Sekmadienis, 28 balandžio, 2024

„Jūsų Panevėžys“ krepšininkai pagerino net du Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygos rekordus

AutoriusJPFotoDOMAS URBONAS, ŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
A. Gaivenis.

Pastarąją savaitę Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygoje (PRKL) buvo sužaistos penkerios rungtynės, kuriose buvo tiek intriguojamų, tiek triuškinamų rezultatų, o vos per keturias dienas buvo pagerinti net 7 lygos rekordai. Tad apie viską iš eilės.

Sekmadienio popietę įvyko vienerios rungtynės, kuriose savo aikštėje žaidusi Panevėžio SC 2007 (2-7) ekipa priėmė čempionės titulą ginančią „BC Jūsų Panevėžys“ (6-2) komandą ir metė jau visai rimtą iššūkį.

Jaunimas puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą pranašumą (22:15). Nors antrajame kėlinuke svečiams pavyko pagyvinti puolimą, tačiau įsibėgėjusi PSC 2007 ekipa pati gana gausiai rinko taškus, tad įpusėjus dvikovai vis dar buvo priekyje (43:42).

Po didžiosios pertraukos kova aikštėje toliau vyko taškas į tašką, tad atrodė, jog šyptelėjus Fortūnai galima sulaukti sensacijos, juolab, kad likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes iki pagrindinio laiko pabaigos Pauliaus Vilko auklėtiniai dar buvo priekyje – 78:75.

Rungtynių akimirka.

Visgi tuomet „Jūsų Panevėžio“ ekipa laimėjo įspūdingą kelių minučių atkarpą rezultatu 12:0, po kurios įgijo apčiuopiamą pranašumą (87:78), o po kelių atakų nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią pergalę – 89:81.

Nepaisant pralaimėjimo Panevėžio SC 2007 treneris Paulius Vilkas buvo patenkintas dvikova: „Tikrai neblogos rungtynės, jaunimas neblogai atrodė, tik truputį gaila, kad rotacijoje mažai žmonių turėjome. Aštuoniese tik buvome, o dar du po penkias asmenines susirinko.

O šiaip 38 minutes žaidėme labai gerą krepšinį, likus dviem minutėms pamatėm, kad galime laimėti ir pametėm galvas. Trys blogi sprendimai iš eilės ir turime rezultatą tokį, kad pralaimėjome rungtynes, kurias galėjome laimėti.

Bet iš esmės – tikrai gera dvikova, labai džiaugiuosi vyrų kovingumu ir sveikinam varžovus su pergale!“

Nugalėtojų ekipą į pergalę vedė dvigubą dublį atlikęs Tadas Buinauskas, pelnęs 31 tašką ir atkovojęs 12 atšokusių kamuolių.

PSC 2007 ekipos gretose pasižymėjo Arnas Lianzbergas (12 atk.kam.) ir Rokas Breivė pelnę po 25 taškus.

Iškovojusi šeštąją pergalę „BC Jūsų Panevėžio“ ekipa užsitikrino vietą antrojo etapo TOP5 grupėje, o tuo pačiu tapo dar viena, jau trečiąja atkrintamųjų dalyve.

Pirmadienio vakarą Beržų sporto salėje įvyko net dvejos PRKL rungtynės. Pirmojoje akistatoje susitiko turnyro lentelės viršuje esanti „BC Velžio“ (9-0) ekipa ir ne vieną staigmeną šiame sezone pateikęs Panevėžio SC 2009 (2-7) jaunimas.

Nors turnyro rikiuotėje komandas skyrė ištisa praraja, tačiau Justo Četkausko treniruojama PSC ekipa davė rimtą kovą varžovams ir pirmoje dvikovos dalyje žengė su jais koja kojon.

Įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo lygus (41:41), o trečiojo ketvirčio pradžioje jaunimas dar bandė kandžiotis. Visgi kėlinuko viduryje dvikovos favoritai laimėjo įspūdingą atkarpą 15:0 po kurios įgijo triuškinamą persvarą (62:45) ir visiškai palaužė varžovų pasitikėjimą savo jėgomis.

Per likusį dvikovos laikę „Velžio“ ekipa jau mėgavosi krepšinio, pamažu didino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę – 109:66.

Nugalėtojų komandos atstovas Paulius Vilkas davė trumpą komentarą: „Sunkiai pradėjome, nepataikėme savo gerų metimų, aišku reikia ir mūsų komandos draugui, Justui Četkauskui, kuris šiandien buvo varžovų treneris, duoklę atiduoti, nes buvo gerai sustatęs gynybą ir mes negalėjome nei užpulti, nei apsiginti. Dėl to pirmą pusę sužaidėme lygiai.

Antroje pusėje jau pavyko geriau dirbti gynyboje, tai padėjo „atrišti“ rankas puolime, tad pamažu atitrūkome nuo varžovų ir susikrovėme solidų pranašumą. Tik ta persvara neatspindi tos kovos, kuri buvo pirmuosius du kėlinukus.

Ačiū varžovams už kovą ir ačiū vyrams, kurie dvikovos pusiaukelėje turėdami lygų rezultatą susikaupė ir padarė taip, kad laimėtume rungtynes.“

Tuo tarpu Panevėžio SC 2009 strategas Justas Četkauskas pasidžiaugė tobulėjančia komanda: „Rungtynes pradėjome gana gerai, laikėmės plano, ką buvome sutarę, pavyko stabdyti kai kuriuos „Velžio“ lyderis. Tačiau laikui bėgant varžovų ekipa prisitaikė prie mūsų gynybos ir vis daugiau susikurdavo progų tam, kad sėkmingai užbaigtų atakas.

Pirmąją pusę pabaigėm lygiai, kas tenkino ir tikrai gerai atrodė, tiek puolime, tiek gynyboje. Tačiau antrąją susitikimo dalį pradėjome atkarpa 2:8, vaikinai pasimetė ir pradėjo neveikti ta gynyba, kurią buvome suplanavę. Be to, įsisiautėjo „Velžio“ lyderiai Marius su Pauliumi, tad eigoje visiškai paleidome rungtynes ir jų pabaigoje jau taupėme lyderius.

Sveikiname „Velžio“ komandą iškovojus pergalę, pasisėmėm kažkokio vyriškumo, pasiaiškinome klaidas, kur turėtume subauduoti, kaip turėtume gintis prieš kai kuriuos žmones.

Bėda ta, kad jaunimas, nors ir pažįsta lygos senbuvius, tačiau jiems dar yra sunku. Visgi, vaikinai kaskart vis kažkur tobulėja, tad bandysime atkrintamosiose kažką parodyti.“

Įdomu tai, kad net 5 nugalėtojų komandos nariai pelnė dviženklį taškų skaičių, o keturi jų rungtynes baigė į savo sąskaitą įsirašę dvigubą dublį. Beje, šioje dvikovoje „Velžys“ pataikė net 73,8% dvitaškių, o tai – naujas PRKL rekordas!

Antroji vakaro akistata buvo dar karštesnė, o joje susitiko savo aikštėje žaidusi „Neformato“ (4-5) ekipa ir Panevėžio raj. „Balso“ (7-3) atstovai.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai, kurie greitai pabėgo į priekį ir įpusėjus dvikovai mėgavosi triuškinama persvara (45:22). Trečiajame kėlinuke „Neformato“ vyrai kiek atgaivino puolimą, tačiau tai leido tik nežymiai sumažinti turėtą deficitą (43:63).

O štai lemiamame ketvirtyje aikštės šeimininkai užsikūrė kaip reikiant ir per pirmąsias aštuonias jo minutes laimėję atkarpą 25:5 sugebėjo ištirpdyti didžiulę varžovų persvarą ir likus žaisti 40 sek. išlyginti rungtynių rezultatą – 68:68!

Visgi ant prarajos krašto atsidūrę „Balso“ vyrai sugebėjo laiku atsitiesti, dvikovą baigė pelnydami keturis taškus be atsako ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė bene dramatiškiausią sezono pergalę – 72:68.

Antradienį PRKL buvo pagerinti dar du sezono rekordai, o savo aikštėje žaidusi „Rėklių-Alaus mėgėjų“ (5-4) nepasigailėjo „BC Žilvino“ (1-8) ekipos.

Tai, kad šioje dvikovoje vyks „skerdynės“ buvo galima pajusti dar pirmajame ketvirtyje, kurį aikštės šeimininkai laimėjo net 41:14. Nors po trumpos pertraukėlės „Žilvino“ vyrai buvo kiek pristabdę varžovų siautulį, tačiau antroje susitikimo dalyje „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ pelnė net 59 (!) taškus ir nuaidėjus finalinei sirenai įveikė oponentus triuškinamu rezultatu – 118:58.

Pergalė 60 taškų skirtumu – didžiausia šiame sezone, be to šioje dvikovoje „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ pataikė net 21 tolimą metimą, o tai – dar vienas naujas lygos rekordas.

Iškovoję pergalę praėjusio sezono sidabro medalių laimėtojai praktiškai užsitikrino vietą antrojo etapo TOP5 grupėje.

Tam, kad ten patektų „Rėkliams-Alaus mėgėjams“ užtektų VT atstovų pralaimėjimo rytdienos dvikovoje. O jei visgi įvyktų netikėtumas, Rimanto Mincės auklėtiniai vis tiek būtų padėties šeimininkais ir iškovoję pergalę paskutiniame ture nepriklausytų nuo kitų dvikovų baigties.

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė Titas Kručas, pelnęs 39 taškus ir antrą trigubą dublį PRKL istorijoje bei pirmąjį savo karjeroje atlikęs Benas Nakutis, pelnęs 36 taškus, atkovojęs 17 atšokusių kamuolių, atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų ir surinkęs net 57 naudingumo balus.

„Žilvino“ gretose rezultatyviausiai žaidė Aurimas Nečionis į savo sąskaitą įsirašęs 15 taškų.

Savaitės kovos baigėsi dar viena įspūdinga dvikova, kurioje savo aikštėje žaidusi „BC Jūsų Panevėžys“ (7-2) ekipa sutriuškino VT (4-5) atstovai, o šiose rungtynėse buvo pagerinti dar du PRKL rekordai.

Nors aikštės šeimininkai į rungtynes su turnyro lentelės vidutiniokais surinko vos šešis žmones, tačiau tai jiems išėjo tik į naudą. Greitai žaidimo ritmą pagavę JP atstovai dar pirmajame kėlinuke įgijo 18 taškų (33:15), o dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi 29 taškų (!) persvara (62:33).

Po didžiosios pertraukos „Jūsų Panevėžio“ ekipa kiek atleido vadeles gynyboje, tačiau nemažino apsukų puolime dar labiau nutolo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę – 128:88.

Nugalėtojų ekipą į pergalę vedė naują PRKL rezultatyvumo rekordą pasiekęs Augustas Gaivenis, kuris pelnė 55 taškus (26/35 dvit.) ir surinko net 63 naudingumo balus.

Įdomu tai, kad viso Panevėžio mėgėjų krepšinio taškų rekordas priklauso tam pačiam A. Gaiveniui, kuomet PRKL pirmtakės PKL čempionate lygiai prieš vienerius metus, 2023 m. vasario 15 d., žaisdamas toje pat Velžio gimnazijos salėje prieš tą pačią VT ekipą pelnė net 64 taškus. Beje, apskritai tai buvo tik penktas kartas per visą Panevėžio mėgėjų krepšinio istoriją, kuomet pelnoma 50 ir daugiau taškų.

Maža to, šioje dvikovoje A. Gaivenis pelnė net 26 dvitaškius, o tai – ne tik naujas PRKL, bet ir apskritai visų laikų Panevėžio mėgėjų krepšinio rekordas!

Dar du naujus PRKL rekordus pasiekė „Jūsų Panevėžio“ ekipa, kuri pelnė 128 taškus ir surinko 164 komandinius naudingumo balus.

Atsakingiausią sezono atkarpą pasitinkantis P. Valinskas: „Kai lūkesčiai dideli, pralaimėjimų serijos skauda“