16 panevėžiečių įgijo naujos patirties projekte „Vasaros praktika“

Panevėžio miesto savivaldybės jaunimo reikalų taryba trečius metus sudaro sąlygas jaunuoliams atlikti savanorišką praktiką Panevėžyje, jų pasirinktose įstaigose, įmonėse ir organizacijose. Į projektą įsitraukė G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, ligoninė, Savivaldybė, Visuomenės sveikatos biuras, Smėlynės biblioteka, Mokslo ir technologijų parkas, „Maisto bankas“, UAB „Reklamos forma“, Panevėžio gyvūnų globos draugija, Aukštaitijos krepšinio mokykla, klubas „Dviračiai“, Bendruomenių rūmai.

Jų darbuotojai padėjo jaunuoliams geriau pažinti savo pomėgius, įgyti naujų kompetencijų bei sužinoti, kaip jas pritaikyti būsimoje profesinėje veikloje.

Praktiką atliko 16 moksleivių ir studentų. Dauguma dirbo 2 savaites, kai kurie – ir visą mėnesį. Jie tobulino kompetencijas IT, medicinos, socialinėje, viešojo administravimo, reklamos ir dizaino, kultūros ir sporto srityse. Moksleiviai ir studentai atsakingai atliko duomenų analizės, informacijos paieškos ir sisteminimo užduotis, redagavo ir rašė straipsnius, padėjo atlikti pacientų tyrimus, tikrinti pastatų būklę.

Jaunuoliai jaučiasi patenkinti sužinoję daug naudingos informacijos apie juos dominančią profesiją iš profesionalų lūpų. Germantė Mikalajūnaitė džiaugiasi galėjusi stebėti echoskopijos, rentgeno, kardiologijos ir endoskopijos tyrimus: „Buvo labai įdomu, nes procedūras atliekančios gydytojos maloniai įsileido į kabinetą ir papasakojo, ką stebi ir mato. Be to, vaikščiojau po ilgus ligoninės koridorius, sužinojau, kur yra įvairios laboratorijos“.

Priėmimo skyriuje dirbusi Laura Plakytė sužinojo daug nauja apie medikų kasdienes pareigas, Neurologijos skyriuje Karolina Sučylaitė įgijo naudingų žinių apie insultą ir kt. ligas, jų gydymo būdus. Antanas Jurėnas, savanorišką praktiką atlikęs Priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje, teigia išsiaiškinęs pastatus tikrinantiems inspektoriams keliamus reikalavimus, sužinojęs daug įdomaus apie prevencinę veiklą. Rusnė Šipelytė išbandė savo jėgas net dviejose įstaigose – G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje bei Mokslo ir technologijų parke. Būsima abiturientė jaučiasi patenkinta galėjusi prisiliesti prie ją dominančios IT srities, susipažinti su įstaigų darbo specifika, veiklos kryptimis.

Studentės Joana Lapinskaitė ir Beatričė Augustavičienė dalyvavimą projekte vadina puikia galimybe tobulinti įgūdžius, susijusius su studijų programa.

„Redagavau portalo „Panevėžio kraštas virtualiai“ rubrikos „Panevėžio istorijos puslapiai“ straipsnius, rengiau informacinius-reklaminius aprašus apie kai kuriuos G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos skyrius. Tai itin naudinga, nes pati rašydama straipsnius bei taisydama kitų autorių publikacijų rašybos, skyrybos, gramatines klaidas, stengdamasi suteikti stiliui sklandumo galėjau pritaikyti studijuojant įgytas žinias“, – pasakoja Joana.

Beatričei savanoriška praktika suteikė galimybę pasitikrinti, ar pasirinkta studijų programa atitinka jos lūkesčius: „Atlikus praktiką man tapo aiškiau, kaip iš tikrųjų vyksta darbas savivaldybės administracijoje. Visa tai palyginau su teorinėmis žiniomis iš paskaitų, apsvarsčiau, ar teisingai pasirinkau studijas, įvertinau pliusus ir minusus.“

„Vasaros praktikos“ dalyviai dėkoja Panevėžio įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojams, kurių dėka jie ne tik įgijo teorinių žinių, bet ir atliko naudingų praktinių užduočių. Viliamasi, kad projekte kasmet dalyvaus vis daugiau moksleivių ir studentų, prisidės daugiau įmonių, suteiksiančių galimybę jaunuoliams tobulinti įgūdžius, įgyti naujų gebėjimų, susipažinti su būsimomis karjeros galimybėmis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvos moksleivių sąjunga inicijavo programą „Laikas jausti“

confident-noyce

Panevėžyje – unikalus muzikinys renginys jaunimui „Šokiai per laikmečius“

confident-noyce

Beveik 2/3 vaikų pandemijos metu buvo nepakankamai fiziškai aktyvūs

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau