5.3 C
Panevėžys
Šeštadienis, 27 balandžio, 2024

Ilgai lauktas filmas apie indų jogą, atvežusį vedų išmintį į Vakarus

Kovo 10 dieną šalies kino teatruose pasirodė jau legenda tapusi indo bhakti jogo istorija. Būdamas 70-ies Bhaktivedanta Svamis Prabhupada atplaukė į Niujorką, kur nieko nepažinodamas ir turėdamas tik senuosius šventraščius, 7-ajame dešimtmetyje sukėlė tikrą dvasinę revoliuciją, perteikęs tūkstančiams amerikiečių senąsias vedų žinias. Tarp šimtų milijonų jo pasekėjų buvo ir garsusis bitlas George’as Harrisonas.

Jis pirmą kartą išvyko iš gimtosios Indijos. Jam buvo 70 metų. Po alinančios kelionės krovininiu laivu jis pasiekė Ameriką, kur nepažinojo nieko. Jo bagažas buvo tik iš sanskrito versti 5000 metų senumo vedų šventraščiai. Giedodamas mantrą „Hare Krišna, Hare Krišna, Krišna Krišna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare“ jis ne tik patraukė praeivių dėmesį, bet ir prikaustė stabtelėjusius savo išmintimi bei nuoširdžiu noru vakariečius ištraukti iš dvasinės tamsos.

Laimingo gyvenimo paslaptis

1965 metais, atvykus į Niujorką, pirmieji Bhaktivedanta Svamio Prabhupados klausytojai buvo grupelė hipių. Tačiau jau netrukus garbaus amžiaus indas skaitė paskaitas universitetuose, dalyvavo radijo ir televizijos laidose, o auditorija augo dienomis, kol pasiekė milijonus ne tik Amerikoje, bet ir visame pasaulyje. Nors šiam dvasiniam lyderiui teko įveikti nemažai kliūčių, pasipriešinimo ir sunkumų, jis neišsižadėjo savo misijos perteikti vakariečiams vedų išmintį. Bhaktivedanta Svamio Prabhupados dėka Vakarai sužinojo, kas yra vedos, ajurveda ir tūkstančius metų skaičiuojantis dvasinis gyvenimo būdas. Per trumpą laiką indas sugebėjo perduoti, kaip gyventi, kad pajustum tikrąją laimę ir įprasmintum savo gyvenimą.

Šiandien, net ir Bhaktivedanta Svamiui Prabhupadai palikus šį pasaulį, jo misiją tęsia tūkstančiai jo mokinių, jo parašytas knygas skaito šimtai milijonų visoje planetoje. Jam grįžus į Indiją, paskui jį atsekė daugybė žmonių, panorusių ne tik gyventi kitaip, bet ir dvasiškai tobulėti. Tarp jų buvo ir garsusis bitlas George’as Harrisonas, kurio populiari daina „My sweet Lord“ atspindi Svamio pradėtą judėjimą, jo esmę ir kas patraukė tiek žmonių visame pasaulyje.

Šimtų milijonų lauktas filmas

Šiais laikais sunkiai suvokiamą ir visišku atsidavimu pavergiančią istoriją režisierius John Griesser pavertė jaudinančiu dokumentiniu filmu, kuriame niekur nematyti vaizdai iš asmeninio archyvo, originalūs Prabhupados balso įrašai ir interviu su pirmaisiais Svamio pasekėjais. Juosta  „Harė Krišna! Mantra, Judėjimas ir Svamis, kuris viską pradėjo“ nukels kino mylėtojus į kultūrinio judėjimo, gimusio Niujorko Baueryje – hipių mekoje ir Bitlų manijos Londone užkulisius. Autentiška medžiaga leis žiūrovui pajausti ne tik permainingą laikmetį, bet ir prisiliesti prie legenda tapusio dvasinio lyderio gyvenimo, kuris įrodė, kad nėra nieko neįmanoma, kai veda vidinis tikėjimas, o bagaže – tūkstančius metų išgyvenusios žinios, tinkančios ir galinčios padėti kiekvienam, gimusiam šiame pasaulyje.

Nuo poros hipių iki milijonų visame pasaulyje

Juostoje atskleidžiama, kaip Bhaktivedanta Svamis Prabhupada, neturėdamas nei pažįstamų, nei pinigų, sugebėjo pradėti Tarptautinės Krišnos sąmonės bendrijos judėjimą (angl. ISKCON – International Society for Krishna Consciousnes), kuris šiandien yra išaugęs į milijoninę pasaulinę bendruomenę, tūkstančius ašramų (vienuolynų), vedinių mokyklų, šventyklų, institutų, restoranų ir net ekologinių ūkių. Išleista daugiau nei 500 milijonų šio dvasinio mokytojo knygų, raštų ir žurnalų, jie išversti į daugiau nei 80 kalbų ir pasiekiami visų žemynų gyventojams.

Kovo 10-ąją pradedamas rodyti šis pasaulinių apdovanojimų sulaukęs dokumentinis filmas. „Harė Krišna! Mantra, Judėjimas ir Svamis, kuris viską pradėjo“ patiks visiems, kas nori sužinoti, koks yra kelias į laimę, meilę, laisvę ir vidinę pilnatvę. Juostoje tai atskleis pats Bhaktivedanta Svamis Prabhupada.

Dokumentinė juosta „Harė Krišna! Mantra, Judėjimas ir Svamis, kuris viską pradėjo“ – balandžio 11 dieną pasirodys Panevėžyje, kino teatre „Forum Cinemas“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

10 geriausių siaubo filmų per pastaruosius penkerius metus

confident-noyce

„Oppenheimeris“ laimėjo daugiausia Ekrano aktorių gildijos apdovanojimų

confident-noyce

Geriausi 2023 metų filmai: 5 kino industrijos šedevrai, kuriuos galite išvysti ir namuose

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau