10.7 C
Panevėžys
Penktadienis, 26 balandžio, 2024

Iš festivalio „Aguonėlė“ Panevėžio rajono šokėjos grįžo su apdovanojimu

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotonijolė vidžiūtė
Iš festivalio „Aguonėlė“ Panevėžio rajono šokėjos grįžo su apdovanojimu.

Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro merginų šokių grupės „Verbelė“ ir Kėdainių rajono Truskavos kultūros centro merginų šokių grupės „Vermenėlė“ jungtinis kolektyvas iš praėjusį savaitgalį vykusio vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių konkursinio festivalio „Aguonėlė“ grįžo ne tuščiomis. Iš Prienų kolektyvas parsivežė merginų šokių grupių miestelių ir kaimų kategorijoje pirmojo laipsnio diplomą.

Šio jungtinio kolektyvo vadovė Nijolė Vidžiūtė sako, kad toks įvertinimas itin reikšmingas. Kolektyvas gavo ir kelialapį į 2024 metais šimtmetį minėsiančią Lietuvos dainų šventę.

„Festivalis „Aguonėlė“ – tai pats svarbiausias Lietuvos moksleivių tautinių šokių konkursas, kuris vyksta kas trejus metus. Džiaugiuosi, kad mano mergaitės manimi patikėjo. Supratome, kad kartu galime labai daug ką padaryti. Šokėjos labai laimingos, o kartu su jomis džiaugiuosi ir aš“, – po konkurso kalbėjo N. Vidžiūtė.

Paklausta, kaip jungtinis kolektyvas ruošėsi šiam konkursui ir su kokiais sunkumais teko susidurti organizuojant repeticijas, vadovė pasakojo: „Kaime nebėra tiek vaikų, nesurenku merginų tiek, kiek reikalauja konkurso sąlygos. Kadangi dirbu abiejuose – Truskavos ir Paįstrio – kultūros centruose, bendru sutarimu nusprendėme kolektyvus sujungti į vieną. Šokius mokomės atskirai, bet darome jungtines repeticijas. Prieš konkursą kiekvieną savaitgalį važinėjom – tai į Truskavos kultūros centrą, tai į Paįstrio kultūros centrą. Mes jau daug metų jungiamės, ir į Dainų šventes taip važiuojame. Nėra lengva, bet iš kitos pusės žiūrint, mergaitės praplėtė akiratį, susipažino, susidraugavo ir visos siekė bendro tikslo.“

Gruodžio 10–11 d. nacionaliniame šokių grupių rate, kuris vyko Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, varžėsi per 60 jaunučių, jaunių, jaunuolių, jaunimo, mergaičių ir merginų šokių grupių iš Lietuvos miestų, rajonų centrų, miestelių ir Punsko (Lenkija).

Kolektyvai buvo vertinami atsižvelgiant į jų menišką šokseną, sceninę kultūrą, programų originalumą. Visi nacionalinio turo dalyviai buvo apdovanoti konkurso rengėjo – Lietuvos nacionalinio kultūros centro – diplomais, o konkurso laureatai – piniginėmis premijomis.

Nuo 1986 m. rengiamas konkursinis festivalis „Aguonėlė“ tapo svarbiausiu ir didžiausiu vaikų ir moksleivių šokių kolektyvų festivaliu Lietuvoje. Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamą festivalį lydi gražūs ir kilnūs tikslai – puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą, atkreipiant dėmesį į vaikų meninį užimtumą skatinti kurtis naujus kolektyvus bei pakviesti aktyviai rengtis 2024 m. šimtmetį minėsiančiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Purpurinis vakaras“ skelbia datą: septynioliktasis festivalis Anykščius pripildys kultūros

confident-noyce

Biržus sudrebins galingas legendų muzikos festivalis

confident-noyce

Stebuklingi žiemos festivaliai ir renginiai – ką aplankyti rekomenduoja kelionių ekspertai?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau