Sekmadienis, 28 balandžio, 2024

Velžyje virvės traukikai kovojo dėl Mero taurės

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoDOMAS URBONAS
Velžyje virvės traukikai kovojo dėl Mero taurės.

Velžio gimnazijos sporto salėje vyko uždarų patalpų virvės traukimo čempionatas Panevėžio rajono mero taurei laimėti. Į šį sporto renginį susiburti buvo pakviesti visi šalies sportininkai. Pasivaržyti dėl taurės ir medalių atvyko virvininkai iš Kuršėnų, Plungės, Telšių, Vilniaus ir kitų regionų. O Aukštaitijos kraštui šiose varžybose atstovavo sporto klubas „Ąžuolas“ su 32 sportininkais. Iš viso renginyje varžėsi 9 komandos: SK „Kristalas“, SK „Vilniaus Vilkas“, SK „Meškuičiai“, SK „Ąžuolas“, Lietuvos karo akademija, Velžio gimnazija, SK „Šaukėnai“ ir SK „Alsėdžiai“.

Virvės traukimas – populiari sporto šaka

Panevėžio rajono meras Antanas Pocius tikino likęs sužavėtas šios sporto šakos dalyvių gausa ir sirgalių palaikymu. Jis sportininkams linkėjo sėkmės, o turnyro organizatoriui, klubo „Ąžuolas“ vadovui Mantui Stankevičiui – toliau taip sėkmingai plėtoti šią puikią sporto šaką.

„Atvirai sakant nustebau jau važiuodamas į Velžio gimnaziją, ten radau pilną aikštelę automobilių, sunkiai radau vietą, kur palikti savąjį. O sporto salėje gausybė sportininkų. Reiškia – virvės traukimas tikrai populiari sporto šaka. Smagu žiūrėti, kaip sportininkai kovoja dėl kiekvienos pergalės. Stebint kovas kyla didžiulis azartas, kuris nepalieka nė vieno abejingo“, – po varžybų įspūdžiais dalijosi Panevėžio rajono meras A. Pocius.

A. Pocius.

Penkios svorio kategorijos

Iš viso varžybų dalyviai kovėsi penkiose svorių kategorijose: 680 kg vyrų; 6×6 moterys; 560 kg jaunimas, 600 mix su 2 merginomis, ir 6×6 vyrų be svorio limito apribojimų.

680 kg vyrų kategorijoje pirmą vietą iškovojo SK „Ąžuolas 1“ komanda, antrą – SK „Vilniaus Vilkas“, trečią – SK „Kristalas“, o ketvirtoji atiteko SK „Ąžuolas 2“ komandai.

6×6 moterų kategorijoje pirmą vietą laimėjo SK „Kristalas“, antrą – tokiame čempionate debiutavusios SK „Ąžuolas“ komandos moterys, trečią – Lietuvos karo akademija, ketvirtą– SK „Meškuičių“ moterų komanda.

6×6 vyrų be limito kategorijoje pirmąją vietą iškovojo SK „Kristalas“. Sidabro medaliais džiaugėsi SK „Ąžuolas“, bronzos medalius iškovojo SK „Ąžuolas 1“. O ketvirtoje vietoje liko SK „Vilniaus Vilkas“.

560 jaunimo kategorijoje laimėjo SK „Alsėdžiai“. Antrą vietą užėmė SK „Kristalas“, trečią – SK „Šaukėnai“, ketvirtą – Velžio gimnazija.

600 mix su dviem merginomis kategorijoje dalyvavo 9 komandos, iš jų 4-ios SK „Ąžuolo“. Tądien stipriausi buvo SK „Kristalas 1“, virvininkai. Sidabru puošėsi – SK „Kristalas 2“ , o bronzą iškovojo SK „Ąžuolas“. Ketvirta vieta atiteko SK „Vilkas“.

Tikslas – populiarinti

Šių varžybų organizatorius, klubo „Ąžuolas“ vadovas Mantas Stankevičius džiaugėsi, kad ši sporto šaka vis labiau populiarėja ir Panevėžio rajone turi gilias tradicijas.

„Panevėžio krašte virvininkai šią sporto šaką kultivuoja jau 20 metų. Dalyvaujam įvairiuose Lietuvos virvės federacijos ir kituose sporto renginiuose, uždarų ir atvirų patalpų čempionatuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Praėjusiais metais sporto klubo „Ąžuolas“ virvės traukikai atstovavo Lietuvai pasaulio čempionate Šveicarijoje, su kelių skirtingų klubų nariais taip sudarydami šalies rinktinę. Džiaugiamės, kad galime čempionatus rengti ir mūsų krašte, taip į šią sporto šaką įtraukdami jaunų, perspektyvių sportininkų“, – kalbėjo M. Stankevičius.

Virvės traukimą vadoklietės pamilo dar mokykloje

Panevėžio rajono virvės traukikai puikiai pasirodė Latvijoje

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono komanda iškovojo 3-ąją vietą Lietuvos kariuomenės virvės traukimo čempionate