Ūkininkai gali kreiptis į Panevėžio PPAR ir prašyti pažymos

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoFREEPIK.COM

Reaguodami į šešiose Panevėžio rajono savivaldybės seniūnijoje skelbtą savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPAR) primena, jog ūkine-komercine veikla užsiimantys fiziniai ir juridiniai asmenys, nukentėję dėl stichinių meteorologinių reiškinių ir dėl to nebegalintys vykdyti įsipareigojimų partneriams pagal pasirašytas sutartis, gali kreiptis į Panevėžio PPAR, kurie išduoda nenugalimos jėgos aplinkybes (force majeure) liudijančias pažymas.

Panevėžio PPAR generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius naujienų portalui JP aiškino, ką reiškia force majeure pažymos ir ko reikia, norint gauti pažymą.

„Šios pažymos gali būti sutarties šalių panaudotos kaip faktinis įrodymas dėl sutartinių įsipareigojimų vykdymo ar civilinės atsakomybės taikymo. Rūmai, išduodami pažymą dėl nenugalimos jėgos, įsitikina ne tik tam tikrų faktinių aplinkybių egzistavimu, bet ir įvertina, ar būtent šios aplinkybės lėmė sutarties nevykdymą. Pavyzdžiui, ar buvo galima numatyti atitinkamą aplinkybę bei jos poveikį sutartinių prievolių vykdymui, ar nebuvo galimybės to išvengti, nugalėti kliūties ar poveikio“, – sakė V. Matkevičius.

Pasak generalinio direktoriaus, norint gauti pažymą, Panevėžio PPAR reikia pateikti tam tikrus dokumentus.

„Tie dokumentai pateikiami per protingą terminą, kada įvyko nenumatytos ir nenugalimos jėgos aplinkybės, per kurias neišnyko įrodymai, kuriais remiantis būtų galima nustatyti nenugalimos jėgos buvimo faktą. Norint gauti pažymą, reikia pateikti šiuos dokumentus: laisvos formos prašymą rūmų generaliniam direktoriui apie įvykį, dėl kurio prašote pažymos“, – aiškino V. Matkevičius.

„Dar būtina pateikti sutarties ir jos lydimuosius dokumentus, pagal kuriuos nustatomos aplinkybės, kodėl nebuvo įvykdyti įsipareigojimai pateikti derlių. Be to, būtina pateikti dokumentus, iš kurių galima spręsti, kad įvyko nenugalimos jėgos aplinkybės – stichinės nelaimės. Tai gali būti sprendimas paskelbti ekstremalią situaciją, hidrometeorologinės tarnybos pažyma apie neįprastai didelį kritulių kiekį vietovėje. Žinoma, reikia pateikti dokumentą arba kopiją, kad buvo pranešta sutarties šaliai apie nenugalimos jėgos aplinkybių egzistavimą“, – sakė V. Matkevičius ir perspėjo, kad gali prireikti ir kitų dokumentų, kurie pagrįstų stichinės nelaimės egzistavimą, bei priminė, kad pažymos išduodamos sumokėjus atlygį – 200 eurų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Geriausioms Panevėžio regiono įmonėms ir jų vadovams – išskirtiniai apdovanojimai

confident-noyce

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu perrinktas S. Gailiūnas

confident-noyce

A. Armonaitė aptarė paramą verslui: iki metų pabaigos paskelbsime priemonių už beveik 1 mlrd. eurų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau