelis Morzė, Morzės abėcėlės išradėjas, prognozavo, kad tik laiko klausimas, kada povandeninis kabelis sujungs Europą su Amerika. Tai įvyko prieš daugiau nei 150 metų.

Šiandien vietoj paprastų varinių kabelių naudojami šviesolaidžiai. Susidomėję šviesolaidžio naudojimu telekomunikacijų srityje, mokslininkai sugalvojo konstruoti šviesolaidinius lazerius.

„Lietuvos mokslininkų kuriami lazeriai naudojami ne tik mokslui, bet gali kaip „Žvaigždžių karuose” pjaustyti medžiagas. Lazeris puikiai tinka medžiagų apdirbimui. Galima išpjaustyti labai mažytes detales ir apdirbti milžiniškus metalo lakštus, o plieną pjaustyti lyg sviestą“, – sudomina „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.

TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kas antrą trečiadienį 22 val. per LRT Kultūros kanalą. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.

mokslo sriuba


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau