V. Žemkalnio gimnazijos moksleiviams – premijos iš V. Landsbergio rankų

V. Žemkalnio gimnazijos moksleiviams – premijos iš V. Landsbergio rankų

Danguolė TAMOŠIŪNIENĖ / Organizatorių nuotr.

Vytauto Žemkalnio gimnazijos bendruomenė plojimais pasitiko Lietuvos politiką, laukiamą gimnazijos svečią profesorių Vytautą Landsbergį. Jis 1990 m. kovo 11 d.  buvo išrinktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku, vadovavo parlamento sesijai, kurioje tą dieną ir buvo  paskelbta atkuriama Lietuvos Respublikos nepriklausomybė.    

Taip gimnazijos bendruomenė pradėjo Bendruomenės dienos, kuri jungia gimnazijos Vardo dieną bei Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, šventinį minėjimą.

BIC

Atvykęs garbingas svečias pasidalino prisiminimais apie tėvą, gimnazijos architektą Vytautą Žemkalnį, pasveikino bendruomenę ir kartu su gimnazijos direktoriumi Artūru Totilu įteikė Vytauto Landsbergio ir Gabrieliaus Žemkalnio premijas geriausiai besimokantiems mokiniams: Domantui Majauskui (10b kl.), Viltei Žitkevičiūtei (5a kl.), Arijui Matuliui (12a kl.), Viktorijai Stepanovai (12c kl.), Donatui Keniausiui (1a kl.).

Padėkos raštais ir simbolinėmis dovanomis buvo apdovanoti mokiniai ir olimpiadoms, konkursams juos rengę mokytojai. Gabiausieji dovanų gavo ir po kriauklelę su užrašu: „Auginame perlą. PVŽG. 2019“. Gal tikrai išaugs?

Šią netradicinio ugdymo dieną mokiniai pradėjo Kovo 11-ajai skirta respublikine akcija „Gyvasis tautos žiedas“ – bendruomenė nusifotografavo gimnazijos Tujų alėjoje. Vienuoliktą valandą visų gimnazijos klasių mokiniai rašė Nacionalinį diktantą, o vėliau klasių vadovai subūrė auklėtinius, savo mažą bendruomenę, ir visos Bendruomenės šventę minėjo valgydami Gimtadienio tortą.

Šventinio laikraščio „Svirtis“ vedamasis straipsnis „Iš praeities – į ateitį“,  minėjimo eilės, dainos ir scenoje užrašyti Vinco Kudirkos „Tautiškos giesmės“ žodžiai „Ir šviesa,  ir tiesa … telydi“ linkėjo kurti ateitį, nepamirštant savo praeities. Kokia ji, ateitis, bus, priklauso nuo kiekvieno sąmoningo ir darbštaus bendruomenės nario darbo ir kūrybos, idėjų ir sumanymų.

Nuo šių mokslo metų gimnazija žengia nauju keliu. Kurdami „ilgąją“ gimnaziją bei įgyvendindami  humanistinės kultūros menine veikla sampratą, kviečiame pirmokus, penktokus ir devintokus jungtis į mūsų bendruomenę!

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.