10.7 C
Penktadienis, 26 balandžio, 2024

Be dviejų svarbių žaidėjų rungtyniavęs „Lietkabelis“ iškovojo istorinę pergalę Utenoje

14435425_1173579199331240_2090847080844505755_o-550x367Istorinę pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (3/1) klubas, išvykoje 85:76 (22:21, 20:27, 25:10, 18:18) pranokęs Utenos „Juventus“ (1/2) krepšininkus.

Tai buvo pirmas kartas, kai Panevėžio klubas laimėjo LKL mačą Utenoje, nors „Juventus“ stipriausioje šalies lygoje varžosi nuo 2009 metų. Šioje dvikovoje nerungtyniavo Darjušas Lavrinovičius ir pėdą susižeidęs Žygimantas Janavičius.

„Juventus“ krepšininkai išsiveržė į priekį nuo pat pirmųjų sekundžių ir jų pranašumas svyravo tarp 2–4 taškų. Likus pusantros minutės uteniškiai pirmavo 21:17, bet per likusį laiką taškus rinko tik „Lietkabelis“, kuris po pirmųjų dešimties žaidimo minučių jau turėjo nežymią persvarą – 22:21.

Antrąjį kėlinį Kšištofas Lavrinovičius atidarė tritaškiu (25:21), tačiau „Juventus“ atsakė atkarpa 10:0 bei vėl atitrūko – 31:25. 18-ąją minutę šeimininkai pirmavo jau 8 taškais (40:32), bet panevėžiečiai toliau tolti neleido ir pasibaigus pusei susitikimo nežymiai sumažino deficitą – 42:48.

Po didžiosios pertraukos sužaidus 2 minutes „Juventus“ kontroliavo situaciją (53:46), bet svečiai spurtavo 9:0 bei po ilgesnės pertraukos vėl sugrąžino pirmaujančios komandos vaidmenį – 55:53. Iniciatyvą perėmusi Kazio Maksvyčio kariauna neketino jos paleisti ir po 5 be atsako taškų kėlinys pasibaigė „Lietkabeliui“ jau turint 9 taškų pranašumą – 67:58.

Lemiamą atkarpą „Juventus“ pradėjo kovingai – 65:68. Svarbiu metu Benas Madgenas sustabdė varžovų spurtą – 71:65. Įpusėjus kėliniui svečiai pelnė 4 taškus be atsako ir pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą – 77:67. Uteniškiai ėmė agresyviau gintis ir ne kartą taip sustabdė „Lietkabelio“ išpuolius, bet priartėti nesugebėjo – 69:77.

Iniciatyvos ėmęsis Lorenzo Williamsas įmetė 5 taškus be atsako (82:69) ir per likusį laiką Utenos klubas išsigelbėti šansų nebeturėjo.