Iš Paliūniškio kilusi atlikėja Aistay žengia į „Eurovizijos“ sceną: dainą skiria visoms būsimoms mamoms

AutoriusDOMINYKAS GŪRAFotoBNS, ASMENINIS ALBUMAS
Aistay.

„Dainą kūriau dukrytei – ji mano neišblėstantis įkvėpimo šaltinis“, – pokalbį pradėjo Aistė Tomkevičiūtė-Pajaujienė, pasirinkusi Aistay slapyvardį. Panevėžio rajone augusi dainininkė siekia atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Dainas kuria pati

Besiruošdami „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankai atlikėjai dažnai bendradarbiauja su kompozitoriais ir dainų kūrėjais, tačiau Aistė žodžius ir melodiją savo eurovizinei dainai parašė pati, ji vadinasi „You“.

„Man tai yra neišvengiama kūrybos dalis. Į tai žvelgiu, kaip į meditaciją, savo jausmų išreiškimo formą. Į dainą galima sutalpinti daugybę emocijų – panašiai, kaip kai kurie eina į sporto salę „išsilieti“, susikaupti arba atsipalaiduoti. Man tokį pat poveikį daro dainos kūrimas, nes tokiu būdu harmonizuoju savo vidų, pasikraunu teigiamų emocijų, paleidžiu neigiamas“, – pasakojo atlikėja.

A. Tomkevičiūtė-Pajaujienė paaiškino, kad toks nusiteikimas kuriant dainą jai padeda rašyti žodžius kone be trikdžių.

„Labai retai „kankinuosi“ rašydama žodžius. Visas kūrybinis procesas dažniausiai vyksta organiškai. Žinoma, retkarčiais „neateina“ tas puikus priedainis arba kažkur toli „pasislepia“ besirimuojantis žodis, bet viskas sugrįžta į savo vietas po pertraukos“, – apie kūrybą kalbėjo Aistay.

Aistay.

Įkvėpimo atlikėja randa įvairiose gyvenimo situacijose.

„Įkvėpimas ateina iš to, kas yra tikra. Tą man suteikia įvairios gyvenimo patirtys – teigiamos ir neigiamos. Tam, kad sukurčiau dainą, turiu remtis savo patirtimi ir jausmais. Negaliu išgalvoti temos ar emocijos, kad sukurčiau dainą“, – paaiškino „Eurovizijos“ atrankos dalyvė.

Vaikystėje – vinilinės plokštelės

Pirmoji Aistay pažintis su muzika įvyko vinilinių plokštelių dėka.

„Namuose visada buvo muzikinių instrumentų. Ypač dažnai skambėdavo muzika iš vinilinių plokštelių. Nugalėjo vaikiškas smalsumas ir pradėjau stebėti, kaip tos plokštelės veikia. O ketverių metukų jau pati pasileisdavau pasakas, įrašytas šiose plokštelėse“, – prisiminė atlikėja.

Pasak pašnekovės, ji nuo aštuonerių mokėsi groti pianinu, lankė menų mokyklą, dešimtoje klasėje nusprendė pereiti į įprastą gimnaziją.

Aistay.

„Menų mokykloje rutina ir įtampa paskatino apmąstyti kitas karjeros galimybes. Svarsčiau apie psichologiją arba žurnalistiką, tačiau greitai sugrįžau prie savo pašaukimo. Gimnazijoje man trūko muzikos, bendraminčių, kurie taip pat siekia realizuoti save muzikoje. Mane labai slėgė šis suvokimas – negana to, supratau, kad net ir labai sunkios pamokos menų mokykloje, kaip solfedis ar harmonija, man vis tiek reikalingos“, – pasakojo Aistay.

Mergina sėkmingai grįžo į muzikos kelią – baigusi mokyklą, įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fakultetą Klaipėdoje, kur mokėsi džiazinio dainavimo.

Karjera muzikoje ir „Eurovizija“

Aistė pirmąjį savo singlą išleido 2015 metais. Nuo tada muzika tapo jos pagrindine veikla.

„Muzika yra mano gyvenimas ir pagrindinė veikla įvairiose formose. Dainuoju viešuose koncertuose ir privačiuose renginiuose, asmeninėse šventėse. Taip pat esu dainavimo mokytoja. Mokyti dainuoti taip pat smagu, kaip ir dainuoti miniai žmonių – man labai patinka dirbti su vaikais stebėti, kaip tobulėja jų balsas ir matyti jų progresą“, – teigė atlikėja.

Svarbus įvykis karjeroje – dalyvavimas „Eurovizijos“ atrankoje. Į ją atlikėja atsineša du tikslus.

„Pirmiausia, noriu tiesiog atlikti šią dainą – tai šedevras, kurį įkvėpė mano dukrytė. Jos atėjimas į mano gyvenimą man sukėlė itin gražius jausmus, kuriuos į dainą sudėjau kaip „stop kadrą“. Manau, kad šį pasirodymą, o ypač šią dainą, bus labai miela prisiminti po daugelio metų“, – paaiškino A. Tomkevičiūtė-Pajaujienė.

Dalyvauti konkurse atlikėją paskatino prodiuseris.

„Jau kurį laiką kuriu muziką su prodiuseriu Kasparu Barisu. Jis ir pasiūlė sukurti dainą „Eurovizijai“, o aš tada realizavau įkvėpimą, kurį suteikė mano mažoji. Taigi, siekiu ne tik pasakyti klausytojui, kaip nuostabu turėti tokią nuostabią dukrytę, bet ir noriu būti išgirsta bei pamatyta, kartu su savo žinute“, – teigė iš Paliūniškio kilusi konkurso dalyvė.

Aistay.

Pasak Aistės, dainos žinutė yra skirta moterims, svarstančioms apie vaikus.

„Buvo sunku įsivaizduoti, kokie jausmai užplūs, kai gims dukrytė. Vis iškildavo klausimas ar tikrai ta mamos meilė tokia begalinė. Būtent šia daina noriu pasakyti – taip! Galbūt pavyks įkvėpti kitas moteris, kurios dar tik svarsto susilaukti vaikelio. Nes, kol netampi mama, tol labai sunku suprasti tuos jausmus ir meilę tai dar nepažįstamai gyvybei. Remdamasi savo patirtimi, noriu su šia daina skleisti žinutę, kuri nuramintų ir patikintų, jog jausmai vaikeliui atsiranda labai stiprūs – tokie stiprūs, kad norisi išdainuoti visus plaučius“, – su plačia šypsena interviu užbaigė Aistay.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Jauniausias „7bet-Lietkabelio“ žaidėjas N. Stuknys: „Mano svajonė – Eurolyga“

confident-noyce

Suskaičiavus vėlavusius „Eurovizijos“ žiūrovų balsus, nugalėtojai nesikeičia

confident-noyce

Lietuvai „Eurovizijoje“ šiais metais atstovaus Silvester Belt

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau