Aiškėja, kaip atrodys rekonstruota Panevėžio dailės galerija

Aiškėja, kaip atrodys rekonstruota Panevėžio dailės galerija

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

Toliau intensyviai įgyvendinamas projektas „Panevėžio miesto dailės galerijos aktualizavimas“, kuriuo rekonstruojamas Dailės galerijos pagrindinis pastatas.

Atidengė autentiška sieną

BIC

Jau išryškėjo atidengta ir restauruota autentiška raudonų plytų mūro rytinė siena, atkurti buvę langai, apšiltintos pastato sienos ir stogas. Bus atnaujinti inžineriniai tinklai, įrengta apsaugos ir gaisrinė signalizacija, nuotolinių ryšių sistema, įgarsinimo sistema, suremontuotos vidaus pirmo ir antro aukštų ekspozicijų salės bei kitos patalpos.

Galerijos erdvės bus pritaikytos kultūrinei bei edukacinei veiklai – įrengta edukacinė klasė ir atnaujinta rūbinė, galerijos holas. Bus įsigyta įrangos (multimedija, keramikos dirbinių degimo krosnis), baldų.

Dailės galerijos rekonstrukcijai gauta beveik 1 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų. Miestas iš biudžeto skirs per 175 tūkst. eurų. Pastatą remontuos viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Kriautė“.

Darbai turi būti atlikti iki šių metų rugsėjo mėnesio pabaigos, o pradėti jie buvo pernai metų gruodžio mėnesio pradžioje.

Atvažiuos apžiūrėti

Projekto vadovė Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Paškevičienė naujienų portalui JP teigė, kad Dailės galerijos pastato rekonstrukcija vyksta pagal planą.

„Iki spalio mėnesio pastato rekonstrukcijos darbai bus baigti. Pastato išorės rekonstravimo darbai vyksta sklandžiai, o viduje darbai stabtelėjo – norima paaukštinti antrojo aukšto lubas. Todėl reikia keisti planavimo dokumentus ir jie derinami su Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA). Baigus darbus, Dailės galerijos pastato rekonstrukcijos darbus įvertinti spalio mėnesį atvažiuos CPVA atstovai“, – aiškino projekto vadovė.

E. Žukauskas.

Spalvos suderintos

Įgyvendinamu projektu džiaugiasi ir Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

„Pastato tamsios spalvos suderintos su atidengta restauruota autentiška raudonų plytų mūro siena. Spalvos puikiai suderintos. Viduje darbai bus baigti laiku“, – pasakojo E. Žukauskas ir aiškino dėl lubų aukštinimo:

„Lubos aukštinamos antrajame aukšte. Jas tenka aukštinti, nes įrengiant ventiliacijos sistemas, svarbu, kad nenukentėtų patalpų erdvės.“

Dailės galerijos vadovas tiki, kad prieš šių metų Kalėdas panevėžiečius ir miesto svečius į parodas ir renginius pakvies šiuolaikinio kultūros vartotojo poreikius atitinkanti galerija.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.